ציפורי פלמינגו בארץ הקודש

לפני שנים הענקתי לבני שגיא מתנת בר מצווה ,נסענו לספארי בקניה כאשר שכרנו ג'יפ ונסענו בין שמורותיה של קניה מ-אמבוסלי עד גבעות שימבה מהר קניה ועד לאגם "נקורו" המאופיין במאות אלפי בעלי כנף מרביתם ציפורי פלמינגו.אחד משיאי הספארי היה לראות אלפי ציפורי פלמינגו מתעופפות וצובעות בכתום את עין השמים.אז כדי לצפות בפלמינגו צריך רק להדרים לאילת.


סקרנות עיתונאית...

...ואז אומר גדעון מהמשתתפים בכנס העיתונות באילת " מה דעתכם שנצא לראות כמה מהדברים המייחדים את סביבות אילת ?" לא היה צריך הרבה להאיץ בנו ,התארגנו 4 חברים ויחד עם מנשה יצאנו לצפות בלהקת ציפורי הפלמינגו ובדקלי הדום המיוחדים שיש אומרים הצפוניים ביותר בכדור הארץ.מקור השם פלמינגו מפורטוגזית להבה יוקדת,בעברית שמו שקיטן הפלמינגואים ארוכי רגליים וצוואר וגופם דק וארוך. הפלמינגואים נולדים בצבע אפור ומשום שהם אוכלים סוג סרטנים שמכילים פיגמנט בטא קרוטן הם הופכים לוורודים או אדמדמים.


בארות שרשרת-בריכות מלח

נוסעים כ-10 דקות צפונה מאילת ויורדים ימינה בשביל עפר היכן ששלט חום מצביע עם הכתובת "בארות שרשרת" עוד דקה שתיים נסיעה בשביל עפר ואז מתגלה לנו מחזה מדהים,להקה ענקית של ציפורי פלמינגו שהתעופפו עקב רעש הרכב ונתנו לנו אפשרות להבחין בצבעים הכתומים מתחת לכנפיהם.עצרנו הרכב ליד סוללת עפר גדולה והתקדמנו רגלית לכיוון בריכות המלח המספקות לציפורים את כל מחסורן,בעיקר סרטני מלח קטנים שהם כנראה שמקנים לכנפי הציפורים את הגוון הכתום העז.


ציפור מתכת בשדה התעופה בעקבה מעבר לגדר וברקע הרי אדום

דקות ארוכות מסתובבים בין הבריכות ומתקרבים אף לגדר הגבול עם ירדן שם הצליחה מצלמתי לצלם מטוס נוסעים בשדה התעופה של עקבה וברקע הרי אדום.חוזרים שוב אל הציפורים הלבנות ורודות אשר יש אומרים שהם עשו להם את הבריכות למגורי קבע ואינן מדרימות עוד כדי לחרוף באפריקה.לציין שבבריכות המלח ישנם עוד מינים של בעלי כנף נוספים.


דקלי הדום

ממשיכים הלאה כדי לראות את אחד מהעצים שלטעמי היפים ביותר בעולם "דקל הדום" הצומח צפונית לאילת והוא למעשה מהווה את סימלה של המועצה המקומית. דקלי הדום שבמרכז השמורה הם דקלים מסוג מצרי הגדלים בר באפריקה. כאן הם גדלים בשתי נקודות, סמוך למעבר גבול ערבה ובמלחת עברונה, זהו גבול תפוצתם הצפוני בעולם. העצים במרכז השטח המגודר הם נקביים ונושאים פירות, העצים מצפון הם זכריים

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל