האם סוריה תשמש מראה לעולם? או שמא הוא כל כך לא אוהב אותנו שיראה בנו את חזות הרוע שבעולם?

סוריה שכל כך אוהבת לשנוא אותנו הפכה למדמנה של דם. אירופה שכל כך אוהבת להטיף לנו מוסר מתחילה להבין את הכשל המחשבתי שלה בפתיחת גבולותיה, ארצות הברית ממשיכה בשלה מאז זנחה את נאמניה בויטנאם היא ממשיכה לתזז גם באותם שנתנו אמון בהבטחותיה מקרב המורדים הסוריים. וסעודיה מאיימת ומנפחת בלון ענק שכל שהוא מכיל זה רק אוויר. ככה נראה העולם הסובב אותנו.

אז הנה מקצת מהתוצאות הטובות של האירועים. בעוד ישראל משחקת ברוגז עם מדינות אירופה בגין החרם שהוטל בעקיפין על מוצריה שהם לא רק מוצרי המתיישבים ביהודה ושומרון, החלה אירופה לקלוט שחסר לה משהו באוכל שהיא אוכלת מידי יום מכיוון סוריה בצורת פליטים אלהם מתווספים גם "אחרים". פתאום-כך שמענו ממקורות יודעי דבר במערכת-חסר לה התבלין שגורמים ישראליים היו מעבירים אליה בכל הקשור לזרועות התמנון של הטרור הערבי. אזי הפלא ופלא מוגריני באה ויוצאת אצל ראש ממשלת ישראל ופתאום הם נגד החרם...

אבל עדיין העולם כמרקחה. מבעד לוויכוחי הבחירות המתנהלים עכשיו בארצות הברית עולים קולות מעניינים המצביעים על הכשל המוסרי של השלטון האובאמאי שהוא המשך ישיר לניצחון הדפטיסטים מימי מלחמת ויטנאם. כשל שבו נוטלת חלק הגברת קלינטון המנסה להיות נשיאה כאשר בנגוד לכל הוראות בטחון שדה פיטפטה את הבלקברי שלה בעת הפיגועים בשגריריות ארה"ב בלוב עד לזרה. התמונה העולה מוושינגטון אינה מרנינה כלל ועיקר והיא אמורה לשמש אות אזהרה לוהט גם למדינה היציבה ביותר במזרח התיכון-ישראל, לאמור, כפי שקבע זאת משורר תהילים: אל תבטחו בנדיבים בבן אדם שאין לא תשועה! אז בעידן ההבטחות של מועמדים אם מטעם עצמם ואם מטעם מפלגותיהם יש לקחת כל אימרה היוצאת בימים אלו מארה"ב במושג "כבדהו וחשדהו", אפילו אם אחד מהמועמדים יהיה בסופה של דרך יהודי!...

המאבק הכלל אסלאמי המתנהל בחוצותיהן של בגדאד וחאלב, טריפולי וצנעה, כורדיסטאן הטורקית וזו הסורית מחייב את מקבלי ההחלטות בירושלים לשבת ולעשות חושבים תוך קבלת תסריטים שונים על התוצר של המתרחש סביבנו. נחזור לרגע לסעודיה, היכן חיל המשלוח שהיא בנתה? הם דברו על 160 אלף חילים מכל מדינות ערב שייצאו נגד דאע"ד וגם נגד העלאווים בראשם עומד בשאר אסאד. אז היכן הוא חיל המשלוח.

קיימת חובה לבחון מחדש את שעושה פוטין סביבנו ואת הקשרים שהוא טווה לא רק עם כוחות הממשל בדמשק, כי אם גם עם כוחות חתרניים במזרח התיכון, בהם משטר האייטולות היושב בטהרן ובן טיפוחיו מלבנון-החיזבאללה. אל נשכח כי המאחד את הגורמים השיעיים האלה בין השאר הוא השנאה העזה שיש להם למדינה הקטנה שלנו והוא עד כדי כך מאחד, שאינם מתיימרים להסתיר את הסיוע שהם מנסים להזרים כולל הזמן לסונים היושבים בעזה, קרי לחמא"ס ודרכו גם לאותת לארגון האם שלו "האחים המולסמיים"- الإخوان المسلمون שהם ישמחו לקשר עמו ובלבד ש"ידפקו" את שלטונו של א-סיסי. הרושם שנוצר בעיני כותב שורות אלו שחיל האוויר של פוטין יחד עם חיל היועצים ששלח לסוריה מבצע הרג מסיבי של אזרחים סוריים לא פחות מההרג שמבצעות שאר הכנופיות המשתוללות שם.

משמעותו של קשר בין רוסיה לבין חיזבאללה היא שהשנאה שיקדה בין שני הגופים הללו מתפוגגת אט אט ופוטין שוכח את הסיוע שהחיזבאללה העניק לצ'צנים. אספקת נשק רוסי חדיש שבחלקו עלול להיות נשק שובר שוויון, אם במישרין לחיזבאללה ואם בעקיפין דרך סוריה ואיראן, מעמידה את ממשלת ישראל בפני דילמה לא פשוטה. דילמה של פגיעה בשיירות הנשק הללו המהוות איום ישיר על מדינת ישראל וניגוד גמור להחלטת מועצת הבטחון שבעקבותיה נסתיימה מלחמת לבנון השנייה.

לא בכדי צייץ אותו נציג קטארי המצוי אף הוא בקשרים עם האירופאים שהעולם הערבי "שכח" שהבעייה של המזרח התיכון היא הישות הישראלית. כן, הם רוצים בכל מעודם להפנות את הזרקאורים העולמיים לעברנו "שוחטי העם הפלסטיני", כיוון שברור שבכך יפסיקו אמצעי התקשורת העולמיים לעסוק במאות אלפי ההרוגים בסוריה, בנשחטים על פי דת האסלאם על ידי דאע"ש במרחבי עירק, באותם המוצאים להורג בגל נטיותיהם באיראן ובשליפות ההדדיות של גורמי דאע"ש ואחרים בלוב.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל