עובדים עלינו או שמא דאע"ש במגננה ונסיגה?

לפני כחודשיים –ב-31.10. כתבנו מאמר בו ציינו ש"מכריזים, מדברים, מדווחים ונצחונות משמעותיים אין! אכן הימים האחרונים מצביעים על כך שהבוקא ומבולקא הן בחזית העירקית-אמריקאנית והן בחזית הרוסית-סורית היא תהליך מתמשך ותמורות באופק אין והעיר רקא –בירת דאע"ש עומדת על תילה!

ובכן מה יש לנו כאן: מצד אחד העירקים הכריזו שהמערכה על מוסול עומדת לפני סיום. הסורים והרוסים מתבוססים בחאלב ובפאתי האזור הקרוי, בקרב יודעי דבר על המתרחש בסוריה, המדינה העלאווית-רוסית. ובקיצור דאע"ש עדיין שם ולא רק שם גרורותיו הסרטניות מפגעות במדינות אירופה ואפילו על שוויץ הניטראלית לא חסו...

כל מי שעיניו בראשו יכול להבחין ש"המדינה העלאווית" יחד עם חלקים בדמשק וסביבתה בואכה ציר הגבול דמשק בירות שנשארו תחת שלטונו של רופא העיניים-אסד ג'וניור, לא השתנו מהותית!

יודגש שמדיווחים שונים בעיתון הערבי "אל חייאת", היוצא לאור בלונדון, אנו למדים שאנשי משמרות המהפכה של איראן וכוחות חיזבאללה שהתפרסו בעבר לאורך הגבול בין סוריה לירדן, ובמהלך התפשטות ג'בהת א נוסרה במקומות שונים לאורך הגבול בין סוריה לירדן יחד עם ירידת כוחות המזוהים עם דאע"ש לכיוון הגבול הירדני, כל אלו נדחקו הצידה תוך תשלום מס דמים כבד. העולה מכך שכוחות דאע"ש, על אף שהם חוטפים מכות מהקואליציות השונות, עדיין לא נפגעו משמעותית ומרכזם נותר פעיל ואף מפעיל – ייתכן שהתכניות וההדרכות לפיגועים באירופה מגיעים משם. אבל וזהו האבל הגדול יש מקום לסברה ש"ירח הדבש" האיראני-אמריקני יוריד פרופיל ואז נהיה עדים לאחת מהשתיים או הפסקת חלק מהפעילות הרוסית בסוריה או מאבק בין הברית הבלתי קדושה (עלאווים שיעים ורוסים) לבין כוחות הברית המערביים.

זאת ואף זאת, התהליכים העוברים על ארדואן כולל הפיגועים והרצח של שגריר רוסיה באנקרה אנדריי קרלוב, שביצע שוטר טורקי לשעבר, אינם מאפשרים לו לנהל ביד רמה את טורקיה ומנטרלים את פעילותו אל מול מדינות העולם.

כל זאת יוצר רושם שבשאר אסד עדיין לא חוזר לשלוט על כל סוריה והעם הסורי ימשיך לדמם ולהגיע לבתי החולים בישראל...

גם תהליך העברת השלטון בוושינגטון יוצר וואקום שאליו ועליו ממשיך ולאדימיר = זאב בעברית... = פוטין להשתלט. ייתכן וקביעתו של הנשיא הנבחר דונאלד טראמפ שמועמדו לתפקיד מזכיר המדינה=שר החוץ הינו חברו הקרוב של פוטין נשיא ענקית הנפט "אקסון מובייל" רקס טילרסון הטקססני יצרה אצל פוטין חשיבה שהנה הקרקע פורייה להמשך התנהגות דורסנית בעולם והיא נותרה כקרקע בתולה, ועל כן הוא ממשיך להתנהג כמי ששולט בעולם כולו. אגב טילרסון מילא במסגרת תפקידיו בעולם הנפט האמריקני שני תפקידים מכריעים לגבי מערכת היחסים שלו: האחד בעצם היותו האחראי על החברה של "תאגיד אקסון" שעוסקת בנפט בחצי האי ערב והידועה בשמה "אקסון תימן" והשני כמנכ"ל "אקסון מובייל" עת הוביל את ההסכם לקידוחי נפט באזור הארקטי עם ענקית האנרגיה הרוסית "רוסנפט". הערת אגב: קשה לנבא מה יהיה יחסו של טילרסון כלפי ישראל אבל יש להביע תקווה שאם הוא יהיה כפי שהיו אנשי שררה אמריקנים בעלי אוריינטציה לכיוון הערבי הוא ינוטרל בעניין על ידי הנשיא והסובבים אותו.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל