מי אתה מחמוד עבאס=אבו מאזן (בעקבות ראיון שנתן לאילנה דיין)

לאחרונה אנו עדים לתחילת מתקפת תעמולה ולוחמה פסיכולוגית מצד מחמוד עבאס לכיוון הרחוב הישראלי, מתוך כוונה להביא לנקיטת צעדים בינלאומיים שלו ושל חבר מרעיו כדי להביא את העולם ליתר לחץ על ישראל.

בימים האחרונים, בעקבות מאמר שפורסם על ידי קרול ליי ורורי גונאס(כתב העיתון בישראל) בוול סטריט ז'ורנל, בו נאמר שאובאמה ינסה בזמן הקרוב לשכנע את אבו שו אסמו מאזן להכיר ב"מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי", תמורת נסיגה של ממשלת ישראל מעמדותיה ביחס לירושלים ו"תכיר בירושלים המזרחית כבירת פלסטין". ואם ממשלת ישראל לא תסכים לכך תפסיק ארה"ב להפעיל את הצבעת הווטו שלה במועצת הבטחון (איום חביב מאוד על משטרו של אובאמה כנגד ממשלו הנבחר של נתניהו).

בסמיכות מדהימה החלו שופרות התעמולה הערביים לדבר על הצורך הדחוף במו"מ עם ישראל תוך הפעלת לחץ בינלאומי עליה-כל זה פרי מכחולו של מחמוד עבאס הידוע בכינויו אבו מאזן כן אותו אבו מאזן שבראיון שנתן, רק לפני מספר ימים לאילנה דיין שפע נופת צופים כלפי תושבי מדינת ישראל.

אז הבה נרענן את שאנו יודעים על אותו אחד אבו מאזן: האיש שהיה שופרה של סעודיה בהנהגת אש"ף; מי שמימן את טבח הספורטאים הישראלים במינכן; מקשר בין משטרו של האייטולה חומיני לבין "הארגון לשחרור פלסטין"; כן היה זה אבו מאזן, שלפי עדותו של יוסי ביילין מה"בלייזרים של שמון פרס", שהצליח להוציא מביילין-באישורו של פרס-את ההבנות שיסללו את הדרך להקמתה של מדינה פלסטינית. ערמומיותו הובילה את האסיר אולמרט לוויתור הגדול ביותר שניתן אי פעם ל מנהיג ערב י תמורת כלום מצדו!!! (כי כשהיה צריך להגיב על המתת לא חזר לשולחן הדיונים) ולשונו החלקלקה הפילה מנהיגים ואנשי תקשורת ישראלים ולא רק ישראלים, בהצלחתו לשכנעם בצדקת דרכו ולהאמין שכל מה שחשבו עד למפגש עמו על סכסוך הדמים בטעות חשבו. אבל זה לא הכל! סביבו קיימת מקהלת דוברים שברגע שהוא מנסה לרמוז על ויתור מנמלי קטן כלפי ישראל היא יוצאת במקהלת צווחים כדי להראות שהוויתורון שכביכול נתן האבו הזה, אין לא בסיס בדעת הקהל של התושבים. באמצעות שיטה זו מנהיגים ישראליים ואחרים בעולם, קיבלו תמונה עד כמה קשה לאבו הזה ש"רוצה בכל מאודו להשיג שלום" ומתקשה להוביל את פלגי תושבי יהודה ושומרון, רצועת עזה, ומחנות הפליטים בעולם הערבי לעבר וויתורים... כך היה הדבר בתקשורת הערבית מיד לאחר הריאיון שנתן לאילנה דיין כאשר דוברים מטעם ודוברים מטעם עצמם יצאו חוצץ נגד אמירות שנאמרו על ידי האבו הזה בראיון.

אחת הדרכים הידועות בלוחמה פסיכולוגית היא לדבר בלשון חלקלקה כלפי היריב כדי לזרוע בו זרעי פורענות של חוסר אמון כלפי הנהגתו הנבחרת, תוך שימוש באמצעי התקשורת של היריב באמצעות מתק שפתיים. לתוך זה נפלה אילנה דיין ונתנה לאבו מאזן במה תוך שהיא שוכחת שמדובר באויב אכזר כלפי העם היהודי, מגדולי משכיחי השואה- עבירה שבמרבית מדינות העולם מקובלת כעבירה שמעמידה את העובר עליה בפני בית משפט.

במהלך הריאיון עמו- ראיון ששודר בישראל אבל מרבית הציבור המתגורר בערים הערביות ובכפרים ביהודה ושומרון וברצועת עזה לא שמע אותו מלבד הערות עליו מפי דוברים ועיתונאים ערביים-אמר אבו מאזן ש"אתה צריך להיות משוגע וחסר הגיון אם אתה מאפשר לילדיך לקחת סכין ולבצע דקירה". זאת הוא אומר לעיתונאית ישראלית בכירה, אבל האם מישהו שמע אותו אומר לציבור שלו דבר שכזה? במקום זאת הוא דיבר בתקשורת הערבית על "מעשי רצח ילדים שמבצע השלטון הכובש" ובכך עורר את חוש "נקמת הדם" הקבוע במסורת הערבית ולעוד שולפי סכינים שיבואו לרצוח ולפגע. זאת ואף זאת, הוא הגדיר את מעשי ההגנה של ירי במפגעים שולפי הסכינים, כ"פשעי מלחמה"! ובנוסף אף הגדיל לעשות במתן הוראה לאנשי ממשלו להכין תביעה בבית הדין הבינלאומי בהאג על "פשעי המלחמה שמבצעת ההנהגה הציונית וחיילי הכיבוש בנערים פלסטיניים חפים מפשע" אז איך אמרו פעם חברי שלישית הגשש החיוור? אומר ככה ועושה ככה!

לתוך פח היקוש הזה נפלה המשפטנית והעיתונאית דיין! הבעייה היא שלא רק היא נופלת בפח הזה, כמותה נופלים רבים וטובים החושבים שהם נמנים על המחנה הקטן של השמאל הישראלי, מחנה שיורד ויורד בתוך ישראל וככל שהוא יורד בבית פנימה, ניכרת השפעתו על מערכות שמחוץ למדינת ישראל כגון הBDS ויש סימנים שהיא חילחלה לארגונים יהודיים אמריקניים בצורת J STREET ואחרים שמנסים ללחוץ מבחוץ על גורמים בתוך הממשל הישראלי ובציבוריות הישראלית.

ועוד משהו שקשור לעניין: חוסיין ברק (מובארק) אובאמה" שבימים האחרונים העלה את חמתם של אמירקאנים רבים בשולחו את שר חוצנו גים קרי להניח זר בהירושימה לזכר "נפגעי הפצצה האטומית בהירושימה ביום בו הזכירו בהרבה בתים בארצות הברית את יום הזיכרון לזוועה שהנחילו הכוחות היפאניים בבאטאן שליד מנילה לעשרות אלפי שבויים אמריקאנים שהוצעדו עשרות קילומטרים בחום כבד, ללא מים ואוכל כשאלפים מהם מתים אם כתוצאה ממכות ואם מיריות, אם ברעב ואם בצמא! אז מה אנו רוצים מנשיא כזה ושר חוצנו חסרי הרגש כלפי עמם, שיבינו מה חשים בני העם היהודי כלפי עיר הנצח שלהם???!!!אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל