זה לא בצחוק: חקלאי ישראל מכריזים על פשיטת רגל!!!

ממשלת ישראל מתעלמת מהעובדה שמהחקלאות של המדינה מתפרנסים היטב הסיטונאים המפיונרים שהם המחליטים כמה הם משלמים לחקלאים. גם רשתות המזון מכתיבות את המחירים שהם משלמים לחקלאים. סכום הכסף האדיר שירקות-ופירות תוצרת-ישראל מזרים לקופות ולכיסים של טייקוני שיווק-המזון ולכיסי המדינה שגובה מיסים שמקורם במחיר הגבוה של הפירות והירקות.


זה לא בצחוק: החקלאי ישראל מכריזים על פשיטת רגל!!!
הקשיבו נא אזרחי מדינת ישראל.
החקלאות שלנו במצב גרוע בגלל הטמטום הארוך של כל ממשלות ישראל מאז ששר החקלאות הוא לא משה דיין.
סין העממית – הגדולה במדינות העולם מסבסדת את היצוא התעשייתי של המדינה כולה.
צרפת מסבסדת את החקלאות מפני שהיא מתפרנסת מחקלאות.
טורקיה מסבסדת את החקלאות מפני שבלי חקלאות כל טורקיה תהיה רעבה ללחם.
ממשלת ישראל מתעלמת מהעובדה שמהחקלאות של המדינה מתפרנסים היטב הסיטונאים המפיונרים שהם מחליטים כמה הם משלמים לחקלאים. גם רשתות המזון מכתיבות את המחירים שהם משלמים לחקלאים.
אנחנו משלמים עבור הפירות והירקות חלק הגון מהמשכורות שלנו על חשבון פריטים אחרים שאנו זקוקים להם.
סכום הכסף האדיר שירקות-ופירות תוצרת-ישראל מזרים לקופות ולכיסים של טייקוני שיווק-המזון ולכיסי המדינה שגובה מיסים שמקורם במחיר הגבוה של הפירות והירקות.
עכשיו, כאשר מנהיגי המדינה מסתכלים בזלזול שאין כמותו בפועלי-האדמה שמאפשרים לנו חיים בריאים, המדינה הקטנה שלנו עומדת בפני משבר שיתפוצץ בפרצופים של צרכני הירקות והפירות, של מגדלי הירקות והפירות, של משווקי הירקות והפירות ושל שר האוצר שישן בשמירה כל הזמן.
ואם מישהו חושב שרק הממשלה אשמה, אז הוא טועה בגדול.
כל מפלגות השמאל והימין לא משתינים לכיוונם של החקלאים. להם איכפת הכסא השמן והיקר שעליו הם יושבים, ומעליו הם רוכבים-על גב-העם. להם איכפת לעדכן
להם איכפת הרכב היוקרתי שהם נוסעים בוא על גב האומה. להם איכפת נסיעות לחו"ל, מסעדות ומלונות פאר.
הרי המצב הגרוע של החקלאים ידוע לכולם מזה זמן רב, אז איפה חברי הכנסת מהשמאל, המרכז והימין שטוענים שהם השומרים על המדינה? אתם, חברי הכנסת הנירפים, גם אתם אשמים במחדל החקלאים.
קורא יקר, כאן למטה במורד-המאמר, יש "מכתב זעקה אחרון" של החקלאים לפני שהם סוגרים את החממות, השדות, ומבני הפיתוח, המיון והאריזה למינם.
מי שחושב שהחקלאים רק מאיימים, טועה. הם לא פריירים, הם ימכרו אדמות למתנחלים למינם, לקבלנים למינם ויזמים מכל הסוגים.
החקלאים מבקשים תמיכת העם.
המון-בית-ישראל: הבה וניתן להם את תמיכתכתינו.
מכאן ומטה: זעקת החקלאים – כל אוהבי אבוקדו, תות-שדה ועגבניות עם בננות. אנא קראו את הכתוב, הפנימו ותזעקו לשמים ולממשלה.
עם דאבון-לב,
סבא של מיה, הדר, לאון ענבל, נועם, נעמה ומתן – ירבה האל בריאותם ומזלם, אמן.


קטע זה קיבלתי מחבר קרוב. תקראו ותפיצו, בבקשה.

אל עמי היקר בארץ-ישראל:
אני מביא כאן סיפורו של חקלאי אחד מרבים שמבקש את תשומת ליבנו:
קוראים לו עופר, הוא חקלאי, בן 44, דור שלישי, בעל שני תארים אקדמיים ועשרים שנה לוחם ביחידה מובחרת, מלח הארץ, אתמול בערוץ ,10 ליאת רון העזה לכנות אותו ואת המפגינים האחרים שעלו לכנסת סחטנים ובכיינים והרי מה שהוא כתב אחרי ההפגנה, והוא מבקש שאם אתם מזדהים עם מצוקת החקלאים
:
אנא שתפו והפיצו...
תודה, שלמה ש.ההפגנה האחרונה שלי! ההפגנה האחרונה שלי!
ביבי שלום! כחלון שלום! שר החקלאות שלום! אני לא כועס עליכם!
נכון, הגעתי אתמול להפגנה בירושלים עם חלק נכבד מחקלאי ישראל. הגעתי לכעוס והגעתי לזעוק את זעקתי! כן, גם זעקת אחיי החקלאים שהם ערב רב מהצפון, מהדרום ומהמרכז, מצביעי הימין ומצביעי השמאל, יוצאי עדות המזרח ואשכנזים. הגעתי לזעוק את זעקת משפחתי בפעם האחרונה ובעתיד תהיה זו זעקתה של כל תושבי ישראל!
אז זהו, אני לא כועס עליכם! פשוט...מכיוון שאתם אנשים נבונים ולא בכדי נושאים במשרות המכובדות שלכם, אם לא הבנתם אותי או אותנו החקלאים, זה סימן שלא הסברנו את עצמנו בצורה ברורה!!!! ואני אחזור שוב, ביבי כחלון ושר החקלאות, ושר הכלכלה ושר הפנים..., אני לא כועס עליכם! לא הבנתם את חשיבותה של החקלאות במדינת ישראל ואת חשיבותם של החקלאים, מכיוון שכנראה לא הסבירו לכם בצורה ברורה.
אז אני אסביר. בתוך שנה אנחנו החקלאים נפעל לחסל את החקלאות. נסגור את המים ונלך הביתה!
אנחנו לא נהיה מסכנים ולא נהיה לנטל על החברה. אנחנו נעסוק בעיסוקים אחרים. כמוני, כמו רבים בני דורי, עם ראש על הכתפיים, בעלי תארים, לוחמים בצה"ל, מפקדים לשעבר, נהיה יד אחת ביחד עם אלו היותר מבוגרים והפחות חזקים, וביחד נעזור אחד לשני להסב את עיסוקנו למשהו אחר שהוא לא חקלאות! החקלאות בישראל תיסגר! ואם היא תיסגר, היא כבר לא תוכל לשוב!
בפעם הבאה שמישהו יעלה לירושלים להפגין, אלו לא יהיו החקלאים! אנחנו סיימנו! בפעם הבאה אלו יהיו עובדי מפעל הקרטונים משדרות, עובדי מפעל הפלסטיק מהצפון, נהגי המשאיות, עובדי המסוף בנתב"ג ועוד... ואחריהם יבואו רבבות רבבות של אזרחים, אזרחי ישראל, עשירים ועניים, ימנים ושמאלנים, אשכנזים ויוצאי עדות המזרח ויכעסו ויזעקו שאין להם מה לאכול, שאין להם תוצרת טרייה, פירות וירקות וחלב וביצים וגבינות ופרחים. כל תוצרת חקלאית שתהיה, תעלה הון ולא תהיה בהישג יד לכולם, אם תהיה... היא תהיה באיכות ירודה ומסוכנת לבריאות ותגיע בעיקר ממדינות ערביות לא יציבות באזור, כמו טורקיה, ירדן וכמובן עזה והרשות הפלסטינית.
את מי הקולחין המשמשים את החקלאות תתחילו להזרים לים. כן, את מי השפדן ואת קולחי עמק חפר וקולחי הצפון ועוד... אנחנו כבר לא נצטרך, כי את הפרדסים והמטעים אנחנו ננטוש! אתם, נושאי המשרה, תצטרכו לטפל בהם!
זהו! הכל כבר נאמר! שמירה על האדמות, שמירה על ריאות ירוקות, בטחון תזונתי לאזרחי ישראל (או במילים אחרות: אנחנו אלה ששמים לכם אוכל על השולחן 3 פעמים ביום!!!! לכם ולכלל אזרחי המדינה!), שמירה על גבולות, יישוב הארץ, שימוש במי קולחין (או במילים אחרות: את הביוב של אזרחי המדינה, אנחנו קונים!! ומשתמשים איתו לגידולים), מתן פרנסה למשפחות חקלאים באופן ישיר ובאופן עקיף לעשרות ומאות אלפי משפחות בכל אזור גיאוגרפי!(המפעל הכי גדול שיש במדינה!), ייצוא סחורות והכנסת כסף זר למדינה, ייצוא ידע וטכנולוגיה חקלאית המושתתת על מחקר ופיתוח של הייצור החקלאי המקומי( או במילים אחרות: בכל פעם שאתה מגיע, ביבי למדינה אחרת וחותם על "שיתופי פעולה בתחום החקלאות" ומתגאה בחקלאות שלנו מעל כל במה... אנחנו אלה שבלעדיהם כל זה לא היה קורה! וזה יותר לא יקרה!
אז מעכשיו חוקי המשחק הולכים להשתנות! מעכשיו אתם וכלל האזרחים תבואו לבקש מאיתנו שנמשיך לייצר, אתם תשלמו לנו שנעבד את האדמות! אתם תשאלו אותנו: מה אתם צריכים כדי להמשיך לעשות פה חקלאות? זה מה שיקרה בקרוב! היוצרות הולכות להתהפך! העם בישראל יגיע למשכן הכנסת בהמוניו ואתם תשבו בפנים ותטכסו עצה.. וכשתקבלו שכל , אתם כבר תקראו לנו!!!!
עכשיו הבנתם??
אם לא, אשמח להמשיך להסביר. אני עופר, חקלאי ממרכז הארץ בן 44, דור שלישי להתיישבות ולחקלאות, נשוי ואב לשלושה. בעל תואר ראשון ושני במנהל ומשפטים, מתנדב כלוחם ביחידה מובחרת במילואים מעל 20 שנה.
תודה: עופר.
תאמינו לו!!! יגאל בוראהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל