מהנעשה מעבר לגבול ברמת הגולן

כל מי שמסייר באזור התלים שברמת הגולן והוא חד עין יכול לצפות אחת לכמה זמן ביציאות של פצצות מרגמה מאחורי הכפר חאדר לכיוון מזרח. הווה אומר מהשטח המוחזק בידי אנשי חיזבאללה לכיוון בכוחות של צבא סוריה החופשית (או בקיצור "המורדים"). אז מה אומרת המפה הנוצרת לעיננו?

ובכן את חופשת הפסח החלטנו לבלות ברמת הגולן וכך יצא לנו לראות ולחוש מעט ממה שהולך בצדו השני של הקו הסגול. כמוני עושים זאת אנשי האו"מ מפינלנד שמצאו להם נקודת תצפית טובה על המוצב הישראלי הנטוש בתל בנטל תוך שהם מתצפתים לעבר אזור תחנת המשטרה בואכה קוניטרה הישנה שם נמצאת נקודת תאג"ד ישראלית המקבלת ומטפלת בפצועים וגם בחולים ויולדות מהשטח שהיה בעבר חלק מסוריה וכיום מצוי בשליטת צבא סוריה החופשית. כמו כן באמצעות משקפות רציניות גם מציצים על העמדות הסוריות – חיזבלוניות היושבים סביב החרמון הסורי. מלבדם ראינו קבוצת אנשי שגרירות האיחוד האירופאי המסתובבים ברמת הגולן (כנראה מחפשים מקום ליישובם של הפליטים הסוריים שהם רוצים לזרוק ממדינותיהם... סתאאם! למעשה הם כל הזמן בודקים ומצלמים את כוונות ישראל כשם שהאח הגדול היושב בבית הלבן, שולח את אנשיו לברר מה מעוללים הישראלים הללו.)

כאמור, סביב מה שקרוי בקרב אנשי צה"ל "החרמון הסורי" ובסיס האזנה והראדר של צבא אסאד מצויים אנשי חיזבאללה שלמעשה מגינים בגופם על אנשי אסאד הפועלים באזור, ומחזיקים עמם את הרצועה הצרה של 50 הק"מ בכביש המוליך מקונייטרה לדמשק.

למעשה, נוצר באזור הזה מעיין טרפז שבאזור הקצר שלו נושק ברמת הגולן מרכס החרמונית ודרומה כמעט עד האזור שמול הישוב יהונתן וממנו דרומה מצוים אנשי ג'בהת א נוסרה -שלוחת אל קאעידה בסוריה , וממש בדרום הרמה מצויים אנשי שואדה אל ירמוכ וסביבם עוד ארגון קטנטן הנושא את השם אל מות'נא (שם המזכיר מחוז אל מות'נא המצוי בדרום עירק) שהם למעשה כוחות התומכים בדאע"ש והמקושרים לכוחות דאע"ש הנלחמים בצמידות לגבול הירדני באזור דרעא. במערכת הביטחון מכנים אותם "שואדע"ש". אגב השנאה והדם הרע הזורם בין לוחמי השואדה לבין ג'בהת א נוסרה מביאה מפעם לפעם להתלקחות ביניהם הקוטלת גם באלה וגם באלה...

מכל מה שסקרתי עד כה, הפעילות המעניינת ביותר היא של אנשי צבא סוריה החופשית המזכירים לי בצורה זו או אחרת את אנשי צד"ל, שפעלו עמנו שכם אחד נגד החיזבאללה בדרום לבנון. משום מה נראה שאנשי יחידות הרפואה של צה"ל יודעים להיות במוקמות ובזמנים הנכונים כאשר מגיעים נפגעים מאנשי צבא סוריה החופשית... משום מה נראה הדבר שאנו יוצרים מחדש את ה"גדר הטובה" שהייתה בזמנו בגבולנו עם לבנון. כל שצריך עתה זה להקים מחדש גוף כדוגמת יק"ל(יחידת הקישור ללבנון) רק שהפעם יש לקרוא לה יקלד"ס דהיינו יחידת הקישור לדרום סוריה.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל