סטירה אבסורדית

מיומנו של העיתואי הקטן גדעון לוי

אפריל 2015
סטירה אבסורדית
מיומנו של העיתונאי הקטן של גדעון לוי
יום שבת השעה 0500. גדעון לוי מתעורר משינה ערבה קם, הולך לשירותים, נכנס למקלחת, מכין קפה וכהרגלו מדי בוקר הוא מכין חביתה משלוש ביצים וקוטלי חזיר ובולע אותה באחת, לסיום מקנח בעוגת גבינה וכוס חלב עם דבש.
יום א' השעה 0515. גדעון מתעורר בבהלה משינה טרופה ומרגיש ש-שינוי מה מתרחש בחלק התחתון האחורי בגופו, נכנס לשירותים לשחרר את הזוהמה שהצטברה במעי הגס וחש בבליטה קטנה שצמחה לו בתחתית עמוד השדרה. הוא יוצא לסלון פושט את כותונת הלילה וערום כיום היוולדו מביט על עצמו מכל הצדדים ומגלה להפתעתו ש-זנב קטן צומח לו שם. גדעון הידוע הגיבור שלא מאבד עשתונות בקלות, זוקף את הגילוי המפתיע לכאב החד שחש בגלל העצירות והמאמץ שהשקיע כדי לשחרר את צואתו בישיבתו באסלה. בערב הוא חוזר הביתה, שותה כוס וויסקי משובח בולע 2 כדורי שינה, 2 פרדוקס, תוקע 2 נרות גליצרין בפי הטבעת ושוכב לישון. לפתע מופיעה בחלומו להקת חייזרים שחורים ותוך כדי צרחות מחרישות אוזניים עוקרים אותו מהמיטה ועפים אתו החוצה...הוא נלחם להשתחרר מאחיזתם בכל חלקי גופו, מנסה להתעורר, זועק לעזרה אך לשווא היצורים השטניים לא מוותרים...הוא מתעורר וכל גופו נוטף זיעה קרה, רץ למקלחת מביט במראה ומגלה לתדהמתו שכל גופו מכוסה שערות שחורות, פושט את כותנת הלילה ומבחין שאבר מינו התקצר, חוטמו התארך וחל שינוי במבנה פיו ושיניו ומגלה שהוא הפך לכלב. כולו רועד הוא מצלצל לחברתו הטובה ח. זועבי ומגולל את הזוועה שהוא חווה. להפתעתו חנין ז. מספרת לו שגם לה קרה דבר דומה ו-בנוסף לשערות שצמחו לה, שדיה התחלפו לפטמות וגם ב-חוטמה חל שינוי ומבקשת ממנה לשמור על קשר ולעדכן אותה באופן שותף.
יום ב' השעה 0530. ידידנו מתעורר הפעם הוא מגלה נטייה ללכת על ארבע, ניגש לטלפון מתקשר שוב לחנין זועבי, מהצד השני נשמע קול לא ברור שדומה יותר לנביחה וגם הפעם היא מדווחת באותה נימה, על תחושה דומה ושאוזניה הפכו לאוזני כלב ואומרת שתוך כדי שיחה אתו היא עומדת על ארבע.
יום ג' השעה 0545. חנין זועבי מתעוררת בבהלה ומגלה שהפכה לכלבה מושלמת מגזע אמסטף היא מתקשרת לחברתה הטובה זאב-ה גלאון, ומגוללת באוזניה את מכת השמיים שנחתה פתאום עליה על גדעון לוי, זאב-ה מצלצלת לתמר זנדברג לבשר לה בבהילות על המכה שנחתה על ראשה של זועבי, היא מתקשרת ליוסי שריד הוא לאמיר חצרוני, הלה מצלצל ליגאל סרנה, שמצלצל לציפורה עספורה לבני שפיצר, היא ליונית לוי שיוצרת קשר עם רזי ברקאי שמודיע לעמירה הס וכל אחד בתורו מצלצל ליתר חברי החונטה השמאלנית וכולם מדווחים על הגזירה שנפלה על ראשם על שהפכו לכלבים מגזעים שונים כאשר הבולטים בהם יוסי ביילין שהפך לפודל ודניאל בירנבוים שהפך לכלב מגזע גרמני.
בתוך כך גדעון לוי שולח בדחיפות לאבו מאזן S.M.S.בבקשת O.S..S ל-אבו מאזן שמשיב: שמע חבר אני לא חושב שאני יכול לעזור לכם, כיוון שאני חש גירוד וכאב חד בתחתית עמוד השדרה ותחושה לא נוחה של שינויים משונים בגופי. חוששני שאלוהי ישראל מוריד עלינו את המכה האחת עשר שתהפוך גם אותנו לכלבים.
יום ד' השעה 0600. חנין זועבי מתעוררת בבהלה רצה למראה, מגלה שהיא באמת הפכה לכלבה ופותחת בנביחות קורעות אוויר, השכנים המבועתים מתקשרים למשטרה. כעבור מספר דקות מופיעה ניידת, השוטרים דופקים בדלת אבל מתוך הבית בוקעות היללות ונביחות מעוררות תמיהה. הם מזעיקים וטרינר שמבקש לפרוץ את הדלת ואז, אבוי מתגלה להם תמונה סוריאליסטית, פרצופה המעוות של חנין זועבי נמצא מחובר לגוף כלבה המתנת שמאיימת על הפורצים, הווטרינר בעזרת השוטרים מצליח לתפוס את הכלבה המשתוללת ומובילים אותה למכלאת הכלבים העירונית...כאן היא מגלה קבוצת כלבים מגזעים שונים שנובחים, מקשקשים בזנב, רובצים במקום צפוף ודורכים בזוהמה בנוסף לתרומתה המסריחה של חנין למצב המגעיל שנוצר. חנין ז'. מזהה בין הכלבים את אחמד טיבי, ג'אמל זחלקה ויתר הח"כים של הרשימה המשותפת, חלקם מערים ערביות ו-מאום אל פחם ובראשם סלאח ראאד ויתר חברי הפלג הצפוני, העיתונאים גדעון לוי, עמירה הס, אמנון אברמוביץ', רביב דרוקר, אחינועם ניני, ירון לונדון, זאב-ה גלאון, דדי צוקר, יונתן ואביב גפן, אמיר חצרוני, נוני מוזס, יהיר לפיד ועיתונאים אחרים וכן מאיר כהן, זאב-ה גלאון, נורית קנטי, רזי ברקאי, דב חנין, סתיו שפיר, מירב מיכאלי, זוהיר בעל-לול, יריב אופנהיימר ו-מוסי רז, חגי גלעד, נעומי חזן, נתן זך, א.ב. יהושע, עמוס עוז, מרדכי קרמיצר, יהיר גר-בוז, אברהם בורג, ישראל מאיר הירש, אהוד אולמרט, יולי תמיר, יונה מצגר, יאשיהו פינטו, משה איבגי שהפכו לכלבים יהודים, צורפו לחבורה והתחרו בכלבים הערבים מי ינבח חזק יותר, בתוך כך מגיעה הוראה מהשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' לשחרר מיד את הכלבים לבתיהם מאחר שלמחרת כל חברי הבית חייבים להשתתף בישיבת ממשלה דחופה.
יום ה' השעה 0800. בפתח הכניסה לבית הנבחרים מהומה, כלבים ובני אדם נדחקים כדי להיכנס לאולם הישיבות, משמר הכנסת שהוזעק כדי לשמור על הסדר, מצליח להשתלט על המצב וכעבור מספר דקות כל ח"כ כולל אלה שהפכו לכלבים תופסים את מקומם באולם המליאה. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין פותח את ישיבה, " חברי הכנסת היקרים מאחר שהדיון הזה אינו סובל דיחוי אנחנו נקיים את הישיבה למרות חלק מחברינו הפכו לכלבים, אני מקווה שהם מבינים את חשיבות הנושא ויוכלו להשתתף בהצבעה בסיכום הדיונים ". לפתע כל הכלבים החלו לנבוח במקהלה, להתפרץ ולהתפזר בכל חלקי הבית, אפילו נמצא כלב שנשך את רגלו של רה"מ בנימין נותן-יהו שישב חסר אונים. השוטרים שהוזעקה מגיעה בכוחות מוגברים בליווי וטרינר בכיר משתלטים על המצב, הכלבים מוכנסים לכלובים ונשלחים אחר כבוד למכלאה המרכזית של עיריית ירושלים.
יום ו' השעה 0100. הידיעה הסנסציונית על המתרחש בישראל מתפשטת כמו אבק שריפה בכל פינות הגלובוס. עיתונאים מרחבי העולם נוחתים בלוד ויוצאים לסקר את האירוע ההיסטורי שמתרחש בארץ הקודש ובשעה 0600, במהדורות החדשות מיוחדת בכל אמצעי התקשורת מתפרסמים דיווחים על המחזה האבסורדי שמתרחש על במת ארץ הקודש.

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל