מכתב גלוי לנשיא שנבחר למרות הכל ואף על פי כן

שלום לך כבוד הנשיא הנבחר של ארה"ב! ברכות להיבחרותך מאחד הקטן באלפי מנשה. עם זאת הרשה לי לשלוח לך מספר רעיונות ואי אלו הערות והארות.

כפי ששמענו באמצעי התקשורת (מה לעשות אני תלוי במידע שלהם אם כי מי כמוך יודע שהם לא מהדייקנים בלשון המעטה) אתה עומד להיפגש עם הברווז הצולע כדי לקבל ממנו חפיפה (אהה! סליחה הוא היה רוצה לעשות לך חפיפה מסוג אחר, אבל מה לעשות אין-לפי עניות דעתי שום אפשרות אחרת לתאר בשפה העברית העברת שלטון מיד ליד)

ובכן מלבד הנשיא טורחים עכשיו בכל גופי השלטון להכין לך תיקים מלאי חומר, כל גוף בתחומו, שיסבירו לך כיצד הם פועלים ומה עקרונותיהם. ובכן עצה ראשונה: אתה הנבחר! קרא את החומר מתוך נימוס ותודיע להם לאחר כבוד שאת המדיניות אתה הוא זה הקובע! זאת, בשל העובדה שאתה נבחרת ולא הם...לכך עוד אחזור בהמשך.

הישמר לך מהצעות נדיבות כגון זו של האקדמיה השוודית להענקת פרס נובל לשלום כבר בראשית דרכך. הצעה כזו נועדה לקבע בראשו של מקבל הפרס מדיניות שתכבול אותו בתהליך קבלת ההחלטות- או אולי בו נקרא לילד הזה בשמו הרע-זה שוחד לכל דבר ועניין.

כמו כן תחשוב פעמיים כששליט זר-ניקח לדוגמא את האמיר תמים בן חמד אאל ת'אני שליטה של אל ג'זירה-סליחה-קטאר מציע לך לבנות במימון שלו איצטדיון מפואר שייקרא על שמך בתוך לב ליבה של בירת מדינת קליפורניה הדמוקראטית. לא אין כוונתו להאדיר את שמך- הוא פשוט רוצה לקנות אותך-שוחד כבר אמרנו- ובדרך אגב לסכסך בין נשיא רפובליקאי לבין חלק העם שבחר במתחרתו.

כשתעשה את המסע הראשון שלך לאזור המוזר הזה הקרוי המזרח התיכון, כשתיפגש עם אותו מלך בן משפחת סעוד הסעודית, אינך צריך להשתחוות בפניו כפי שעשה קודמך. מצבו בשפל המדרגה מבחינה כלכלית וחבר יועציו מצויים במאבק פנימי, כך שאין הוא יכול למכור לך שום לוקש (תשאל את חתנך למשמעות המילה בשפה שיהודים כמוהו מכירים ויודעים...). מה גם שהוא מצוי בבעיה קשה ביותר, שכנתו מדרום כבר נשלטת רובה ככולה על ידי החות'ים-סליחה-האיראניים, והטיל שיורט על ידי הצבא הסעודי מעל לג'דה, אמנם לא היה מכוון לכעבה דהיינו למכה אלמוכארמה=מכה המכובדת (אגב חשוב שתזכור שאותה אבן המקודשת להם הייתה לפני היווצרות האסלאם מקדש לאליל הפוריות) כי אם לג'דה בירת ערב הסעודית ויותר נכון לנמל התעופה הבינלאומי שלה. אגב זיטה זו לתקוף שדות תעופה אזרחיים נהוגה בקרה אנשי האחים המוסלמיים כחמאס (ראה ניסיונות הפגיעה שלהם בשדה התעופה הבינלאומי העיקרי של ישראל-נתב"ג. מעניין אבל זו כנראה שיטה שעובדה בראשו של מפקד משמרות ההפיכה האיראניים- אחד קאסם סלימאני!...

חשוב שתזכור שלעיתים הגדרת עונות השנה על ידי מחלקת המדינה שלך היא שונה לגמרי מההגדרה הידועה שלהם. לדוגמא כך למשל את המושג "אביב" עונת הפריחה של השנה, אבזור המזרח התיכון ומדינות האסלאם הכוונה היא לחורף קשה מנשוא. אנשי מחמ"ד קראו לאפיזודה החולפת של מרד הנעורים שהתרחש החל בינואר 2011 "אביב ערבי" והיום ברור לכל עדם שהכוונה לחורף הערבי הקשה שהביא בכנפיו מהפכות, שפיכות דמים ומלחמות אזרחים והגרוע מכל להקמת הח'ליפות האסלאמית החדשה =דאע"ש.

נכון, לפעמים עיכוב בקבלת החלטה בעניינים מדיניים ועוד יותר בצבאיים הוא יתרון. אבל כל עוד שהוא לא הופך לשיטה. במקרה כזה כאשר מדובר כבר בשיטה הצד שכנגד לא לוקח אותך ברצינות ובמקומות בהם איימת ולא עשית, זה עלול להסתיים ביתר זלזול ובהפסד גדול מאוד למקבל ההחלטות ההססן. זכור שקודמך בתפקיד, זה שהזדרז להזמין לשיחות העברת תפקיד, גרם בהססנותו לנזקים לא יתוארו למדיניות החוץ האמריקאנית. אבל זה עדיין לא כלום לעומת העובדה שהוא איפשר לרוסיה לחזור לימיה הבולשביקיים כאשר העומד בראשה בוודאי נזכר בקורסים הראשוניים לחתרנות שהיו ניתנים במכללה לאימון אנשי מודיעין של ה"קומיטט גוסודרסטוונוי בזופסנוסטי" הידוע בשמו המקוצר הק.ג.ב. שהוקמה בסוצ'י וחלק ממנה פעל בחצי האי קרים (אגב כאן בחצי האי קרים אומנו אנשי "החזית העממית לשחרור פלסטין" כמו גם אנשי פת"ח בהם לא אחר מאשר ידינו אבו מאזן.) אותו אחד, ולאדימיר פוטין הצליח ליישם את כל שלמד בנושאי חתרנות ובדרך זו הפך לדמות המרכזית בעולם המטפלת במשבר הפנים סורי. ועוד נקודה חשובה בנושא שאתה כבוד הנשיא הנבחר העלית בעת מסע הבחירות-הטירור האסלאמי, היה זה לא אחר מאשר אותו פוטין שייעץ לקודמך בתפקיד-חוסיים מובארק אובאמה שילמד מהישראלים. והנה מה שנכתב בתקשורת הישראלית בעניין: "קחו דוגמה מישראל. כשמדובר בלחימה בטרור היא אף פעם לא נסוגה, תמיד לוחמת עד הסוף וכך היא שורדת. אין אלטרנטיבה אחרת. אנחנו חייבים להילחם. אם נמשיך לסגת — תמיד נפסיד", אמר פוטין לבאי הכנס הממומן על ידי ממשלת רוסיה.

בעיתון 'ידיעות אחרונות' המצטט את דבריו של הנשיא הרוסי, מצויין כי בכינוס השתתפו 130 מומחים וראשי מדינות בעבר ובהווה מ־35 מדינות, כולל ארה"ב וארצות ערב.
דבריו של פוטין נאמרו כחלק מהביקורת שלו כלפי המדיניות האמריקאית שלתפיסתו הובילה לאנרכיה במזרח התיכון.

לטעמו של פוטין התפיסה הנכונה היא זו הישראלית ולא זו האמריקאית. "אני כל הזמן שומע: אלפו (חאלב), אלפו, אלפו. מה הבעיה כאן? האם אנחנו יכולים להשאיר את קן הטרור הזה על כנו, או שצריך למחוץ אותו החוצה תוך מאמץ למזער את מספר האזרחים הנפגעים? אם עדיף לא לא לעשות שום דבר מול אלפו, אז גם למתקפה במוסול אין הצדקה", אמר פוטין".(ראו בידיעות אחרונות מ1.11.2016) וכמו כן מכתבו הפתוח של פוטין לעם האמריקני שפורסם בעתון "הארץ" ב12.09.2013.

ערמומיותו של איש הק.ג.ב. לשעבר מתומצתת יפה בין השיטין של הדברים הללו ונשיא אמריקאני צריך ללמוד מהם שהססנות היא אם כל חטא.

נכבדי כבוד הנשיא הנבחר, כאשר תיכנס לתפקידך ב-20 בינואר 2017 תקבל פניות ממנהיגי הפלסטינים שלא יפנו אליך במישרין כי אם דרך אנשי אירופה הטובעת בים המהגרים הבלתי חוקיים והמטיפה מוסר לאומה אחת קטנה ועתיקה היושבת על חלק מהאדמה שהייתה נחלתה במשך אלפי שנים. כמו כן יופיעו לפני יועציך כל מיני יהודונים שמעולם לא נבחרו לתפקיד שהם ממלאים ושמטרתם להפיל ממשלה נבחרת של הדמוקרטיה היחידה האמתית במזרח התיכון.

ולבסוף יש תנועת נוער גדולה וחשובה במדינתנו ששלוחות שלה פועלים בכל העולם היהודי ולה המנון שבין שורותיו מצויות המילים הבאות "בלב אמיץ, בעזרת השם, עלו נעלה!" קבל נא מילים אלו כברכה להצלחתך.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל