אמנון לוי השד העדתי ואריה דרעי הטיפוח של הקיפוח

אריה מתבכיין בדמעות תנין על האפלייה העדתית. שס לא עטרה ולא יושנה

התבכיינות אריה דרעי על הקיפוח העדתי .

בתוכנית הטלביזיה "הפנים החדשות של השד העדתי" של אמנון לוי, אריה דרעי מתראיין ומתבכיין בדמעות תנין על האפליה, ולא הבנתי אם הוא מתלונן נגד הממסד שגידל וטיפח אותו על אותה פלטפורמה של האפליה, או אולי הוא מכה על חטא שחטא בחטא טיפוח הקיפוח שממנו בנה ונבנה הוא וסביבתו וכל קרוביו ומקרוביו, והוא עצמו מעולם לא הופלא, הוא למד במוסדות ליטאים והתקבל כאחד מהם, ילדיו לומדים במוסדות ליטאים, עוד בהיותו נער זכה להיות המביא והמוציא במשרדי ממשלה בכירים, ואצל שרים ונגידים, ובטרם יבש חלב אמו משפתיו הוא כבר נמנה לשר, ואף לשר בכיר, , לראש מפלגה שמקופחיה העניקו לה 17 מנדטים. ומה הוא עשה עם נדוניה כבירה כזו? האם הוא צמצם את הפער במילימטר אחד? לא!!! האם הוא הזקיף קומתם של הספרדים המקופחים??? לא!!!! ההיפך הוא הנכון הוא השכיל להכפיפם עוד ועוד למען קיבועם בתחתית, למען תלותם בו, למען נפנוף בדגל הקיפוח, הוא השכיל לעשות לביתו למקורביו, לסובביו, הוא השכיל ליהנות ממנעמי השלטון ומתענוגי השררה, ומתפנוקי החיים הטובים, הוא השכיל לדפן ולרפד אומרי הנו (הן לו) ולעשותם תלויים בו,
 

תרומתו של אריה ושל שס ליהדות הספרדית

בהיותו בעמדות מפתח בתפקידים בכירים ומובילים לא ראינו לא הרגשנו לא שמענו בשום צמצום פער חברתי או זקיפות קומה שהיא, או עטרה ליושנה. איזה עטרה ואיזה יושנה. הוא עם 17 מנדטים התרפס התחנף התבטל סביב 4 – 5 מנדטים של החרדות האשכנזית. שקולם נשמע ברמה, ועשייתם מורגשת בכול פינה. ו – 17 המנדטים של שס קול ענות חלושה לא עטרה ולא יושנה, לא זקיפות קומה, ולא צמצום האפליה. האפליה בעדה החרדית האשכנזית זועקת לשמים ואינה חבויה היא עומדת ניצבת מזדקרת מכל פינה, ומוצהרת בריש גלי, ומיושמת בפועל קבל עם ועדה, ונציגי ש"ס עומדים דום עיוורים, חרשים, אילמים, לאמור לא ראינו לא שמענו. ההישג היחידי שיש לזקוף לש"ס משך עשרות שנות קיומה, זה הרב חיים אמסלם, שיצא חוצץ נגד עדר גדול של עיוורים אילמים חרשים ומתבטלים, וצעק בקול רמה "המלך עירום". והוא, הוא היחידי שזעק זעקת האפליה העדתית בעמנואל, כאשר כולם כולל דרעי מלאו פיהם מים ושתקו שתיקת הכבשים. ומה הייתה תגובתם האומללה? נידויי חירום הוצאה מחוץ למחנה, ולפתע הוא הרב המהולל המינוי של הרב עובדיה הופך להיות "עמלק". כן עמלק שיש למחות את זכרו. והמועמד לרבנות הראשית הופך להיות היכל בצלם ועוד כל מיני דברי בלע שנאה ושסויי שלא היו מעולם במחוזות היהדות הספרדית. ולא של היהדות בכלל. זו עטרה? זו יושנה? גם בחרצובות הלשון וליבוי הקנאה והשנאה אמצו את ההתנהלות האשכנזית הקנאית והלוחמנית.
 

תורתם אומנותם מעולם לא היה ביהדות הספרדית. זהו חקוי מתבטל בפני היהדות האשכנזית

וכי ממתי נהגו הספרדים במושג המושאל הנלוז "תורתם אומנותם"? קרי ראש משפחה ישב ויחיה את עצמו באוהלה של תורה, כאשר אשתו ובני משפחתו ממיתים את עצמם בתחזוקת הבית ובפרנסת המשפחה? וכי מאימתי הנשים הספרדיות החסודות הצדקניות נדרשו לצאת לשווקים לרחובות העיר ולחפש פרנסה? בנוסף לכול עיסוקם בעיקרי הבית? האם זו יהדות? האם זו רוח היהדות? האם זה מנהג בית אבא וסבא? האם זו עטרה? האם זו יושנה?
יודע אריה, ויודע אלי ישי, ויודע בן נזרי, שלא אביהם ולא סבם ולא סב סבם המית את עצמו באוהלה של תורה ופטר את עצמו ממלאכה. אלא שילבו תורה ועבודה כרוח היהדות בכלל, והיהדות הספרדית האצילית בפרט מקדמת דינה לכבוד התורה והדרה, ויודע אריה שאז כאשר לא המיתו את עצמם באוהלה של תורה ושילבו תורה ועבודה ופרנסו את ביתם בכבוד, אז דווקא אז קרנה של התורה עלתה וסחררה פסגות, וגדולתם של תלמידי החכמים אז הן בכמות והן באיכות הייתה לאין שיעור גדולה על התוצרים של אלו שהיום ממיתים את עצמם באוהלה של תורה. זו לא תורת ישראל, זו לא רוח היהדות, וכבר אמרו חז"ל "חייב אדם ללמד בנו אומנות ואם אינו עושה כן כאילו מלמדו לסטות" ומפרש רש"י שכשאין לו במה להתפרנס עומד ומלסטם את הבריות, ועוד אמרו "תורה שאין עמה מלאכה סופה בטלה וגוררת עוון" ועוד אמרו "יפה תלמוד תורה עם דרך ארץ" ועוד אמרו "גדול הנהנה מיגיע כפו יותר מירא שמים" שנאמר "יגיע כפיך כי תאכל אשריך וטוב לך" ועוד כותב הרמב"ם "כל המשים על על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה שום מלאכה ויתפרנס מן הצדקה הרי זה חילל את השם וביזה את התורה" אז נשאלת השאלה מהיכן איפה התנהלויות והתנהגויות מוזרות אלו הגיעו לפתחה של היהדות הספרדית? והתשובה הנה חיקוי זול וזיוף אומלל ליהדות החרדית האשכנזית, הביטול וההתבטלות בפניהם עד אובדן זהות. כמשל העורב: ראה העורב יונה מהלכת ויפתה בעיניו הליכתה, אמר בלבו אלך גם אני כמותה, והיה משבר עצמיו בהליכה, והיו העופות משחקים לו, נתבייש העורב ואמר: אחזור להליכתי הראשונה, בא לחזור ולא היה יכול, ששכח הליכתו הראשונה והיה כמרקד, ולא עלתה בידו לא הליכה ראשונה ולא הליכה שנייה. וזה מה שקרה עם ש"ס ביקשו לחקות היהדות החרדית האשכנזית ונמצאו אין בידם לא יהדות אשכנזית ולא יהדות ספרדית.
 

דיוקנה של היהדות הספרדית האוטנטית

היהדות הספרדית האצילית הצטיינה בנועם וחן, יהדות של סבלנות וסובלנות, ולא של לוחמנות ומלטנטיות, יהדות של חיבוק וקרוב לבבות, ולא של נידוי וחרמות, יהדות של צניעות וענווה, ולא של יהירות וגאווה, יהדות של תורה ומלאכה, ולא של אברכות וקצבה, יהדות שאהבה את המלאכה ושנאה את הרבנות, ולא רדפה כבוד ושררה. יהדות של הרב חיים אמסלם ולא של דרעי.
שגה אמנון וחטא למטרה כשראיין את אריה דרעי (בבחינת טובל ושרץ בידו) הנהנתן מספר אחד על גבם ובשמם של המופלים. אריה כאשר מעד, נשפט ויצא אשם בכל הערכאות, ונידון לשנות כלא שגם שם הוא נהנה מאפליה מופלגת בתנאים מועדפים, לא הכה על חטא לאמור חטאתי ואשוב, אלא התפלסף, והתיפייף לאמור אולי חטאתי ברום לב, סביר היה להניח אם כבר הוא מכה על חטא רום הלב שמעד בו כדבריו שיצטנע ויצניע לכת, ויזהר מלחטוא שוב בחטא הגאווה. האומנם??? בהצטרפותו שוב לחיק ש"ס לא הצטייד בענווה יתרה, לאמור הגעתי לתרום את תרומתי, את כישוריי, ואת חלקי במערכה, אלא ישר ביקש לו את המלוכה. או אני או לא כלום, לאמור אני ואפסי עוד. מה שמלמד שכל עניינו אך ורק בקרדום לחפור בו ותו לא! והגיע הזמן שיהדות החרדית הספרדית תתעשת ותתנער מאשליית ש"ס שאין בה לא מהעטרה ולא מיושנה.
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל