בִּיבִּי הוֹלֵךְ - יַעַלוֹן נִכְנָס

לביבי נתניהו שלום, אני מצטער להודיעך שהכרזתך על הסכם קואליציוני שבו ב. יעלון יהיה שר-החוץ ובמקומו במשרד הביטחון אתה מכניס את אויבך בנפש, ליברמן היה הצעד המטופש ביותר שיכולת לעשות עם גאוותך הילדותית. כשיש לצדך אדם רציני כמו בוגי שלנו, הוא צריך להיות "איש סודך" ואתה דחפת אותו למצב אנטי-נתניהו

בִּיבִּי הוֹלֵךְ - יַעַלוֹן נִכְנָס
‏יום שישי י"ב אייר תשע"ו
לביבי נתניהו שלום,
אני מצטער להודיעך שהכרזתך על הסכם קואליציוני שבו ב. יעלון יהיה שר-החוץ, ובמקומו במשרד הביטחון אתה מכניס את ליברמן - אויבך בנפש, היה הצעד המטופש ביותר שיכולת לעשות עם גאוותך הילדותית.
כשיש לצדך אדם רציני כמו בוגי שלנו, הוא צריך להיות "איש סודך" ואתה דחפת אותו למצב "אנטי-נתניהו".
היית צריך לטפח איתו יחסי חברות ואמון הדדי.
נניח שבוגי אמר כמה דברים בלי לשאול אותך מה דעתך על מה שיש לו להגיד. לא בוגי האשם, זה פרי חוסר התאום שאתה יצרת במו ידך. אילו בכל נושא חשוב היית מגיע איתו מראש להבנה לפני כל הכרזה בציבור, המדינה היית המקבלת הנהגה אחראית וראויה לאמון הציבור.
אתה שכחת שאתה חי בדמוקרטיה ולא בדיקטטורה, שם הרודן הוא המחליט היחידי. אבל בגאוותך המאכזבת, אתה חושב שמכיוון שאתה ראש-הממשלה, אתה יכול לעשות הכול בלי להתייעץ עם אף אחד...
בארצות הדמוקרטיות אין אפילו מנהיג אחד שמסוגל לעשות משהו רק על דעתו. וזה דווקא דבר טוב-מאד.
ראה את עצמך בראי, כמה אתה מגוחך כשאתה מחליט בעצמך על דברים גורליים. אתה יודע יפה מאד כמה מינויים שיזמת היו כישלונות מחפירים. ראה כמה פעמים היית צריך להתחרט על החלטות ובאופן גלוי מעל הבמה הלאומית היית צריך להודיע שאתה משנה עמדתך כאשר דעת-הקהל היתה נגד דעתך.
ראה את הרעש שגרמת עם נושא הגז כי לא התייעצת עם האנשים החכמים בתחום המשאב הזה. ראה את תוצאות מלחמות האחרונות של העם כאשר לא התייעצת בזמן הנכון עם האנשים הנכונים.
לצערי אני מכריז עליך כעל כישלון-לאומי ואני מעביר את השלטון ממך לידיו של בוגי יעלון.
עכשיו אתה קרח מכאן, מכאן ומכאן.
אין לך את אביגדור ליברמן, אין לך את בוז'י הרצוג ואין לך את בוגי יעלון. אין לך גם את הארנב עם הכיפה. הוא מתאים לנהל הפגנות אבל הוא לא מתאים להיות שר בישראל. הוא היה חייל טוב, כך התרשמתי, אבל הוא לא איש-פוליטיקה אמתי.
וזה מה שהולך להתרחש:
1. אתה הולך להכריז על פיזור הכנסת והליכה לבחירות.
2. בוגי יעלון מקבל רוב מוחץ בבחירות פנימיות בליכוד.
3. בוגי יעלון מקים קואליציה טובה עם אביגדור ליברמן, מפלגת-העבודה, ויאיר לפיד.

אתה בוודאי שואל איך זה יתכן שהליכוד ילך עם העבודה ויאיר לפיד ואולי גם עם הבית-היהודי?
אז לך ותקרא את ההיסטוריה שלך עם הגופים האלה.
אתה לא קרבת אף אחד מהאנשים החשובים במפלגות האחרות במדינה.
הם היו אתך בקואליציות אבל אתה זלזלת בהם והתעלמת מהם. הם היו בעינך וסאליים שתפקידם להסכים להוראותיך. זה פגע בהם וזה הזיק לך.
אתה לא קיימת ישיבות סגורות של מנהיגי המפלגות בנושאים חשובים כמו ביטחון, אוצר, חינוך, רווחה, בריאות וכדומה.

בהשתתפות מנהיגי כל המפלגות, יתכן להשיג סיכום ייחודי עם כולם על כל אחד מהדברים שמסכימים עליהם, ועל הדברים שאין עליהם הסכמה.
כשראש ממשלה, מקיים התייעצות עם כל מנהיגי המפלגות, הוא נותן להם להרגיש כי יש להם תפקיד ממשי בשליחותם הציבורית. במצב כזה, לא תתקל בסרבנות אישית.
ראש הממשלה חייב ליצור אווירה של "ההנהגה העולמית של העם היהודי וישראל", שכל חבריה הם אגודה אחת של מנהיגים דמוקרטיים שיודעים שבדמוקרטיה יש צורך גדול ב"וויתורים קטנים כדי לקבל ניצחון גדול".
להערכתי, העם וההנהגות של המפלגות כולן, מוכנים למבנה שילטוני שבו יש ערך לדעתם של כול הזרמים ב-"ארץ-ישראל" ובגולה.
הפורום המלא יסכם מסמך מפורט על המלצתו בכל נושא שעולה לדיון.
הנהגות המפלגות יקיימו התייעצויות פנימיות ויגיעו להחלטות על עמדת המפלגה בכל נושא ונושא, כאשר כולם יודעים את דעתם של האחרים, ושוקלים איך דעת המפלגה יכולה להשתלב בהחלטות משותפות של כל המפלגות.

הפרסומים לציבור יהיו רק בשלב שבו פורום מנהיגי המפלגות מפרסמים את החלטות הממשלה.
ראש הממשלה בסיוע שאר המנהיגים, יחוקק חוק איסור הדלפה מהנעשה בחדרי הדיונים והחלטות הביניים.

יו"ר הכנסת יחתים את כל חברי הבית על התחייבות אישית שלא להדליף ידיעות על הנעשה בחדרי הדיונים, תוך ציון שכל המדליף בניגוד לחוק, דינו 10 שנות מאסר וקנס כספי בין 100.000 ₪ ל- 1 מיליון ₪ .

מר נתניהו הנכבד,
אני מודה לך בשם העם היהודי ותושבי מדינת ישראל על שנות השירות הרבות שלך לעם ולמדינה ומאחל לך בריאות, אורך-חיים גדול והצלחה בדברים שבהם תבחר לעסוק.

על החתום:
האזרח הישראלי המצוי,
כתובת: מדינת ישראל, כל הערים והישובים
תיבת דואר – בעזרת השם יתברך - ירושלים
אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל