פנצ'ר מכר סטירי

ירחמיאל הירושלמי עושה עסק משתלם

פנצ'ר מכר סטירי
ירחמיאל הירושלמי ידוע בשכונה כאדם עני ותמים שלא סובל מעודף שקלים, נוסע במסלול הימני של הכביש לכיוון תל אביב במכונית פיאט 650 דגם 1960, המנוע גמור משמיע קולות של טרקטור, עשן שחור סמיך ומסריח יוצא מהמפלט, הצמיגים שחוקים, הגיר חורג, חלודה אוכלת בכל פה, בקיצור טרנטה דלוקס.
יצחק הרצוג לבוש חליפה חדשה, עניבה ושאר ירקות, נוסע במרצדס דגם 2015 מיליון שקל על הכביש אותה רכש לאחרונה, מופיע במסלול השמאלי של הכביש.
שתי המכוניות מגיעות במקביל לרמזור אדום ונעצרות, הנהגים מביטים זה בזה, ירחמיאל פונה ליצחק הרצוג ושואל "רוצה להחליף?". בוז'-י מגחך, מסתכל בזלזול בפיאט ואומר" אתה צוחק עלי". "לא משיב ירחמיאל, אני רציני, המכונית שלי מיוחדת, בוא ותראה".
הנהגים יוצאים מרכבם, ירחמיאל אומר " המתן ", הוא משפשף בדש מעילו על גג ה-פיאט, פתאום שומו שמיים, מופיע שד כזה כמו במנורת אלדין, פונה לירחמיאל: "כן אדוני במה אני יכול לעזור לך". ירחמיאל פוקד "פעמיים תה!".
השד נעלם לשנייה וחוזר עם שתי כוסות תה.
הרצוג שהספיק להתאושש אומר לירחמיאל: "שמע חביבי בסדר שכנעת אותי, אני מסכים שנחליף רכבים מיד".
במקום הוא חותם על הסכם העברת בעלות, מחליפים מפתחות ושניהם נוסעים כל אחד לדרכו.
תוך כדי נסיעה בוז'-י שומע בום כזה דומה לרעש של לפצצה, הרכב סוטה מהכביש, כמעט מתהפך ונעצר. הרצוג יוצא החוצה ומגלה תקר בצמיג האחורי שמאלי.
מה עושים? הוא חושב לעצמו, אני אף פעם לא לכלכתי ידיים, לא יודע איך מחליפים גלגל, אני תקוע, אולם פתאום הוא נזכר בשד, הוא משפשף את גג הפיאט, השד יוצא ושואל:
" כן אדוני במה אני יכול לעזור לך ".
" הפנצ'ר" אומר הרצוג " תחליף את הגלגל! ". הוא פוקד.
" מצטער אדוני" משיב השד, " אני יודע רק להכין תה ".אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל