עוצו עצה ולא תופר

קובי שרת וצביקה כסה בתגובה למאמר "לא שנאות עודפות אלא תבונות חסרות גרמו חורבנות", כתב לי קובי שרת את הקטע הזה:

קובי שרת וצביקה כסה בתגובה למאמר "לא שנאות עודפות אלא תבונות חסרות גרמו חורבנות", כתב לי קובי שרת את הקטע הזה:

עוצו עצה ולא תופר, מה לעשות

קובי שרת וצביקה כסה
בתגובה למאמר "לא שנאות עודפות אלא תבונות חסרות גרמו חורבנות", כתב לי קובי שרת את הקטע הזה:

צביקה יקירי,
עלינו לשבח ולהעלות על נס את הקנאים על שגרמו באיוולתם לחורבן בית ראשון, בית שני וחורבן ביתר (הנורא אולי עוד יותר). כך הושם קץ לפולחן בית המטבחיים בירושלים. כך הושם קץ לדת היהודית הפרימיטיבית. כך הומצאו המוסדות הנהדרים של בית המדרש (ה"ישיבה"), בית הכנסת, ה"חדר" והקהילה, כך שוחרר העם מארץ הבכי-רע ונפוץ ברחבי עולם. כך הוקמו מרכזים יהודים לתפארת בבבל, ספרד, אשכנז, פולין, רוסיה ואמריקה.

הציונות היא מהלך היסטורי שלילי-היפוכי של חזרה לקנאות הקמאית ולפולחן הלאומני של דם ואדמה. לכן אנו עדים להתעצמות החגא של אבל תשעה באב בישראל.

כן, היה מחיר להוויית הגולה, אבל אם מרחף איום קיומי על ריכוז יהודי כלשהו בעולם של ימינו, הריהו על הריכוז הציוני-ישראלי.

שלך, קובי שרת

ואני עניתי לו ואמרתי :
לקובי מצביקה

הציונות סולפה כמו שהציוויליזציה העברית סולפה והתנוונה בתלמוד ובתרבות האיסוריזציה של – מעמך עמי ואלוהיך אלוהי לשולחן ערוך.
הציונות תחילתה מהפכה צודקת ליהודים הסתלפה לחומסת לפלשתינים. וכגודל החמס כן גודל החמאס. וזה טוב לסלפנים כי אין עם מי לדבר.

המוסדות היפים שאתה מונה לא תרמו הרבה לעולם שמחוץ לנו. מצאתי שחבורת מגורשי ספרד בוונציה שעסקה במדע ובקשר עם גליליי והקדימה את גאון הפילוסופים שפינוזה – טענה כי התלמוד ניוון את היהודים ומנע מהם מדע ואמנות ומדיניות ומוזיקה וחמלה דתית. התלמודיזציה מנעה מהעולם שפינוזים ואינשטיינים. אין משמעות לקיום היהודי בהיעדר ריבונות. פעם חשבנו שאנחנו מבשרי המוסר. לא אמת. אין אף דת באזור השמי שגילגלה על אלוהים את המצוות להשמיד עמים אחרים. הבאנו אל אחד. אולי קידמה אולי לא. אבל לבטח הבאנו את מלחמות הדת שהרגו מיליונים על האל האחד הזה.

ביום שבגין עלה בכנסת לשבועת ראש ממשלה והניח כיפה על ראשו ידעו מעטים כי מתחיל המהפך התרבותי (המשך למהפך הפוליטי) שתחזור היהודיות היהודית לגבור על היהודיות הישראלית שהתחילה להיווצר בעיקר בתקופתו של אשכול כראש ממשלה. הוא התחיל לשנות - להדעיך את הגיבוריות ולהעלות את המתוקנות. ואז באה מלחמת ששת הימים להחזיר את הגיבוריות לשילטון. יגאל עילם מצטט את ההיסטוריון הבריטי טיילור שבשנות הפאשיזם האירופי אמר שהנהר הזה חייב להגיע לים. העמים האלה לא יעצרו אותו מעצמם. והנהר של הפאשיזם האירופי הגיע לים שבו קואליציה אמריקאית בריטית ורוסית לחסום אותו. לאיזה ים יגיע הנהר הלאומני השוצף שלנו? אולי לקץ האיפופיאה של ריבונות יהודית ????
אני מרגיש כמו אביר שיוצא למלחמה, יודע שיפסיד אבל מוכן למות על החרב.
ברכה למזל עלינו (ניזקק לו מאד).
צביקהאהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל