ישראל מחר-תרחיש סטירי ברוח הזמן

השולטים באוויר נבחרו לשלוט בבית הנבחרים

2 דצמבר 2014-תזכורת
ישראל מחר
סטירה פרי דמיונו של המחבר
רה"מ בנימין נתניהו הודיע היום על פיטוריהם של שרת המשפטים ציפורה לבני ושר האוצר ויאיר לפיד בטענה שהם הכינו במשככים פושט נגדו, על פיזור הכנסת והקדמת הבחירות לכנסת ה-20, לתאריך 17/3/215.
בתוך כך יו"ר ארגון העיתונאים אורי אבנרי פרסם הודעה דחופה בה התבקשו כל העיתונאים להופיע לכנס חירום שיערך בבנייני האומה בירושלים ב-1 ב-ינואר 2015 בשעה 1700, בבנייני האומה בירושלים.
בשעת ה-ש התייצבו כולם. על הבמה המרכזית ישבו: שופטת בית המשפט העליון בדימוס וכיום נשאית מועצת העיתונות דליה דורנר, עורכי עיתונים ראשיים ומספר עיתונאים בכירים.
העיתונאי הוותיק אורי אבנרי קם לשאת את דברו ולהסביר את מטרת הכנס:
" שלום לכם חברים! אנחנו פותחים היום דף חדש במהלך היסטורי שייזכר לדורות וכולנו נקראים להטות שכם להצלחת התהליך שתרחש לנגד עינינו למען קידומה של מדינת ישראל לקדמת הבמה העולמית ". באולם נשמעו מחיאות כפיים, לאחר שהחברים נרגעו אורי אבנרי ממשיך: " חברים נפלה לידינו הזדמנות בלתי חוזרת בעתה אנחנו חייבים להתאחד. אנחנו נבחר צוות חשיבה כדי לגבש תכנית עליה נבסס את האג'נדה שלנו כפי שאפרט בהמשך "- אורי אבנרי עושה הפסקה קצרה ללגימת מים וממשיך:
" כידוע לכם לתקשורת כלב השמירה של הדמוקרטיה משקל מיוחד בתחום חופש הביטוי וכו'...אעמוד על מספר תופעות מדאיגות שישמשו לכם חומר למחשבה. מיותר להזכיר ולהדגיש את חשיבותה של העיתונות שמטרתה זכות הציבור לדעת ובמיוחד הסיקור והתחקיר המבוססים על האמת והדיווח הסלקטיבי, אופס סליחה, האובייקטיבי. חבר שלי עיתונאי בכיר סיפר לי שמדי בקר בהביטו במראה הוא חוטף יריקה מפרצופו המשתקף ממנה. השאלה היא האם התקשורת הישראלית המשודרת, הכתובה והמדוברת גורמת להתפוררות מוחלטת של הערכים עליהם חונכנו, שאלה נוספת היא האם גם עלינו יורקת המראה בהביטנו על עצמינו, כפי זה קרה גם לי. האם איבדנו את אימון הציבור והאם אנחנו סובלים מתסמונת המגלומניה ומאגו מנופח מדי?
נודה על האמת אנחנו וחברינו הפוליטיקאים שקמים מדי בוקר על רגל שמאל דוחפים את האף שלנו לכל ישבן ובמיוחד לאלה שקמים מדי בוקר על רגל ימין, עליהם הכרזנו מלחמת חורמה. התחושה שלי היא שהפעולה הפולשנית הזאת לאזור רגיש כל כך, גורמת לנו לנשום גז בלתי נראה והריקבון שנודף ממנו עולה לנו למוח וגורם לנו נמק חלקי בלתי הפיך שהופך אותנו למוכי ירח ". אורי אבנרי עושה אתנחתא פונה לקהל הרוגש ומבקש לשמור על איפוק ולאפשר לו להמשיך את דבריו. הקהל נרגע מעט ואבנרי ממשיך:
" אבל חברים אל תיפול רוחכם, אנחנו אשפי הרטוריקה מתקרבים לרגע היסטורי אותו אנחנו חייבים לנצל כדי להאדיר את כוחנו להנהיג ולנהל את המדינה בדרך הדמוקרטית, המוסרית האמתית הנכונה. אנחנו השולטים באוויר נשלוט בקרוב גם במשכן הכנסת...הקהל קם על רגליו במחיית כפיים סוערות, אבנרי ממשיך " החלטנו להתארגן כגוש אחד להתמודדות בבחירות לכנסת ה-20 , לשם כך הוחלט להקים מפלגה חדשה על טהרת עיתונאים, המפלגה שלנו תקרא: מפלגת העיתונאים המאוחדת ובקיצור מע"מ. אני קורא לשלוש הסיעות הערביות ולמפלגות השמאל וכן לבו-ז'י הרצוג וציפורה שפיצר להסיר את מועמדותם לראשות הממשלה, אני מבטיח לכולם ייצוג הולם בחלוקת התיקים בממשלה עליה תוטל הרכבתה בעזרת השם. אם כפי שאני מאמין נזכה באימון רוב הציבור, בכוונתנו להעמיד עיתונאים להתמודדות לבחירות בכל הראשיות המקומיות בארץ ולנצח בהן, כך שכל ראשי הערים יהיו עיתונאים משני המינים והמגזרים".
בסיום דבריו הקהל קם על רגליו להריע לנואם המהולל במחיאות כפיים סוערות וקריאות ברבו-ברבו!
לוועדת הבחירות המרכזית הוגשו 30 רשימות להתמודדות על כיסאות בכנסת אבל מאחר שאחוז החסימה היה גבוה מדי רק שתי מפלגות זכו לעבור אותו, מע"מ ו-מחל.
אחרי ספירת הקולות מתבהרת ועולה תוצאה מפתיעה. מפלגת מע"מ קיבלה מספר שיא של קולות שבחישוב סופי היא זוכה ב-70 מנדטים ו-מחל גם היא מורכבת מעיתונאים זכתה ב-50 מנדטים והיא תשב בספסלי האופוזיציה.
אחרי ההתייעצויות ולפי החוק, נשיא המדינה מטיל על עמירה הס את מלאכת הרכבת הממשלה ואומנם אחרי מספר ימים ראשת הממשלה החדשה מציגה את ממשלתה ומקבלת את אימון הכנסת.
לסיכום לרשות המחוקקת, השופטת והמבצעת נבחרו בהתאם לנבואתו של אורי אבנרי, רק עיתונאים.
בממשלה החדשה מונו 40 שרים גברים ונשים-40 סגני שרים משני המינים, חלקם מהמגזר הערבי וכולם על טהרת עיתונאי-נו ועורכיהם. באופוזיציה יישבו 40 ח"כ עיתונאים, חלקם חובשי כיפה ומיעוטם מיעוטים.
לנשיאת המדינה נבחרה דליה דורנר, ל-מ.מ. שלה מונה רביב דרוקר.
אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל