על הספר "תודעת השחר"

זה עולם של שינוי תמידי וחוסר ביטחון אינסופי. עולם שבו שום מחשבה לא נותרת על כנה יותר מרגע אחד, שם מצבי הרוח משתנים ללא הרף, ולעתים קרובות גם סותרים זה את זה. אין בו דבר, שמתחיל ואינו מסתיים. אנחנו מבינים, שניאלץ להיפרד מכל מה שאהבנו, גם אם ניאחז בו בכוח, הוא ינותק מעלינו על ידי שטף הזמן הבלתי פוסק.

בספרה, תודעת השחור, אילנה בהט קוראת לנו להכיר באמת של החיים – ולא להירדם בדרמות של החיים – לחיות ולא לשרוד. כמו שהלן קלר אמרה: החיים הם הרפתקה אחת גדולה או שום כלום!
אתם מכירים את זה שאתם קמים ליום מסוים ואתם מרגישים שזהו יום נפלא ויש ימים הפוכים, שאתם חושבים שאתם חסרי חשיבות, ריקנים.
כזהו ספרה של אליאנה! יש בו קריאה ברורה להתעוררות ליום הנפלא של החיים שלכם! היא קוראת לנו להיפתח לנפלאות החיים, להכיר ברוח הנפלאה של הנשמה שלנו – להכיר בכך שאנו קובעים את חיינו, שאנו יצורים שיכולים להשתנות ולהשתחרר מאמונות שגויות – להשתפר.
אילנה בהט קוראת לנו להתחבר לצד החיובי של החיים, להיות אופטימיים ולצאת להכיר את נפלאות החיים ולא להישאר בצל החששות והפחדים שלנו. כל מה שבחיים קורה זה מה שלו אתה מצפה ובכל זאת אתה חושש – אינך מעז דברים טובים לבקש.
אנחנו מביאים על עצמנו את כל מה שקורה לנו. אנו קוראים לדברים להתרחש. אם נחשוב יהיה טוב אז יהיה טוב. צריכים כבר עכשיו לחשוב שכל הדברים הטובים, כבר ישנם בחיינו. ואז נוכל לחוות אותם בחיינו. כי מה שקורה לנו זה לא משהו חיצוני, משהו שיבוא מבחוץ, אלא משהו שקיים כבר בתוכנו. מה שקורה הוא מה שאנו קוראים לו לקרות....

וכך היא כותבת:
אל תפחדו מהחוויות, אל תפחדו מהכישלונות, כי אין כישלונות – יש רק חוויות שאתם חייבים לעבור!
דבקו באמת והאמת היא שאתם חווים את החיים בתור דרמות – אבל אתם לא הדרמה הזאת שאתם חווים. אתם רוח טהורה! אל תיקחו שום דבר באופן אישי! אתם מעבר לדרמות האלו!
אל תיתקעו במכשולים של זרם החיים – אל תתנו לאמונות השגויות לעצור אתכם ולחסום אתכם – כי הם יגרמו לכם למחלות!
עלינו להשתנות, לזרום עם האנרגיה של החיים ולא לשקוט על השמרים.
להבין שהחיים משתנים בהתאם לצרכים של הנפש, אותם אנחנו לא מבינים. אם לא נזרום אם נתנגד לזרימה ולשינוי, אם נישאר קפואים באנרגיה הישנה, נסבול מחסימות מקשיים וממחלות שונות. אנו בוחרים בסבל מפני שאנו לא מסוגלים להתנתק מהדרמות של החיים – השינוי קשה לנו. אנו משוכנעים שבלי הדברים אליהם התרגלנו, אנחנו פשוט אבודים.
עלינו להפסיק להירדם בדרמות של החיים – נפסיק לשרוד ונתחיל לחיות את השינוי, לא נתנגד. נפסיק לעשות כל הזמן אותו דבר כמו רובוטים. אינשטיין אמר שהמציאות שאנו מאמינים בה, אינה אלא מצבור של דעות קדומות שהורינו ומחנכינו הטביעו בנו. יש להפסיק לדבוק באמונות הישנות שכבר לא רלוונטיות.
שום דבר לא מתרחש, אלא אם כן אתה אותו מבקש...
אל תיקחו שום דבר כמובן מאליו, התייחסו לכל דבר בהתאם ואל תירדמו בדרמות של החיים – פקחו עיניים ואת הלב! מציאות זאת המצאה שלנו. אנחנו מדמיינים את המציאות כדי לחוות כל מני רגשות, אבל עלינו לדעת להפריד בין הדרמה שאנו ממציאים, למציאות.
כל דת היא דלת אחת לתוך הדת – לתוך הרוחניות – אבל הדעת היא הכי חשובה – לדעת את האמת!
הרדמה זה שאתה לא מבין שכל החיים זה דרמה שאנחנו מחליטים עליה. אנחנו לא מודעים לכך שבעצם אנחנו מזמינים את הדרמות האלו לתוך חיינו. במקום להבין את התועלת שבדרמה שאנחנו הזמנו, אנו לוקחים את זה אישית וסובלים ממנה כאילו שהיא אמתית...

על הזוגיות
לא פעם אנחנו מתחברים לזוגיות שלנו עם אנשים בעלי אישיות הפוכה מנוגדת לנו. כי בכך אנו מבקשים להשלים את החוויות שלנו. כך קורה שנוצרים חיבורים עם אנשים שיוצרים בחיינו מתח. אבל במקום להפיק תועלת ממתח זה, ולחוות את הניגוד, אנחנו נכנסים לאימות עם האנשים הללו ושוכחים שאנו אלו שהזמנו אותם לחיינו. תמיד אנו נמצאים במקום שאנו צריכים להימצא בו ובחיים אין מקריות. אין דבר רע – יש רק דברים שצריכים לתקן אותם כדי לחוות את הטוב.

על הרוחניות
אל לנו להתנתק מהצדדים הגשמיים של הקיום שלנו. עלינו להביט לאמת בפנים, גם כשהיא קשה ועצובה. לפעמים דווקא אחרי שנחווה דברים רוחניים טהורים שמעלים אותנו למעלה, נשקע במין דאון כזה של חוסר תוחלת? זה מהות החיים: ניגודים! כל החיים נוצרו למען מטרה זאת, כי רק דרך ניגודים אנו יכולים לחוות את מהות הדברים.
מה זה צירופי מקרים? זה צירוף של דבר אחד לשני לכדי שלם. צירופי מקרים לא קורים סתם, אנחנו מושכים אותם אלינו, באמצעות המחשבות שממגנטות אותן. אנו מושכים את האירועים בהתאם לאמונות שלנו. כך קורה שצרות באות בצרורות, למישהו שמאמין באסונות ובעל מחשבות שליליות. המחשבות השליליות מושכות אירועים שליליים.
מה שקיים באמת זה רק הרגע הזה. ביכולתכם לשלוט במה שקורה לכם, באמצעות המחשבות והאמונות שלכם.
ברגע שתרגישו תקועים, סימן שמערכת האמונות שלהם שגויה. ברגע שהאמונות שלכם יתאימו למה שאתם רוצים באמת להשיג, כל הטוב הזה שאתם שואפים אליו יזרום אליכם. תקיעות בחיים הם מחשבות שגויות, ואמונות שלא מתאימות למטרות שהנשמה הציבה לעצמה. אנחנו מתנגדים לשינוי ורוצים להמשיך באותה דרך, שלא מתאימה לנו, ואז אנחנו מרגישים תקיעות, כי אי אפשר להתקדם הלאה והדרך בעצם חסומה. אינשטיין כבר אמר: אנשים הם יצורים מוזרים, הם ממשיכים לעשות אותו דבר שעשו ומצפים עדיין, לתוצאות שונות.... אי אפשר לצאת ממבוך מסוים, בלי לשנות את נקודת המבט שלנו על הדרך לפעול, בלי לעשות שינוי מעשי בחיינו.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל