מכתב לנשיא המדינה, ראובן ריבלין

אני מבקש להזעיק את התערבותך למנוע את הפגיעה הקשה בחטיבת הראל בידי הממשלה המבקשת להנציח את באב אל וואד ע"ש זאבי/גנדי ולא ע"ש לוחמי הפלמ"ח שפרצו דרכו לירושלים

אני מבקש להזעיק את התערבותך למנוע את הפגיעה הקשה בחטיבת הראל בידי הממשלה המבקשת להנציח את באב אל וואד ע"ש זאבי/גנדי ולא

לכבוד מר רובי ריבלין
נשיא המדינה
ירושלים

כבוד הנשיא,

אני מבקש להזעיק את התערבותך למנוע את הפגיעה הקשה בחטיבת הראל בידי הממשלה המבקשת להנציח את באב אל וואד ע"ש זאבי/גנדי ולא ע"ש לוחמי הפלמ"ח שפרצו דרכו לירושלים.
כבוד הנשיא, "חטיבת הראל היא התקומה". רק מי שחוויית התקומה התעמעמה אתו יכול להרכיב את האיש גנדי, על החטיבה הזאת שהוא ההיפוך המלא של לוחמיה ומפקדיה..
הפלמ"ח בגיבורים והראל גיבורי הגיבורים: בלילה לוחמים ובבוקר קוברים. ביום לוחמים ובלילה קוברים..
חטיבת הראל היא שמעון אלפסי. שעל הקסטל נתן את הפקודה האחת והיחידה בהיסטוריה האנושית:

"המפקדים יחפו על נסיגת החיילים".

מי בעולם שמע כזאת? ואת מורשתם הלאומית של שמעון אלפסי גיבור בגיבורים וחבריו - יוספל'ה טבנקין, רבין, הל"ה, אריה טפר, דדו אלעזר ורבים כמותם - הממשלה מבקשת לכסות בגנדי ומורשתו.

גנדי הוא היפוכם של אלה, מעלליו הרעים ידועים לציבור מהטלוויזיה. לנו הוא מוכר כמפקד שדה כושל, נעלם מקרב, שונא ערבים (ישמעאלים) במילים ובמעשים פסולים ובישים אחרים.
לקרוא לבאב אל וואד, שעשרות הראל'ים נפלו על השער הזה לירושלים, לא ע"ש שמעון אלפסי, ולא ע"ש רבין, ולא ע"ש טבנקין ולא ע"ש אריה טפר מגלה דרך בורמה ולא ע"ש דדו אלעזר – ולא ע"ש חטיבת הראל אלא ע"ש זאבי/גנדי שלא לחם כאן אתם , וגדולתו הפוליטית שהיה אוהב ארץ ישראל עד טרנספר.

כבוד הנשיא, רבע מלוחמי הפלמ"ח נהרגו. ואנחנו החיים כי אחרים נהרגו במקומנו, לא אהבו את הארץ? וזה ש"אהבתו" הייתה לתורת הטרנספר = טיהור אתני לפי נתניהו - אותו נכתיר על פלמ"ח הראל?

שיר התפילה באב אל וואד של חיים גורי - הבית האחרון:: ".... יום יבוא ורקפות תפרחנה/ אדם כלנית בהר ובמורד/ זה אשר ילך בדרך שהלכנו/ אל ישכח אותנו , באב אל וואד.
אם חלילה הממשלה תתעקש על הרעה הזאת, ובעתיד היחידה של נכד או נין שלי – שכל אחד מהם יידע כי סבא/סבא רבא מדור התקומה היה בפלמ"ח - תבקר בבאב אל וואד ע"ש גנדי. והוא יילך לגוגל וימצא את גנדי על מעלליו ועל תורת הטרנספר. ויאמר לעצמו: לא ייתכן שסבא היה יחד עם האיש הזה. ולא ייתכן שממשלה וציבור שידעו החליטו להנציח את המקום לא ע"ש חטיבת הראל אלא על האיש הזה.

כבוד הנשיא אני בשם רבים מאד פונה ומבקש את תשומת לבך למנוע את הפגיעה החמורה בפלמ"ח בכלל ובחטיבת הראל בפרט. אלה מגש הכסף בלי מורשת גנדי.

בכבוד רב, שנה טובה
צבי י' כסה
סמט. היסמין 32, רמת השרון, טל. 0506505600


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל