על סעודיה וקטאר והמיקבלה למתרחש במדינתנו סביב הגז

בסוף חודש ינואר ש.ז. פרסמנו מאמר המשך למאמר קודם שלנו שפורסם כאן בדצמבר 2014כותרתו הייתה: " סעודיה ונשק יום הדין שלה". מאמר שדן במצב הכאוטי שנוצר בשווקי הנפט בעולם. אז מה נאמר ומה נדבר ומה נצטדק, תודות לפסיקת בג"ץ אותה הוביל ידידי, כבוד השופט אליקים רובינשטיין, ותודות לחברי כנסת אופוזיציונרים אנו כמדינה מובלים לתוך מצב של חוסר ודאות בשוק האנרגיה ול

נכון: ממשלה צריכה למשול! נכון: מדינה צריכה להיות מנוהלת! נכון" צדק ומשפט הם האבות הרוחניים למנהל תקין! אבל וכאן האבל הגדול: כבר קבע אחד, שארל לואי השני, ברון "לה ברד" ו"מונטסקייה" את אחד העקרונות המנחים והוא עקרון "הפרדת הרשויות". עקרון זה שהוא ליברלי במהותו, נתקבל ברוב המדינות המתוקנות בעולם. הוא קבע שיש צורך בשלוש רשויות: המחוקקת; השופטת והמבצעת.

עקרון זה כבר קבעו גדולים וחכמים ממני בהם כבוד נשיא בית המשפטי העליון לשעבר השופט מאיר שמגר באומרו "רק בדרך זו, דהיינו על ידי מניעת ריכוז היתר של הכוח באופן בלעדי בידי רשות אחת, מובטחת הדמוקרטיה ונשמרת חירותם של הפרט ושל הכלל." חד וחלק!

נכון חברים בפרלמנט הישראלי שהם הרשות המחוקקת מזה זמן רב אצה רצה להם הדרך להביא לכך שהרשות השופטת תהיה כלי בידם כדי לחפור תחת אושיות הדמוקרטיה, הצליחו להביא לכך שהרשות המחוקקת תתערב בכל החלטה של שתי הרשויות האחרות ובכך לקעקע את יסודות המבנה הדמוקרטי של מדינת ישראל שהם חלק ממנו, השאלה הנשאלת במערך זה של יחסים היא מה קדם למה האם העגל רצה לינוק או שמא הפרה רצתה להניק. ומי לנו יותר מהימן בבחינת האומר "אמרה ראשונה" אם לא השופט בדימוס ברק אבי אבות ה"אג'נדה" ומורה ההלכה בכל הקשור לקביעה ש"הכל שפיט". כן מכאן זה התחיל ולא עזרו העובדות שנשיאים הלכו אבל הרוח נשארת ואיזו רוח! ועל כך יש להפטיר "נשיאים ורוח וגשם אין"- ואיני ממשיך את הפסוק הזה בספר משלי "איש מתהלל במתת-שקר...

כאשר אנו מתבוננים סביבנו ורואים את המתרחש מבחינה צבאית ומדינית, כשמחירי האנרגיה מתזזים – מעט עולים והרבה יורדים, הרי שאם לפני שנה היו נחתמים החוזים בין מפיקות הנפט לבין מדינות זרות המחיר לפיו נקבעו החוזים, היה גבוה לאין שיעור לעומת המחיר כיום. נכון למרות היות הכנסת ומסדרונותיה מלאה בלוביסטים, עדיין לא הגענו למה שהתרחש ומתרחש בקונגרס האמריקני כאשר הפטרודולרים דיברו בקול שחץ ומאז קום המדינה ועד לקום דאע"ש היוו לרועץ למדינת ישראל לא רק שם כי אם גם ביפן שהייתה תלויה בהם ולחלק נכבד ממדינות אירופה כבריטניה, ספרד, איטליה ועוד. אגב גם אצלנו קיימת השקעה פטרודולארית באיצטדיון "דוחא" שבסכנין (או שמא שמו ג'וחה...?)

האם השופטים היושבים בירושלים ראו נוכח עיניהם את העובדות הללו? האם לא הגיע הזמן לקבוע כמסמרות את שקבע הרוזן ממונטסקייה?

זאת ואף זאת האם חברי הכנסת הנכבדים ושאר המצייצים התורניים והמפגינים, ששווה לוודא מהיכן יש להם כספים לארגון ההיסעים וההפגנות, רוצים שנגיע למעמדה של קטר? שהגרעון שלה רק בשנה הנוכחית בגלל ההוצאות הבזבזניות של שליטיה על רכישת רשתות טלוויזיה ואמצעי תקשורת בעולם כולו, מגיע לכמעט 12 מיליארד דולר! אגב מקור מהימן מאוד לחש על אזני שהאמיר של קטאר תמים אבן אחמאד אל ת'אני הפסיק להזרים חלק גדול מהשלמונים לאנשי דאע"ש, באמצעותם ניסה לקנות שקט ואי התקפה של דאע"ש על גורמי האמירות שלו.

מצופה מראש הממשלה שימשול! מצופה מראש הממשלה שיחליט ומהר, ומצופה מהגורמים האחראים במדינה שיעשו הכל כדי שהגז יזרום! כדי שיקויים בנו הנאמר בשירו הישן של שלמה וייספיש "נפט זורם בחוליקאת" (רק שנו הנפט בגז) לאמור:
במחול צאו, צאינה
מני דן ועד אילת.
ובקול קראו, קראינה:
נפט זורם בחוליקאת!
נפט! נפט! נפט! נפט!
נפט זורם בחוליקאת!

ובאותה פרפרזה שלא יקויים בנו אותו פסוק אמנם על מות מלך בישראל ולא על אי דליית גז מן הים לאמור: "אל-תגידו בגת, אל-תבשרו בחוצות אשקלון, פן-תשמחנה בנות פלשתים, פן-תעלוזנה בנות ערלים"


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל