יום האישה – זהו יום המטריד

חכמינו אמרו: דרך גבר באישה דרך נשר בשמיים, דרך נחש עלי סלע, דרך אנייה בלב ים. היום הכול השתנה... האהבה היום זה רק לה ולא מה שלגבר בא. אז גבר, עצה: תיזהר כשלך בא שהיא לא תלך למשטרה...

לנשים יש את יום האהבה, יום האישה ואילו לגבר יש את יום המטריד. ואילו אני רוצה לכתוב על מה שמטריד אותי בקשר לנשים.
אומרים שאהבה היא הביטוי השלם ביותר של נפש האדם.
לא מזמן קראתי שאישה אחת התלוננה על אורי גלר, בטענה שנכנסה להריון לא רצוי, בגלל האנרגיות ששידר לה בתוכנית שלו בטלוויזיה. נראה לי שאישה זאת עדיין חיה את תקופת מריה הבתולה ורוח הקודש, של האמונה הנוצרית. מאז נכנס לתוקפו החוק על הטרדה מינית, נשים רבות רואות זאת כקריאה להטרדה המונית ומבקשות להתפרסם.
היום כול קוץ הוא פרח ויש כאלה שמרגישות לפתע שהשמיים נפתחו לפניהן ואפשר, איך שאומרים, "לתפוס את אלוהים בביצים". כך קורה שגם כאלה שמעולם לא חוו שום חוויה מינית מסעירה, מפנטזות ונזכרות בכל מני קטעים מיניים עסיסיים... אלה הופכים, בעזרתם של כלי התקשורת, לסיפורים מסמרי שיער על אונס קבוצתי ועוד מעשיות מהסרטים שהן מפנטזות עכשיו.
כאן נשאלת השאלה האם שתקו עד עכשיו בגלל שהמעשה היה כה גרוע, או שעכשיו הן רוצות להעלות זיכרונות מתוקים-מדומים...


ביום האהבה האחרון, ביקשתי לקנות במשתלה עציץ לזוג חברים, שכל אחד ואחת מהם היה נשוי כבר כמה וכמה פעמים. מסתבר שזה הזמן הכי גרוע לקנות פרחים, שכן התור מגיע עד לפאתי המזרח. עמדתי בתור במשתלה יחד עם סוללת גברים נלהבים, שביקשו להביא לאהובתם את הזר הכי יפה. איך אומרים אהבה מעוורת עיני פקחים, כשהאורות כבים כל הנשים יפות... כולם מתעלמים מזה שהזמן יעבור והאהבה תעבור ואולי נכון יותר לומר שמי שלא אהב מעולם כאילו לא חי מעולם. הפתגם על זוג הנאהבים אומר: רגע בזמן הוא שלנו.
הבטתי על פני הגברים הקורנים מאושר, כולם הפכו להיות רכים ונעימים כאלה, כאילו הולכים הם למפגש האפיפיור, עולם שכולו טוב. הברק בעיניהם הזכיר לי אופרת סבון...
אבל מי שנראה הכי נלהב היה מוכר הפרחים. הוא לא הביט על אף אחד וספר רק את הכסף. דומה שהאיש צימח לפתע עשר ידיים. יד אחת מחזיקה בפרח ויד שנייה מגלגלת את הכסף לקופה, עד שנדמה היה שהפרחים בעצמם מצמיחים שטרות כסף...


הכסף הוא כול החיים, אמר קארל מארקס ואילו פרויד טען שסקס זה העיקר ואילו האיש שלנו עמד ודפק קופה... עם זה קצת כעסתי על איש הפרחים שתיפקד כאוטומט ולא זרק מילה נעימה על גיבורנו הגברים, הממתינים בסבלנות ומפזרים שטרות כסף. דומה שעת הקציר הגיע... הייתי מלא גאווה והערצה לאחי הגברים. היה שם ישיש חרוש קמטים ומכופף, שהחזיק בידיים רועדות זר פרחים צבעונים, ממתין בסבלנות למוכר שיתפנה אליו. אשרי האיש שעדיין מאמין באהבה, היכן ניתן היום למצוא גברים כאלה, שדומה שנעלמו מהנוף.
אם תשאלו אותי, עבורי לחפש את האהבה זה כמו לחפש את הטורה-בורה באפגניסטן. היום בעומס החיים המודרני, האהבה חומקת מעינינו ונשאר לנו רק ההטרדות המיניות לקרוא עליהם בעיתונים ולהיזכר שיש דבר כזה, נשים נחשקות. היום כולם ממהרים ונעים על מסלול האין זמן לחיות, למרות שכולם טוענים שהם מתים לחיות ולעשות חיים, הכול בסוף מסתכם בחומר שכמובן מהר מאוד נעלם.
ולחשוב שעד לא מזמן לכל גבר היו כמה נשים...
לא משנה היכן אתה נימצא בזמן נתון, בשירותים, תוך כדי נהיגה, או בזמן סקס ואהבה, כל הדברים קורים בבת אחת. יש בדיחה על זוג שהולך ליועץ זוגיות. "אתה בכלל מדבר עם אשתך בזמן שאתה מקיים יחסי מין?!" שואל אותו היועץ. "אם יש טלפון ליד", עונה הגבר, "למה לא!"


היום האנשים לא מודעים בכלל למה שקורה סביב. כולם סוגדים לטלפון הנייד באהבה עיוורת. לפי מחקר אחרון הסתבר שאנו הארץ המובילה במחלת הדברת הזאת. לא מזמן תפסו נהג אוטובוס שצפה בסרטים תוך כדי נהיגה.
כולנו מושכים את העגלה הכבדה הזאת, ששמה נישואין ומישהו אמר שנישואין זה שני אנשים שמנסים לפתור יחדיו בעיות שלא היו קיימות כלל אילולא היו נשואים... גבר שעינו בראשו יבחין מיד כבר בשנה הראשונה של החיים לצד האישה שהחיים ביחד מתחלקים לשנים: בחצי הראשון אתה מדבר ובחצי השני היא אומרת לך מה לעשות. הבדיחה מאשימה את האישה בזה שהגבר משמין אחרי החתונה: כשאתם צעירים אתה בא לאכול ארוחת ערב, מסתכל במקרר ומעדיף ללכת למיטה. כשאתם מבוגרים, אתה מסתכל מה יש במיטה והולך למקרר. הסופר ויקטור הוגו, שניסה להבין את האישה, אמר כשאישה מדברת אליך הקשב למה שאומרות עיניה.
אכן זוגיות זה משהו שמתאים לאמרה האידית: בחיי הזוגיות מי שאינו אוכל מרור אינו מקבל כופתאות...אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל