1514לילי המוסיקה

מחזמר מפורסם בהפקה של התיאטרון הארצי לילדים ולנער-מקסחים

צלילי המוסיקה הנו מחזמר מפורסם המבוסס על ספרה האוטוביוגרפי של מריה פון טראפי.

הספר הפך לסרט ב1956 אך הספר עובד למחזמר כאשר הצטרפו להפקה ריצרד רוגרס ואוסקר המרשטיין- זוג מפורסם האחראים להרבה הפקות מוצלחות בברודווי.הם כתבו מוסיקה מקורית למחזמר וההפקה עלתה בשנת 1959המחזמר הפך מיד ללהיט והוצג בכל העולם.

גם בישראל הוצג פעמים מספר בהפקות שונות.

המחזמר זכה להרבה פרסים בינלאומיים וגם לפרס המחזמר הטוב ביותר.לאחר ההצלחה הכבירה הפך המחזמר גם לסרט בשם'צלילי המוסיקה'שזכה גם הוא להצלחה גדולה מאוד

.בשנות ה90 הועלה המחזמר לראשונה בארץ ומאז הועלה מספר פעמים. לאחרונה הועלה ב2011 בתיאטרון הספריה וב2013 היתה ההפקה האחרונה (בינתיים)ע'י אמרגן פרטי בכיכובה של אניה בוקשטיין,דינה דורון,ענת עצמון ואחרים.

הבמאי היה ארתור קוגן והניהול המוסיקלי בידי גיל שוחט.לא ראיתי את ההפקה מסיבות שונות ושמחתי שהיא הוצגה ב3.8 באולם סמולרש מטעם התיאטרון הארצי לילדים ולנער.

ברפרטואר של התיאטרון מופיע המחזמר כחלק מהרפרטואר לשנת 2016-17 כמחזמר לכל המשפחה.ניסיתי לברר האם ימשיכו בהצגות משך העונה הבאה אך לא הצלחתי לקבל תשובה מחייבת.אני מניח שכן כי המחזמר כאמור הוכנס לרפרטואר של העונה הבאה.

ראיתי את המחזמר השבוע.האולם היה מלא עד אפס מקום.הוא מעולה מכל הבחינות.

נאמר לי שבמסגרת ההפקה הפרטית הוא היה יותר מפואר בתפאורה,בתלבושות וכו אך גם המחיר של הכרטיס היה גבוה מאוד.

תיאטרון הילדים הוריד את המחיר למחיר סביר לילדים ונער וכנראה צימצם במקצת את התפאורה והפאר.המחזמר ידוע לכל ואין טעם להרחיב את הדיבור עליו.

אניה בוקשטיין וניר שיבר בשני התפקידים הראשיים נהדרים.יש להם קולות יפים ביותר ומשחקת מעולה.

גם שאר הזמרים והשחקנים נהדרים?

אין באפשרותי לציין את כל המשתתפים הרבים כי יש עשרות שחקנים,זמרים ורקדנים אך אין תכניה .

יש שפע של שירים מפורסמים וידועים ביותר,ריקודים נהדרים,משחק טוב וביצוע נהדר.לא נשאר לי אלא להמליץ על המחזמר במתכונתו זו כי ההנאה ממנו רבה ביותר הן בגלל הביצוע,הן בגלל המוסיקה והקולות והן בגלל הבימוי הנהדר הקיצבי והמסוגנן של ארתור קוגן.

יש במחזמר ענין,מתח והנאה לכולם-ילדים ,נער ומבוגרים כאחד.לראות או לא לראות;המלצה חמה מכל הלב ללא כל הסתייגות לכל הגילאים.נכתב על ידי elybikoret אלי ליאון, 5/8/2016 10:04


עיתונאי-מבקר אמנות
תיאטרון,מחול,מוסיקה,קולנוע,פנאי
חבר אגודת העתונאים של תל אביב
ותא המבקרים שליד האגודה
מנהל קהילות התרבות והפנאי-אתר מוטקהאהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל