צחוק יולי אוגוסט

נגמרה עונת המלפפונים אפשר כבר סלט טרי להכין - אם הסוף כבר הגיע, זה הזמן לצחוק הטוב להפציע - אם עצוב ולא שמח יש לצחוק -טעם ויש לו ריח - אם אני נשמע קצת טר-ל-ל-לי אין דבר זה מה שבא לי -העיקר הכוונה הטובה - הצחוק יעשה את העבודה ובסוף מגיעים עייפים ומיוזעים לא נורא זה סוף עונה בעונה הבא הכול ישתנה לטובה.

יעל ארד, המדליסטית הישראלית הראשונה שלנו, עומדת בראש הוועדה המקצועית בוועד האולימפי. חבל שלא קוראים לה יעל זהבית...


עכשיו כשנדמה שאנחנו מנסים להשיג את המדליה האולימפית שלנו בכוח הזרוע, אני נזכר במתאבק האולימפי הראשון שלנו – רפאל הלפרין! בחור הישיבה שהצליח לבנות את עצמו ולהפוך לאלוף עולם בהאבקות חופשית.
היטיב לתאר את סיפורו, אמנם ברוח הומוריסטית, אפרים קישון, שכתב שכל אימת שהלפרין ניצב בזירה הבינלאומית מול מתאבק גוי, הוא הרגיש מחויבות בתור יהודי, להפגין מול הגויים האנטישמיים, שעשו כל כך הרבה פוגרומים ביהודים, ש"לא עוד!"
באחד הקטעים היותר משעשעים, כותב קישון שכשהמתאבק הגוי כבר היה קרוב לניצחון, ועדיין לא פלט שום הערה אנטישמית שתעורר את זעמו של הלפרין ותביא לניצחון המיוחל, לחש לו הלפרין: "תגיד יהודי מלוכלך"... "למה שאני אגיד יהודי מלוכלך", תמה הגוי. מיד כששמע הלפרין את המילים יהודי מלוכלך קם כאריה והביס את הגוי!

ביומן הבוקר ב-10.8 ח"כ מהקואליציה דיבר על התוכנית הכלכלית בתחום הבניה וניסה להגן עליה ואמר שזוגות צעירים נוהרים לקנות דירות. על כך העיר המנחה, אריה גולן: "באוטובוסים הם נוהרים" ורצה לרמוז לאמירתו המפורסמת של נתניהו לפני הבחירות...

ההטרדה המינית הפכה בישראל להטרדה המונית....


מה ההבדל בן מריל סטריפ לסתם כוכבת הוליווד?
אצל מריל סטריפ השם עושה לה את העבודה.
ואילו אצל כוכבניות אחרות זה הסטריפ-טיז שלהן...

מדוע הליכוד דחה את הצטרפות הצל – יואב אליאסי, אליו?
הרי סך הכול "הצל" רצה להיות הצל של השרה רגב!
לפעמים בדיחות מתגשמות במציאות!
קבוצת סוכני נסיעות ירדנים, שהוזמנו להגיע לארץ כדי לקדם את התיירות מירדן, נתקלה במעבר הגבול במחסום ביורוקרטי. היה זה בגלל שברישיון המעבר שלכם היו שני סוכני נסיעות, שמטעמי ביטחון לא הורשו להגיע לארץ. מתוך קבוצה של כעשרים סוכני נסיעות, הופיעו ברשימה שני סוכני נסיעות, מספר 7 ומספר 14, כמסורבי כניסה. אבל הפקיד האחראי, שרשם בטופס את מספר 7 ו-14 כמסורבים, במקום לשים ביניהם פסיק (כלומר 7, 14) שם מקף (7-14). דבר זה גרם לאחראי במעבר הגבול לפסול את כל הסוכנים ממספר שבע עד מספר 14!
תקרית זאת מזכירה לי בדיחה של פעם, שסופרה על שוטרים מצריים במעבר הגבול בטאבה. למעבר הגיע אוטו רנו 4 עם חמש נוסעים. השוטר המצרי סרב לאפשר להם לעבור, בטענה שברישיון הרכב כתוב 4 והם 5 נוסעים באוטו. אחרי ויכוח ארוך, הסכים השוטר המצרי להתקשר לקצין שלו. מקץ כמה דקות חזר לישראלים ובישר להם שהקצין עסוק מכדי לטפל בהם כרגע כי בדיוק הגיע אצלו מכונית ישראלית אחרת – פיאט אונו!


היום הריאליטי השתלט על התרבות שלנו.
שחקן תיאטרון מופיע בתוכנית של חיים הכט בתור חולה מתחזה (עם הכיתוב: המציג הינו שחקן) ובסוף כשהוא מצליח לשכנע את רוב עוברי האורח שהוא באמת חולה, יוצא חיים הכט ממחבואו ומעניק לו את פרס אופיר למשחק....


הזעם במצרים על תשובת השר המצרי לשאלת התלמיד: "מדוע הקהילה הבינלאומית לא מכנה את תגובת ישראל לתקיפות חמס בשם טרור" מוצדק. זוהי ממש התעללות בשכלם הדל והרך מאוד של התלמידים הערבים, לנסות להסביר להם את המציאות.


האלוף האולימפי בריצה, בולט, נסחף לפרשיות מין סוערות אחרי ניצחונותיו המפוארים האחרונים. השדרנית בטלוויזיה אצלנו אפילו ציינה: צריך לשאול את הבחורה (הכוונה למי שטענה שבולט שכב אתה) אם ביצועיו היו אולימפיים. מה שבטוח זה שהוא יכול לרוץ לספר לחבר'ה אחרי זה.
זה מזכיר את הבדיחה הישנה על הישראלי, יוסי, שטייל ברחובות לוס אנג'ילס. לפתע נעצרה לידו לימוזינה מפוארת ושרון סטון (כוכבת "אינסטינקט בסיסי") פנתה אליו בשאלה אם הוא רוצה להצטרף אליה לבילוי הלילה במלון שלה.
יוסי חיכך רגע אחד בדעתו ואחר דחה אותה בתנועת ביטול, תוך שהוא מפטיר: "אף אחד מהחבר'ה לא יאמין לי בבית"...


היתושים הפכו להיות מטרד קשה ודומה שהאמצעים להשמדתם הולכים ומשתכללים. הטרנד היום זה מכשירים חשמליים שמחשמלים את היתושים. בנוסף יש כמובן גם את המחבט, בצורת רקטת טניס, שלוכדת את היתוש ברשת שלה ומחשמלת אותו. השורה התחתונה היא בדרך כלל, ששום דבר לא עוזר ואתה צריך להשפריץ על עצמך את תרסיסי דוחי היתושם (כמו "די!").בחנות הירקות השכונתית, לקוחה ליד הקופה שוקלת את הסחורה שלה שבשקיות. מאחורה מגיח גבר ומוסיף עוד שקיות עם ירקות על השולחן. "אתם ביחד", שואלת הקופאית. "בינתיים", עונה הגבר בחיוב ובחיוך...


מהו שם של שחקן מדהים? יוּ (!) גרנט!הכורדי פתח משרד תיווך וכדי לעשות רושם, הוא עיצב אותו בצורה מפוארת והשקיע בו הון תועפות. אז הוא קרא למשרד שלו: "פאר התיווך"...
אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל