ביטוח רכב ללא ביטחון בחברות הביטוח

לכל נהגי ישראל שיש להם רכב על ארבע-גלגלים, בעל רכב בישראל יודע שהוא שבוי מוחלט בידיה של חברת הביטוח שלו. שם קובעים לנו את מחירי הביטוח, הם קובעים את סכומי ההחזרים כאשר יש לנו נזק, הם קובעים את תנאי ההחזרים, והם יכולים לקחת לנו את רישיון הנהיגה. מה, אתם לא מאמינים שהם יכולים לקחת לכם את רישיון הנהיגה? אתם מצחיקים אותי, תמימים שכמוכם...

ביטוח רכב ללא ביטחון בחברות הביטוח
מאת: יגאל בור 21.12.2016
לכל נהגי ישראל שיש להם רכב על ארבע-גלגלים,
בעל רכב בישראל יודע שהוא שבוי מוחלט בידיה של חברת הביטוח שלו. שם קובעים לנו את מחירי הביטוח, הם קובעים את סכומי ההחזרים כאשר יש לנו נזק, הם קובעים את תנאי ההחזרים, והם יכולים לקחת לנו את רישיון הנהיגה.
מה, אתם לא מאמינים שהם יכולים לקחת לכם את רישיון הנהיגה? אתם מצחיקים אותי, תמימים שכמוכם...
שאלה: "בשביל מה אדם עושה ביטוח מקיף לרכב שלו?"
תשובה: "אנחנו מבטחים את הרכב שלנו כדי שאם יש לנו נזק רציני כתוצאה מתאונה, אנחנו לא יכולים לספוג את כל ההוצאות"
יפה. אכן זאת האשליה שלנו.
שאלה: "מה קורה כאשר בשנה אחת – פעם אחת לאחר עשרות שנים של תשלום ביטוח מקיף – הרכב שלכם היה מעורב פעמיים בתאונות דרכים?"
תשובה: "מה ההבדל בין תאונה אחת בשנה לשתי תאונות בשנה?"
תשובה על תשובה: מה שקורה זה שאתה מסורב ביטוח מקיף!!!
התוצאה היא שאתה יכול לעשות ביטוח חובה, אבל אתה לא יכול לבטח את ערך הרכב שלך. וזה אומר שאם הרכב שלך יצא-מכלל-שימוש בתאונה קשה, כל הנזק הוא על הראש שלך.
זה מה שקורה עכשיו אצלי.
יש לי מכונית ניסן-נואוט משנת 2008. אני לא יודע מה הערך שלה כי אני לא מעוניין למכור אותה.
בשנת 2016 אשתי הסיעה אותי לבדיקות בבית החולים בלינסון. את הרכב החנינו בחצר של בית-היולדות. כשיצאנו מהבדיקות מצאנו שהרכב פגוע קשה בגלגלים האחוריים. מישהו נכנס בהם בכוח רב ונעלם. לא הייתה ברירה באנו גורר שלקח אותנו למוסך בהוד-השרון. סוכן הביטוח הוזעק, נוצר קשר בין המוסך לסוכן, המכונית תוקנה, שילמנו את דמי ההשתתפות, והחיים נמשכו.
זאת עד אשר נסעתי לסופרסל בצור-יגאל, כשהגעתי לחניית-נכה, התחלתי בהטיית הגלגלים שמאלה. כשהייתי באמצע התהליך נכנסה בנו (במכונית ובי), טנדר. הייתי המום ויצאתי מהרכב כשאיני מהלך כשיכור, והנה נהג הטנדר לא היסס ונעלם. שקט. אין עדים ואין לי מושג כל שהוא על הרכב ועל הנהג.
הגשתי תביע העל התיקון, וקיבלתי את ההוצאות שהיו לי מחברת הביטוח.
שילשום, התקשרה פקידתו של הסוכן לאון בן-חמו מאשדוד והודיע לי כי אי אפשר לחדש את הביטוח על הרכב כי היו לי שתי תאונות בשנה וגם בשנה הקודמת הייתה תאונה אחת.
התקשרתי לשתי סוכנויות אחרות שאני מכיר וגם שם אמרו לי כי לא יוכלו לעשות לי ביטוח מפני שהיו לי שתי תאונות בשנה החולפת.
חזרתי לסוכן לאון בן-חמו וסיפרתי לו שעשיתי בדיקה ואני לא יכול להסתייע בחבריו הסוכנים.
ביקשתי ממנו שיתאמץ ויפנה לחברת הביטוח שלו לבטח את הרכב. אני מסכים שעלות הביטוח יכולה להיות יקרה יותר עקב התאונות וגם ההשתתפות העצמית יכולה לגדול, אבל אחרי 37 (שנים של ביטוח רכב הדירות שלי ושל ילדי והרכבים שלהם, הכול ביחד היה לפחות שבעה ביטוחים... מדי שנה, ואף פעם לא עשיתי סנקציות נגד הסוכן או חברות.
כלום.
מר לאון אומר שהוא עצמו מסובך בביטוח רכב שלו.
חזרתי לחפש פתרון ומצאתי סוכן ביטוח שאמר לי שאם אבצע אצלו בעתיד את ביטוחי הדירות של בני משפחתי הוא יפנה לחברת הביטוח שלו ויש סיכויים רבים שהוא יענה...
חזרתי ללאון וסיפרתי לו שיש דרך להשיג לי ביטוח. אבל מר לאון נפגע שפניתי לסוכן אחר והוא הודיע לי שאם אני מתנהג כך, מרגע זה אני לא לקוח שלו...
הוא לא סיים להגיד את המילה האחרונה שלו ואני אמתי לו "מרגע זה אני לא רוצה להיות לקוח שלך, וכל המדינה תדע איזה מין סוכן אתה...".
אני לא יודע מה יהיה הסוף של פרשה זאת. בינתיים אין לי ביטוח על הרכב כי התבקשתי לציין מה היו הנזקים בתאונות המדוברות. אני לא יודע את התשובה ואני שוב צריך את הסוכן שלי ששנינו לא רוצים להיות אחד עם השני...
את המכתב הזה אני מעביר לידיעת ועד הגמלאים של התעשייה האווירית, שיש לה הסכם עם סוכן הביטוח לאון בן-חמו, אני מפיץ מכתבי לכמה חברי כנסת, לממונה על הביטוח של המדינה, ולכל מי שידי הקצרה תגיע אליו.
תעזרו לי בבקשה להפיץ את המידע הזה אולי בזכות זאת מספר התאונות בדרכים.
תודה,
נ.ב. אם מישהו יודע איך נחלצים מהצרה הזאת, באופן שלא אצטרך למכור את הרכב שלי, אודה לי מאד .

יגאל בור,
ת.ז. 00509559-1
טל. 09-7733424
רח' גבעון 28 צור-יגאל כוכב-יאיר.
ת.ד. 150-37 מיקוד; 4462800
אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל