שוב סביבנו מרקחה ושוב מעלים אותנו לראש שמחתם

ערב אישורו של ליברמן לתפקיד שהב"ט החלה ברשות הפלסטינית בוקא ומבולקא. בעוד הסרבן הבלתי מתפשר אבו מאזן יוצא נגד המינוי בעת שנפגש עם נשיא מצרים א-סיסי ב-28 למאי, מייד לאחר האישור בכנסת הוא שינה את טעמו והוריד את הטון. ובהמשך לקראת ועידת שלום בניצוח צרפת.

כמאמר השיר "והוא עלה למרכבה" (במקרה הזה מטוס) ודיו למנועים אמר, ושם ביקר את א-סיסי ופה את הולנד ראיס פראנסיה ואפילו לרוסיה שלח לשונו וכל רצונו להשאיר את חותמו. כי זקן האיש והנסיעות מתישות והיכולת כבר לא מה שהייתה ומארחיו מביטים בסוני הזה ושאלים את עצמם הלדאע"ש אתה או שמה למתונים? אבל מה נאמר לך והרי אתה יודע שנמאס לאירופה מהשחיתות שלך ומהזרמת הכספים לבור ללא תחתית הקרוי הרש"פ. ואז שוב איום בפרישה וגם לאנשי החצר נמאס ממך ומאיומך ומועמדים עולים ויורדים והשאלה הנשאלת האם אותם אנו מכירים?

הפעילות הרוחשת בתוך ובקרב מנהיגי הרשות ובראשם היו"ר -המתפטר הכרוני- הינה לבחור לאבו מאזן יורש. אבו מאזן עצמו מנסה להכניס למושב הנשיא את סאיב מוחמד צאלח עריקאת صائب محمد صالح عريقات ממארגני הסכם אוסלו.

הרחוב הישראלי מכיר את עריקאת מזה שנים. מדובר בתושב יריחו בעל תואר ד"ר במדעי המדינה המכהן כנציגה של העיר יריחו במה שקרוי "המועצה המחוקקת הפלסטינית". את בחירתו ל"מועצה" הוא יכול לזקוף לאותו אחד יאסר ערפאת שדאג לקדמו ולהאזין לתבונתו. מדובר באדם חריף שכל בעל יכולת של שחקני שחמט לחזות מספר מהלכים קדימה וממה שכותב שורות אלו יודע מן העבר היה ממדרבני שיטת הפעולה להעתיק את שיטות ההסתדרות הציונית ומנהיגי יהודי ארץ ישראל בימי טרום המדינה ולפעול באותן מתודות. זאת ואף זאת היה זה אותו עריקאת שהביא להפצת השקר הגס על טבח במחנה הפליטים של ג'נין במהל מבצע "חומת מגן".

כשערפאת סייע לו להיבחר הוא גמל לו בכך על שירותו כאשר צורף על ידי הירדנים למשלחת המו"מ עם ישראל בוועידת מדריד.

במהלך המו"מ עם אולמרט, לאחר שאולמרט נתן לאבו מאזן כמעט את כל המלכות, היה זה סאיב עריקאת שעמד מאוחרי התרגיל של לא לחזור למו"מ כל עוד אין ישראל מוכנה לוותר על "זכות השיבה". אבל זה עוד לא הכל. עריקאת הוא זה שהעלה את הרעיון לוותר על תחלית המו"מ עם ישראל שתביא להקמת שתי מדינות והוא הכין מסמך הקורא להקמת מדינה דו-לאומית ובין השיטין להביא לשיבת ערביי 48 לאדמותיהם ברחבי ישראל...

עכשיו מנסה אבן מאזן להביא לכך שעריקאת יהיה מחליפו כראש הרשות. וממש בימים אלו הוא ממדרבני הוועידה שמארגנת צרפת תוך קביעה שלפני המו"מ על ישראל לסגת לקווי ערב מלחמת ששת הימים כולל ירושלים ואז "ייפתח המו"מ לשלום בין העולם הערבי לבין ישראל על שלום כולל החזרת פליטי 48".

ומעריקאת הבא נעבור לדמות היושבת בתוכנו, בבית סוהר ישראלי, שאנשי אש"ף מייחלים לשחרורה ולמען זאת הציע סאיב עריקאת לבחור באותו אסיר ליו"ר הרשות הפלסטינית ובכך לשחררו, הלא הוא מראוואן ברגותי (مروان البرغوثي( מנהיגה של "האינתיפאדה הראשונה" (ההתנערות). יודגש כי לאחר האינתיפאדה הראשונה היה זה ברגותי שהפעיל את ארגון התנזים ובאמצעותו למעשה פיקד על האינתיפאדה השניה. ברחובות רמאללה לחששו שפעילותו של עריקאת למען ברגותי באה לחסל את סיכויו של אחד, ג'יבריל רג'וב, שאודותיו נביא פרטים בהמשך.
לא בכדי פעל עריקאת נגד ג'יבריל רג'וב אז הנה לכם משחק מעניין על לוח האשקוקי (שח-מט) כאן ניסה עריקאת להרוג שתי ציפורים במכה אחת. היה לו ברור שג'בריל מיודענו לא יפעל נגד מרואן ברגותי ומן הצד השני, כפי שכתבתי למעלה, ידאג לשחרורו מהכלא הישראלי.

אבל לסיום נושא ברגותי חשוב שנדע ונזכור: בשל מאסרו, וקשריו ההדוקים של ברגותי עם יאסר ערפאת מנסה התעמולה הפלסטינית להפכו ל"קדוש מעונה"כדוגמת נלסון מנדללה עד כדי כך שבעת משפטו של ברגותי, שבסיומו נידון לארבעה מאסרי עולם, ניסו הפלסטינים להביא למשפטו את מנדללה עצמו-שוב תרגיל מבית מדרשו של עריקאת...והנה לכם הצימוק שבעיסה בעת שביתת הרעב של האסירים הבטחוניים באוגוסט 2004 שימש ברגותי כמנהיגם של האסירים ואז יום אחד מצאו האסירים את עצמם צופים בסרטון שהופץ ברבים בו נראה ברגותי אוכל בהיחבא בעת השביתה... ברגותי המפרסם הגיגים מתוך כתלי הכלא קורא להמשך המאבק המזויין נגד ישראל והוא מהווה משקל לחץ על ראשי הרשות לנתק מגע עם ממשלת ישראל וליצור על מנהיגיה לחץ בינלאומי מהסוג שמפעילה עתה צרפת, מוכת הטירור, ושיביא לכניעת ממשלת ישראל לתכתיבים זרים.

ג'יבריל רג'וב جبريل رجوب שזכה לקבל שם חיבה במסדרונות מערכת הביטחון בימים שיעקב פרי היה ראש השב"כ = גבריאל רגב... בעברו ראש מנגנון "הבטחון המסכל" כיום הוא משמש כיו"ר "ההתאחדות הפלסטינית לכדור רגל", דרך תפקיד זה הוא מנסה לנשל את ישראל ממשחקים בינלאומיים. הוא ידוע בלשונו החלקלקה והדו פרצפית ומאשר לכל מי שמעוניין לשמוע את לקחו להאזין לדברין שאוזנו של השומע קולטת אותם בקלות ומסכימה עמו. לדוגמא רק היום שודר בשידורי רשת ב' ראיון עמו, בו קבע שהפלסטינים מלאי תקווה מהפסגה בצרפת. לדבריו, המתווך צריך להיות הוגן, להכיר בזכותה של מדינת ישראל להתקיים במזרח התיכון, ובזכותם של הפלסטינים למדינה בגבולות 67. על שר הביטחון ליברמן אמר רג'וב כי הוא מקווה ש"ישנה את הטון" ויעזור לבנות גשר ושיתוף פעולה בין העמים. אבל מה שמעניין הוא שדבריו אלו משודרים אצלנו בעוד שתחנת הרדיו המשדרת מרמאללה משדרים בערבית דברים שונים ומנגינות אחרות היוצאות מפיו...

עד כאן ביחס לאותם שאינם אחים שלנו אבל מה עם האחרים: על כל זאת הקבוצה ההזויה הקרויה J STREET והממומנת על ידי היהודי האנטי ציוני ג'ורג' סורוס (שוורץ) (והנשוי ליפאנית)מנסה בשעות אלו, לקראת הוועידה הרפובליקנית, שתבחר במועמד/מועמדת המפלגה לנשיאות, להעביר בוועידה החלטה בדמות נייר המשווה את הפלסטינים לישראלים, שהמשתמע ממנו למעשה אם כי לא בצורה ישירה, "להכיר בזכויותיהם של הפלסטינים" – דהיינו דברים שמשעותם הכרה בזכות השיבה ובוויתור על כל השטחים המוחזקים בידי ישראל מאז 67. נייר הדורש למעשה מו"מ עם תנאים מוקדמים. לשם כך הם מחתימים יהודים ברחבי העולם ובארה"ב על קול קורא להשוואה זו, שיהי פונה לקבוצת העבודה הפוליטית-בינלאומית של הוועידה שצריכה לקבוע את קווי היסוד בנושאים אלו.אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל