השקר הגדול

הרג הטרוריסט המנוטרל גרם טלטלה רבתי. הממשק הרעיוני והמעשי בין הציבור לצה"ל נזדעזע. הימין הלאומני לגווניו בבית היהודי ובישראל ביתנו ואתם המשת"פים של הליכוד מגשימים את תורתם האמיתית

הרג הטרוריסט המנוטרל גרם טלטלה רבתי. הממשק הרעיוני והמעשי בין הציבור לצה"ל נזדעזע. הימין הלאומני לגווניו בבית היהודי ובי

השקר הגדול
צבי י' כסה

הרג הטרוריסט המנוטרל גרם טלטלה רבתי. הממשק הרעיוני והמעשי בין הציבור לצה"ל נזדעזע. הימין הלאומני לגווניו בבית היהודי ובישראל ביתנו ואתם המשת"פים של הליכוד מגשימים את תורתם האמיתית והיא ברצונם או במיעוט תפישתם רעה חולה: בראשונה מעבר לכל הדיבורים והדיקלומים הם הקימו את ארץ ישראל נגד מדינת ישראל. זו מהות מעשיהם בעשרות השנים הקולוניאליים. ועכשיו הם מגיעים לקומם ציבורים נגד הפיקוד העליון של מערכת הביטחון - רמטכ"ל, שר הביטחון ולרגעים ראה"מ (עד שהוא לומד את כיווני הרוח). על אלה נכתבו אין סוף דברים.
אני מציע לרדת מאירוע הרע הזה אל סלע התשתית של השקר הגדול וניגזריו הרובצים על הפרהסיה ומדיחים דעתו של הציבור:

השקר הגדול הוא שכיבוש ושליטה בגדה המערבית הוא ביטחון. ההיפוך הוא הנכון: מגבולות הקו הירוק לא רק שניצחנו את כל הערבים אלא אילצנו את מצרים וירדן לבוא לשלום ואף הליגה הערבית ב -2002 הציעה שלום עם כל המדינות הערביות אם נסכים לגבולות הקו הירוק בשינויים קלים וסידורי ביטחון ופליטים מוסכמים.

השקר השני הגדול ממנו הוא שהתנחלויות (שיבוש המהות של ערך ההתיישבות) הן ביטחון. זה היה נכון לפני כינון המדינה כי אז דגניה ונגבה שעצרו את המצרים והסורים לא מפני שהיו קיבוצים אלא מפני שהם היו אז הצבא של המדינה שבדרך. אבל מרגע שיש מדינה ולה צבא אם מתרגשת מלחמה מפנים מיד את היישובים. שלא לספר ביישובי סיני ופיתחת רפיח. ההתנחלויות היום הן המערערות את הביטחון גם בשטחים וגם במדינת ישראל.

השקר השלישי קודם לשניים הנ"ל ניסח אותו משה דיין כשאמר שנהיה כובש נאור. לא נולדה חיה כזאת. שליטה במיליונים שדודי זכויות ותקוות מולידה התקוממות מהאחד ודיכוי מהשני. לכן, היורה בפצוע המפרפר על הכביש הוא הקורבן של השקר הזה.

השקר הרביעי הוא של 5 מיליון יהודים ישראלים (רוב בינתיים) המאמינים (בינתיים) שיוכלו לשלוט ב - 5 מיליון פלשתינים בלי לשלם מחיר בטרור לסוגיו - מסכינים ועד מתאבדים. לבני הארץ כמוני זו ממש פליאה. במלחמת העצמאות משני כדורים ברח כפר ומארבעה ברחה עיר. והיום אלפים מהם מוכנים למות על חירותם, וכל הפיטפוטים על הבתולות בשמים הם הבלים. הרי גם ב – 48 היו מובטחות הבתולות למתים ולא נמצאו מתפתים לעונג הזה.

השקר החמישי והוא הקשה מכולם והוא השאלה המצמררת: האם חייל שפועל בשטחים הוא חייל של "צבא ההגנה לישראל" או אולי הוא חייל של "צבא משטרה לישמעאל"? וכחייל של צמ"ל (צבא משטרה לישמעאל) לא יוכל לדבוק בערכי טוהר הנשק של צה"ל כי הוא בליבו מפקפק האם הוא מגן על מדינת ישראל או על הקולוניות שלה. ועלינו כולנו האחריות לשיגעון הלאומני התנחלותי הדתי המשיחי המוליך אותנו לא רק לרעות בביטחון אלא לעיוות דמותנו האנושית. את החלום - ההולך ונעלם בגלל המדיניות הלאומנית הזאת - ניסח בארבע מילים ברנר: "תחי העבודה העברית האנושית" - בלי "האנושית" לא תהיה עברית ולא יהודית שכדאי למות בשבילה.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל