מסיבת סיום

נגמרה עוד שנה הילדים יוצאים לחופש אבל לפני הכל ,מסיבות סוף שנה


מאז שהשניה נכנסה לבית הספר עברו שש שנים שלושה חודשים ,ארבעה ימים ושלושים שניות תודה לאל עברנו שלב , סוף סוף הגיע הרגע נגמר בית ספר יסודי ,לשמחתי בית הספר נשאר שלם והוא לא נגמר (את הבית היא גמרה את החדר היא פירקה את העצבים שלי היא פילחה ) אבל בית ספר היא סיימה שזה סוג של נס שממלא את ליבי בשמחה ואפילו גאווה .
הילדה הזאת כולה לב היא ילדת לב הזהב שלי , היא נינגה אבל עם לב זהב , היא מתאמצת ללמוד להתיישב היא מנסה היא משקיעה היא רוצה להצליח זה קשה לא תמיד קל אני יודע הייתי שם לפניה אבל לה יש יתרון עלי, לה יש רצון .
הילדה הזאת היא הצחוק של הבית היא הסערה שעוברת בדלת היא זאת שמחזיקה אותנו ערים כאשר היא נמצאת אתה רוצה שקט לדקה ושהיא אצל חברה אתה מת שהיא תחזור רק שהדממה שבבית תשבר .
באיחור קל הגעתי לטקס סיום כיתה ו ,זה טקס מרגש הילדים נפרדים מהחממה של בית הספר יסודי ונכנסים לבגרות לעולם המבוגרים לגיל ההתבגרות אא וללימודים הרבה יותר קשים (לא מקנא בה) הטקס התחיל חושך באולם כן אולם המסכים נדלקים והילדים נכנסים עם דגלי מדינת ישראל עושים סיבוב במרכז הבמה רואים פנים נרגשים מרגישים איך הדם שלהם גועש (אולי זה מרטלין ) הילדים מאושרים רוקדים שרים נותנים את הנשמה שלהם אבל הכל מוקלט הכל מוקלט כמעט כל שיר הוא אופרה של תנועות שפתיים שלא מתאימות לצלילים שיוצאים מהרמקולים שעל הקירות (כמעט סרט סיני ישן )אבל זה כל הקטע הם ילדים ומותר להם לזייף מותר להם להעתיק (לא כתבתי את זה נכון ??)אבל הם לא באו לבית ספר לנגן ולשיר הם באו ללמוד (ככה חשבתי ) .
מצגת סוף שנה התחילה ההורים מתרגשים הילדים מציגים את הפרוקייטים שלהם לסוף שנה .
בניית החממה בבית הספר -עשרות תמונות מוצגות על המסכים ,תמונות של הילדים שלנו דור העתיד בונים את החממה הענקית ממלאים את האדניות באדמה שותלים את הצמיחים מחברים את הצינורות ההשקיה ואז בום חממה.
הקמת הקיר הצימחוני - הילדים בונים מארגזים ומשטחי עץ קיר ספוגים שבתוכו עשרות פרחים שהפכו קיר משעמם לקיר חייי ממש חיי .
החלפת צבע בית הספר- מצגת של תמונת של הילדים הקטנים שלנו הופכים את קירות בית הספר מורוד פוקסיה לצהוב .
בשלב בזה העיניים שלי התחילו להסגר אבל המוח שלי התעורר רגע אני שלחתי אותה ללמוד חשבון או להפוך אותה לקבלן בניין ? חקלאי ? ממתי התלמידים הם כוח בניה מה הם ערבים ??? תאילנדים ??? (איזה גזען אני חחח) את יתר הפרוקטים אני אפרט בקטנה עזרה בסלילת כביש 6 , הקמת שדה תעופה במגידו ועד ועוד .
בצחוק (שכחתי יש לי עוד ילד שם ) הטקס נמשך ונמשך העיניים שלי נסגרות ואני נרדם ונזכרתי ביום שבו אני סיימתי את בית הספר את הטקסט שלמדנו בעל פה כן בעל פה הצגה על אליעזר בן יהודה מחייה השפה העברית , אני זוכר את המורה קורא לי אחרי המופע לקבל את התעודה והיא מחבקת אותי חזק מנשקת בראש ולוחשת לי תודה שזה נגמר הסיוט איתך (פעם לא היה רטאלין )שש שנים ועבורו אולי תעורר על עצמך אאאאאאאא .
תעורר לוחשת לי הגדולה אבא המנהלת רואה שאתה יושן איזה בושות אתה עושה לי חזרה למציאות ולמופע שלא נגמר .
לקראת סיום המופע עומדים כל הילדים על הבמה ואני במחפש את השניה שלי בין כולם בין החולצות הלבנות הילדים הגבוההים והנמוכים ואז פתאום נפגשו העיניים שלנו , רציתי להוציא את הסלולר ולצלם אבל ראיתי שהיא מסתכלת עלי בחיוך חייכתי אליה חזרה ולחשתי אני גאה בך חיים ,עשית את זה אבא גאה בך (ולא אני לא מחזיר לך את הטלפון ).


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל