קרנבל המסכות

כל מי שעיניו בראשו ואוזנו אף היא כרויה למתרחש באזורנו בוודאי נתן את ליבו לעובדה שבמזרח התיכון יש משחקי מסכות. ארגונים קמים ונעלמים ולא אחת מוצגים בשם זה או אחר, כדי להסתיר את "ארגון האם" שיסד אותם בהבל פיו.

המשותף לכל מה שנאמר לעיל הוא שבכל פעם שארגון טרור פועל בשטח כלשהו אנשיו מנסים להסוות את פעילותם מסיבות שונות ומשונות. כמו כן ליצור מצב שיחשבו שמדובר במספר אגונים או בארגון ענק. אחת הסיבות לכך, ותאמינו או לא גורמי מודיעין ישראליים, אירופאיים, ואמריקאנים עלו עליה היא הרצון להשיג הישג משמעותי בתהליך הטרוריזם שהם מפעילים וליצור בהלנות = פאניקה(על פי חידושי האקדמיה לעברית משבוע שעבר) בקרב אזרחים שלווים ואף בקרב מנהיגים שלעיתים חסרי אונים מול תעמולת ההפחדה.

עוד בשחר ילדותה של מדינת היהודים הוקם ארגון שהתפרס על פני מספר מדינות ערביות המצויות בשכנות למדינה הקטנטנה שאך זה נולדה, והיה מנוהל על ידי אנשי מודיעין. לארגון קראו "פדאיון" الفدائيّون, או בתעתיק עברי "אל פדאיון", ארגון זה הפסיק את פעילתו בעקבות שני ארועים חשובים. הראשון בהם חיסולו של מפקד המודיעין המצרי בכבאשי מוסטפא חאפז (חאפט' בתעתיק עברי) בעזה ב-11.7.1956 פעולה שבוצעה על ידי אחת היחידות הסודיות ביותר של חיל המודיעין שמפקדה בדרום באותם ימים סרן גליל אלישיב בתרגיל של הפוך על הפוך הצליח להעביר לידיו של חאפז ספר ממולכד ובזה הסתיימו חייו... והאירוע השני מלחמת קדש.

גוף נוסף שפעל תחת שם אחר הינו הפת"ח שמפקדו יאסר (אללה מה ירחמו)עראפת החליט להקים בעקבות מאבקו בחוסיין מלך ירדן, את ארגון "ספטמבר השחור" (אגב מאבק שבסופו נאלצו אנשי הפת"ח לברוח מירדן (ואילמלא משה דיין שהורה לצה"ל לאפשר את בריחת חלקם לתחומי יהודה ושומרון מי יודע אם לא היה מתפרק לחלוטין). זמן מה לאחר מכן החל "ספטמבר השחור" שבראשותו הועמד צאלח ח'לף صلاح خلف שכונה "אבו איאד" أبو إياد (מאבותיה של הטקטיקה הערבית להשגת יעדים בצעדים דו פרצופיים)לפעול נגד ישראל ופעולת השיא שלו הייתה הפיגוע בנבחרת ישראל באולימפיאדת מינכן. כיום ידו שרוב ורבם של המחבלים שיוחסו לארגון זה קיבלו אמונים בחצי האי קרים ממנגנוני הארגונים החשאיים של ברית המועצות. רבים מקבוצת "ספטמבר השחור" מצאו את מותם במבצע "זעם האל" שבוצע על ידי ה"מוסד" ו"אביב נעורים" שבוצע בעיקרו על ידי סיירת מטכל וכוחות צנחנים בבירות.

אחד הגופים שממשיכים לפעול נגד ישראל ואף ביתר שאת, בסיוע מוחלט של איראן ומנגנון החושך שלה "כוח אל קודס" בראשותו עומד הגנרל האיראני קאסם סולימאני או באיראנית סלימאני, ובסיוע לוגיסטי של משפחת אסד לדורותיה, הינו חיזב-אללה שמרבה להשתמש בפעולותיו ברחבי תבל בשמות אחרים כדי לטשטש זהות. עוד בשחר הקמתו, היו מחבליו משתמשים בכינוי "המדוכאים עלי אדמות" "לוחמי המאבק לחופש" "הארגון להגנת המשוחררים" ועוד.

כאן אני מגיע לשורת המפתח. לא מן הנמנע שגם ארגון "דאע"ש" שהתפצל מ"אל קאעידה" ופועל ברחבי העולם באמצעות מגויסים בני המקום ובהכוונת שליחים מגייסים, ימשיך לשלוח זרועות (בחלקן מורדמים) לרחבי העולם וגם לתוך ערביי ישראל שהניצנים הראשונים לכך כבר הופיעו, שלא לדבר על רצועת עזה ממנה ירו אנשי גוף ששמו אג׳נאד בית אל-מקדס שלהערכת כותב שורות אלו הינו לבוש אחר לאותם 700 ואף יותר סאלאפים שמתארגנים ברצועה.אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל