"ארץ מפנקת ומעשירה עשיריה ואוכלת ומחלישה נחלשיה.

תגובה ליגאל בור על המאמר ,ארץ אוכלת יושביה

"ארץ מפנקת ומעשירה עשיריה ואוכלת ומחלישה נחלשיה.
יגאל היקר מבקש להתייחס בכל הכבוד הראוי לתגובתך למאמרי. אך אתעלם מתיוגך את מאמרי הבכייני, המתלונן והקטנוני. כדבריך כי זו תגובה רגשנית ולא שכלתנית.
ראשית: אני חייב לך תודה על תגובתך למאמרי. ואני חייב תיקון למאמר שכתבתי והוא "ארץ מפנקת ומעשירה עשיריה ואוכלת ומחלישה נחלשיה. כי החזקים מתחזקים יותר והחלשים נחלשים יותר וזה בעצם הפרדוקס כי ארצנו רווית הישגים בכל תחום שרק בו ידה נגעה רק אם רצתה לגעת. ב- 1996 כאשר הגיעו מיליון רוסים אריק שרון ידע לבנות לכולם בית כי רצה בכך ומתברר שזה אפשרי אם רוצים. היום העשירים קונים דירות ומשכירים אותם לעניים במחירי עושק ונמצאים העניים מסבסדים את העשירים. איני מתבכיין כדבריך אני מסודר היטב היטב וילדיי מסודרים היטב ולכולנו דירות משלנו. ואני עובד בנדל"ן ומתפרנס היטב מהמציאות האבסורדית הזאת, ורק העוולה והעיוות זועק לשמים, ולבי לבי על אלו שידם אינם משגת, ואין להם תקווה באופק, ובכל יום התקווה רק מתרחקת מההשגה, העשירים יוצאים למכרז על מגרשים לבנייה משלמים 10% מקדמה ולאחר הזכייה במרווח של 45 בטרם שילמו את היתרה מוכרים המגרש ברווח של כ- 200000 שח וחזור חלילה. מצוקת הדיור לא גזרת גורל ולא בשמים היא אם כן למה לא פותרים כי לא לגמרי אכפת להם ואולי כי זה כדאי למדינה בכך שהיא גורפת מיליארדים ממחול השדים הזה. מדינה שהופכת מהותה וחדלה לשמש כאמצעי לרווחת האזרח, ונעשית כמטרה לעצמה לעשיית הון מאבדת ייעודה ומשתבשת דרכה. האוכלוסייה החזקה והמבוססת מדושנת עונג ואני לשמחתי בניהם יכולתי לומר שלום עליך נפשי טוב לי ומה לי כי אלין? אך בהביטי לאלו שבמצוקת הקיום וההישרדות ראיתי לנכון וראוי לזעוק זעקת העניים ולהקשיב לשוועת הדל. רשימת העיוותים והעוולות בעיקר כלפי האזרח המוחלש ארוכה ומייגעת ולא ארחיב שלא תבין אותי כמתבכיין ואני מניח שאתה יודע זאת
שנית: לעניין מה דעתי על מאמר-הפוך: "הָאֶזְרָח הַיִּשְׂרְאֵלִי אוֹכֵל-אֵת-הָאֶרֶץ שלו..." האזרחים שמרמים מס הכנסה ולא משלמים את חובם, זה פרי חינוך מתמשך וקביעת נורמה של שלטונות החוק, זו התרנגולת שהתחילה במשחק הזה ולא הביצה שזה האזרח. פעם הייתי חייב למע"מ 1800 שח שדיווחתי עליהם כדין. אך לא שילמתי בזמן, נקראתי מידית בשיחת טלפון על ידי פקיד המס גנב מהמדינה, בטרם שאלו מה? הוזמנתי לתחקור שארך יום שלם 4- 5 שנים אחורה שהעלה מאומה כי שקל מס לא העלמתי מהמדינה, כאשר אז המחזור החודשי שלי בקושי נסק ל – 20.000 שח, ובו זמנית ידעתי על עמית שהיה חייב 7 מיליון שח למע"מ. ואז שאלתי בתמימותי איך זה שההוא חייב 7 מיליון שח אינו מטופל מזה חודשים ארוכים, ואני על סכום שדיווחתי עליו ורק איחרתי בחודש ימים בתשלום הפכתי בין רגע לגנב המדינה והשקעתם בי יום שלם מבוקר עד ערב. נעניתי מה? אתה רוצה להיות כמו ההוא? וידוע ידעתי שעם ההוא נוהל משא ומתן ונחתך חובו באופן משמעותי, ואף פרשו לו תשלומים, כי כך השיטה עובדת וזה פרי חינוך המדינה ומוסדותיה אם אתה כזה זוטר תשלם ועוד איך תשלם וייקוב הדין אתך בכל חומרתו, וככה זה במוסדות הפיננסיים. ואני מניח שאתה יודע זאת היטב. המדינה נהדרת מקסימה והיא גן עדן לחזקים לעשירים ולמקורבים ואני לשמחתי נמנה עם אלו אך איה הערבות ההדדית? איה החמלה על עניי עירך? אני יודע על משפחות שמשלמות 60% - 70% מהכנסתם הכוללת על קורת גג ואין אור בקצה המנהרה.
שלישית: במאמרי לא נגעתי לא באנטישמיות ולא באפליה לא ברורה לי התייחסותך בנידון
רביעית: לעניין הטיפול שזכית לו כשחלית ראשית מאחל לך בריאות איתנה וחיים ארוכים וטובים, אך יודע אני היטב היטב ומקרוב שזה לא הטיפול ולא היחס שקיים בפריפריה ובאוכלוסיות החלשות. אם טוב לך באשר אתה בדלת אמותיך יבושם לך. ואם אכפת לך משאר העיוותים הקטנים והגדולים בעיקר כלפי החלשים הרם קולך.
חמישית: לבקשתך התנצלותי בפני הארץ שלנו. אם במאמרי הייתה בקורת כלפי המדינה כמדינה אהובה ונערצת הרי התנצלותי מונחת בזה מראש. אלא שזה לא מה שהיה ובטח לא הכוונה בקורתי על קברניטי המדינה האוחזים בהגה ולא מספקים התמורה לכלל תושביה ובעיקר לנחלשיה.
שלך באהבת האדם והארץ
יהושע עסיס


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל