כלים מעשיים לצמיחה רוחנית- להיות קלים כרוח

מהי רוחניות? כיצד הופכים את המושג רוחניות לעולם בר השגה? מה בין רוח ואושר?

רוני גז לנגרמן\ דרך הרוח
שעה שעה, דקה דקה, שנייה שנייה.... זו הרוח שיוצקת, את הגמישות במשמעות, שלי שלך....
"אין צעד בעולם שיוכל לדרך, ארוכה או קצרה מבלי הרוח הנושבת בעורפו, הרוח הממלאת את נשמתו, משולה היא לשקית היכולה לעוף ולתור בעולם, לבין שקית ללא רוח, רפה.
והעלם צועד במשעול, אוחז בכובעו, שלרגע כמעט ועף לו ברוח. אחיזתו כנגד הרוח, מבהירה לו מה נחוץ לו ברגע זה, לשמור על פדחתו מהקור.
אז מהו עולם הרוח?
זכורה לי הסצנה מהסרט "אמריקן ביוטי" שקית, פלסטיק המסמלת יותר מכל את הריקנות, וברגע שנכנסה בה הרוח, הכלום, הריק, קיבל משמעות, תנועה, סיבוב.
זהו עולם הרוח, הכוונה שאנו בני האנוש יוצקים במחשבתנו, בתנועתנו. האם אנו מזינים את מחשבתנו במשב של מחשבות טובות לנו, לסביבתנו, או שהרוח הנכנסת היא רפה, או סוערת מידי, עד כדי הפלת מחשבתנו מהדרך הטובה.
" והיד של העלם אוחזת בכובעו, והרוח מסמנת, והעלם מבין כי בדרך הרוח, הגדיר הוא לעצמו את אשר רצה, לאחוז חזק, בגג ביתו, זה המגן על ראשו..."
הרוח, באופן העקיף או הישר, מסייעת לנו, ובאופן סימבולי, להכיר בצרכים שלנו, בדרך היעודה לנו.
העלם, מבין שככל שהרוח החזקה מנסה להסיר את הכובע מראשו, התנגדותו למזג האוויר, האחיזה החזקה בכובעו, היא רק סימן להחלטות משמעותיות יותר- גג ביתו.
כל אדם, מקבל במהלך דרכו, סימנים, לא סתם סימנים, שיעורים לחיים.
עצרו רגע, ובחנו את המקומות שבהם אתם נדרשים לעבודה, אפילו ואלו שיעורים מקוממים, כאלה המעוררים התנגדות, או אכזבה, אם תביטו מהצד, תוכלו להפיח רוח טובה, כל ששיעורים אלו באופן מדויק, יפיחו בכם רוח טובה. רוח טובה לשינויים, רוח טובה להכרת תודה, רוח טובה לאהבה לנתינה וגם לקבלה.
לכל אחד, השיעור שלו, היו קשובים לרוח הנכנסת למחשבתכם, בחרו ברוח המלמדת.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל