אז מה אם זה לא הטרדה מינית!

מישהו צריך לשלם את המחיר של המחדל הנורא, שהתגלה במערכת הבריאות, במקרה של נפגעת אירוע מוחי, שטופלה רק כעבור יותר משבע שעות מהרגע שהגיעה לבית החולים באמבולנס!

מישהו צריך לשלם את המחיר של המחדל הנורא, שהתגלה במערכת הבריאות, במקרה של נפגעת אירוע מוחי, שטופלה רק כעבור יותר משבע שעות מהרגע שהגיעה לבית החולים באמבולנס! וזה המקרה, כפי שסופר ביומן הבוקר של קול ישראל, רשת ב', ביום ד' 2.3.16:
סורוקה בית חולים שמשרת יותר מחצי מיליון אזרחים. נפגעת אירוע מוחי חמור מגיע לבית החולים ואז מסתבר שאין רופא מצנתר שיטפל בחסימה בזרימת הדם במוח. פירוש הדבר נזק הולך ומצטבר ככל שהזמן עובר, חלקים נרחבים יותר מגופו של החולה הולכים ונפגעים – ובעיקר מוחו!
מסתבר שלמרות שבית החולים ידע שהמצנתרת היחידה שלו נמצאת בהשתלמות בחו"ל, הוא לא דאג למחליף ואפילו לא נערך לפינוי נפגע אירוע מוחי לבית חולים אחר. רק כשהחולה הגיע במצב קשה, התחילו בבית החולים לנסות לאתר בית חולים שיסכים לטפל בו. אבל אז הסתבר עוד מחדל של מערכת הבריאות: אין חובה על בית חולים אחד לעזור לבית חולים אחר. ומנהלי בתי חולים מהמרכז סרבו לקבל את החולה לצנתור אצלם, ועד שנמצא מישהו שכן היה מוכן – עברו יותר משבע שעות!
מגיש יומן הבוקר טרח לעשות, מה שהגדיר "להציף את הנושא" ולהעלות לשידור אחראי מבית החולים שיבא שסיפר על מערך הצנתור של בתי החולים, שדורש מכשור מתוחכם ובעצם ניצל את הזמן לטפל בבעיה הכלכלית, במקום להבליט את המחדל הבלתי נתפס שהתגלה! בסוף הריאיון טרח המנחה אפילו להתנצל שנאלץ להציף את הנושא מפאת חשיבותו? ובכן, אני שואל, זאת הצפה?! אפילו לא טיפלו ברצינות בבעיה החמורה המסכנת את חייהם של חצי מיליון אנשים מידית ועוד מיליונים רבים במקומות אחרים בארץ! מעניין שכל פרשה של הטרדה מינית, מיד זוכה לכותרות עוד לפני שמבינים במי מדובר! כל התקשורת מלאה בפרשות הללו שמציפות אותנו ותשומת לבנו כולה נתונה, לפרקי זמן ארוכים, אך ורק להטרדות מיניות! אין לי שום התנגדות שיטפלו בנושא, אבל הבעיה שהשמיכה של התקציב שלנו קצרה וטיפול ותשומת לב לנושא אחד בלבד, יוצרת הזנחה פושעת של נושאים כגון זה שהתגלה במערכת הבריאות.
אי אפשר לעבור על עניין זה לסדר היום! מישהו צריך לתת את הדין ולהתפטר! שר הבריאות ליצמן הצליח להשחיל לפני זמן לא רב ידיעה על כך שהוא הכניס את התרופות מצילות החיים לסל הבריאות! ידיעה שהתבררה כלא נכונה. במקום לעסוק בפוליטיקה ובקידום מעמדו, על שר הבריאות לתת דעתו למצבים החמורים דוגמת זה שקרה בבית החולים סורוקה!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל