הלל חוזר הבייתה

הלל חוזר לקיבוץ הלל חזר לקיבוץ בו נולד, אחרי הצבא הסדיר, מתוך אמונה שלימה שזהו מקומו, חף מכל מחשבה, שמא יש גם אפשרות אחרת. חזר לענף הפרדס בו עבד לפני הצבא, לא חשב על לימודים, או מקצוע. חברה לא הייתה לו. חזר לחיק המשפחה, לאמו, לאחותו בעלה וילדיה, ולכמה חברים מהמחזור שלנו שהשתחררו יחד איתו.

הלל חוזר לקיבוץ
הלל חזר לקיבוץ בו נולד, אחרי הצבא הסדיר, מתוך אמונה שלימה שזהו מקומו, חף מכל מחשבה, שמא יש גם אפשרות אחרת. חזר לענף הפרדס בו עבד לפני הצבא, לא חשב על לימודים, או מקצוע. חברה לא הייתה לו. חזר לחיק המשפחה, לאמו, לאחותו בעלה וילדיה, ולכמה חברים מהמחזור שלנו שהשתחררו יחד איתו.
יום אחד הופיעו חברי ועדה מהתנועה שאמרו לו :"הלל אתה יודע שאתה צריך לצאת לשנת שרות שלישית" (כל הצעירים מסיימי השרות הסדיר היו צריכים לתת שנת שרות או בקיבוץ צעיר, או בתנועת הנוער בעיר). הלל השיב להם שהוא חייב לדחות את היציאה לקיבוץ צעיר, כי אמו חולה, ואחותו וגיסו שוקלים מעבר לקיבוץ אחר – בקיצור אמר: "אני צריך לטפל באמי בשנה הקרובה". הם היו קצת המומים מהתשובה הזו, אבל הסכימו לדחות את יציאתו לשנת השרות.
הלל עדיין לא הבין שבעצם למרות שכבר סיים את הצבא, ומלאו לו 22 שנה, התקשה לעזוב את אמו ואת ביתה החם.
עברה שנה לא קלה עבורו. הוא יצא למלחמת ששת הימים, וחזר עם מין הלם קרב. פחד מרעשים, הרגיש כאבים בכל גופו, לא היה לו כוח לעבוד, הוא היה ספון רוב הזמן בביתה של אמו ולא עבד כמה חודשים. אף אחד כולל הלל עצמו לא הבין מה קורה לו (על הלם קרב לא שמעו באותם ימים).
הלל חשב שיש לו בעיה פיזית בעמוד השדרה, ואחרי שכל הבדיקות הוכיחו שמבחינה פיזית הוא בריא לחלוטין, וזה חדר לתודעתו, הוא התאושש, בקצב מהיר, וחזר לעבודה– ברפת.
יום אחד התייצבה בדירתו הקטנה משלחת קטנה מטעם ענף הצאן של קיבוץ שער, קיבוץ קטן ליד כפר סבא. בתקופה ההיא זה היה ממש קיבוץ זעיר, כמה עשרות חברים בלבד, כולם מתחת לגיל 30, והיה בכך קסם מסויים. חברי המשלחת ובראשם מרכז ענף הצאן, החמיאו לו על השם הטוב שיצא לו כעובד מסור בקיבוצו "גבעת השבים", והסבירו לו שרוב העובדים של ענף הצאן עזבו אותו, ואם הוא לא יחלץ לעזרתם, הענף כנראה ייסגר. בו במקום הוא נתן את הסכמתו, ואז נפתח פרק חדש בחייו. הלל הרגיש כי זוהי ההזדמנות בשבילו לשבור את מעגל הקסמים הכובל אותו לאמו.
(המשך יבוא)


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל