יעלון, אייזנקוט ובית המשפט – ניצחו את אלאור אזריה

אני יושב מול הטלוויזיה הישראלית ושומע את עיקרי פסק-הדין של החייל אלאור אזריה ואני מתקשה להאמין שאכן בית המשפט הישראלי יצא מדעתו ובודק את "בשבעים ושבע" מיקרוסקופים את מה שאמר החייל האומלל שנזרק לכלבים על-ידי שר הביטחון והרמטכ"ל בגלל שגיאה אנושית בשדה-הקרב. כל הבאלאגן סביב אלאור אזריה התחיל בכך ששר-הביטחון והרמטכ"ל התנערו מהאחריות לחייל קרביץ

כל הבאלאגן סביב אלאור אזריה התחיל בכך ששר-הביטחון והרמטכ"ל התנערו מהאחריות לחייל קרבי, לפני שקיבלו דוחות מפורטים על מה

יעלון, אייזנקוט ובית המשפט – ניצחו את אלאור אזריה

מאת: יגאל בור

מבוא: מאמר זה הוא במקום המאמר הקודם שמתפרסם בשמי. במאמר הקודם נפלו מספר שגיאות עקב עייפותי . אני מבקש את סליחת הקוראים וסליחת בעלי אתר "דעתון".
תודה: יגאל בור.

אני יושב מול הטלוויזיה הישראלית ושומע את עיקרי פסק-הדין של החייל אלאור אזריה ואני מתקשה להאמין שאכן בית המשפט הישראלי יצא מדעתו ובודק את "בשבעים ושבע" מיקרוסקופים את מה שאמר החייל האומלל שנזרק לכלבים על-ידי שר הביטחון והרמטכ"ל בגלל שגיאה אנושית בשדה-הקרב.

כל הבאלאגן סביב אלאור אזריה התחיל בכך ששר-הביטחון והרמטכ"ל התנערו מהאחריות לחייל קרבי, לפני שקיבלו דוחות מפורטים על מה שקרה בשטח.
הם לא ידעו שאלאור ירה במחבל לאחר שהלה שכבר חטף חמישה קליעים מירי הגנתי של החיילים שהתעמתו איתו.

הם כנראה לא ידעו שאלאור חזר מסיור רגלי בחברון החמסי"ת עייף ושבע-מרדפים אחרי מחבלים, ותחת לחץ האירועים הפרטיים שלו, עשה טעות בזה שלא לקח בחשבון את פקודות המטכ"ל על שבויים שנוטרלו.
שני הגנרלים האמיצים, לא למדו את סיכומי החקירות כל הקשורים באירוע, והם פרסמו הודעות גינוי לחייל-בתפקיד במסלול שירותו היומי.
לי אין אמון לא באייזנקוט ולא ביעלון.
שניהם התנהגו כמו אהוד ברק שברח מהתאונה שפקדה חיילים בשעת תרגול משימה צבאית חשובה.
גם הם ברחו מדעת קהל ביקורתית.
אבל אייזנקוט ויעלון נפלו למלכודת-דובים הרבה יותר קשה.

העם בישראל לא מסוגל לגנות את החייל והעם עם החייל אלאור אזריה. עם ישראל רואה באלאור ילד של כולם. כל אב ואם שואלים: מה היינו עושים עם הבן או הבת שלנו היו נקלעים לסיטואציה השטנית הזאת? ואני, יגאל בור, אבא לשי ודרור, למרב גילי וטלי מכריז: אני הייתי גאה בהם אם הם היו עומדים בחוויה הנוראית מכול.

מי שנקלע למצב הזה לא עשה זאת מתוך בחירה, אלא מתוך הפעלת אינסטינקט ההישרדות שיש גם באדם, זה לא משנה מה הם אמרו לפני הירי ולאחריו.
לא אייזנקוט ולא יעלון ולא המפקדים של אלאור, אף אחד מהם לא היה בנעלים של החייל האומלל הזה שהפך לאייקון לאומי שמנהיגו מקריבים אותו לפסל המולך.

בשם המוני בית-ישראל אני קורא לראש הממשלה לבטל את המשפט הנורא הזה ולהעביר אותו לשיפוט בפני מפקד הגדוד בו הוא משרת.
האשמה: רשלנות במילוי הפקודות בשעת מילוי תפקידו.
כל פסק דין שמפקדו של החייל יתקבל בהבנה על-ידי כל העם האומלל היום.
הכואב: יגאל בור - לפני סיום הקראת פסק-הדין – יהיה באשר יהיה, דברי במקומם.המשך בעמוד הבא

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל