נסים, נפלאות ותפילות

כל הניסיונות להראות שאין באמת נסים, שהעולם פועל כפי שהוא, אינו הוכחה לזה שאין אלוהים, אלא ההפך – הוא מראה שיש אלוהים שברא את העולם החומרי שמתנהג בצורה כל כך מדויקת ועקבית.

מתוך נסים קטנים

על העטיפה של הספר "נסים קטנים" כתוב: "צירופי מקרים הוא דרכו של אלוהם להישאר אנונימי."
ואכן, אנחנו יכולים לראות בעולמנו, שנסים שקורים הם די נדירים ואפילו מסתוריים. שהרי אלוהים ברא את העולם במטרה להוות ניגוד גמור לטבעו האלוהי. העולם החומרי נועד לגלות לאלוהים את טבעו האלוהי, דרך הגילויים שאנחנו מגלים על נפלאות האלוהים. זאת מפני שכולנו אחד, אנחנו נוצרנו בצלמו ובדמותו של אלוהים, כדי לאפשר לו לחוות את עצמו הנפלא.
מי שמצפה מאלוהים להתגלות במלוא הדרו, לא יזכה לכך. כמו שהשיר אומר: יש דברים נסתרים... העולם הזה בנוי מניגודים והפלאי והמופלא יבוא בד בבד עם החומרי והתפל. אחרי כל עליה תבוא ירידה... כשחז"ל הזהירו שמי שיראה את מלוא הדרו של אלוהים, עלול למות – הכוונה לא הייתה להפחיד אף אחד. כל הכוונה הייתה לומר שבחיים האלו יש את ההדר והנפלא יחד עם התפל וחסר הערך. ומי שרואה רק את ההדר הוא כבר לא חי בעולם הזה.
קוסם אמתי הוא אחד שמדי פעם ייכשל...
על כן כל הניסיונות להראות שאין באמת נסים, שהעולם פועל כפי שהוא, אינו הוכחה לזה שאין אלוהים, אלא ההפך – הוא מראה שיש אלוהים שברא את העולם החומרי שמתנהג בצורה כל כך מדויקת ועקבית.
וברבים הרי אומרים על נס נסים, אבל על ניסיון, לא אומרים ניסיונים אלא ניסיונות – יחי ההבדל הקטן!
האור הגדול יבוא אחרי החשיכה הגמורה. מתוך הייאוש תצוץ התקווה. רק מי שמוכן לוותר על כל מה שהוא יודע, על כל מה שהוא למד – יכול להיפתח לנסים הגדולים ביותר של היקום והקיום.
הנס יקרה והתפילה תענה ומי שלא מאמין יתבדה.

מתוך "התערבות אלוהית"

קשה לנו לקבל את הנסים שהנוצרים טוענים שקרו להם, עם הופעת מריה הקדושה וישו בחזיונות שלהם. אבל האמת היא שנסים אלו הם חלק מהמורשת הרוחנית הכלל אנושית. כל דת, לפי האמונה, היא פרח בכתר של אלוהים וכל מאמין הוא מבורך בדרכו. אין דת שהיא צודקת, רוב הדתות משלבות בתוכן אגו ויצרים חומריים, של שלטון וכוח. אבל במהות של כל דת, עומדת האמת, שכל אחד יכול לאמץ אותה, בלי הבדל גזע, מין ו...דת!
הנה שלושה סיפורים מתוך הספר "התערבות אלוהית".

הנס בפטימה

אחד הסיפורים המופלאים ביותר, המתועד בפרוטרוט, של האמונה נוצרית, התרחש בפורטוגל בשנת 1915.
ילדה בשם לוצ'יה דוס סנטוס, רועת צאן בת שמונה וחברתה, חוו סדרה של התגלויות מסטיות בשעה שרעו את הצאן בשדות. הן ראו מלאכים מופיעים לפניהן במופע של אורות וברקים והדבר חזר על עצמו כמה פעמים, במועדים קבועים. זאת כאשר כל פעם מצטרפים עוד ועוד אנשים מהאזור למחזה המרהיב. במפגשים האחרונים עם המלאכים, חזו לא פחות ממאה אלף איש והמחזה המרהיב נראה למרחק עשרות קילומטרים ונצפה על ידי כל תושבי האזור. בעקיפין הושפעו מהמאורעות מיליונים בכל רחבי פורטוגל והעולם והכנסייה הקתולית אף הכירה בסופו של דבר בהופעות המלאכים כהתגלות של רוחה של מריה, אמו של ישו. בשיא של ההתגלות האלוהית, התפזרו ענני הגשם הכבד מעל קרוב למאה אלף איש שבאו לחזות בהתגלות ובבת אחת הופיעה השמש כעיגול כסף זוהר. כל הצופים חוו רגשות נעלים וכל בגדיהם הרטובים ייבשו בבת אחת. הדבר תועד בספר "גברתנו מפטימה" של וויליאם תומס וולש. הוא העיד שמשתתפי החיזיון השתטחו על הארץ והתחילו להתפלל. אלפים חוו ריפוי מיידי של מחלות ונכים נרפאו מנכותם. אלפי עדים רואיינו בחקירה רשמית שערכה הכנסייה הקתולית ותיארו מגוון תופעות נסיות שקרו להם.
היום מבקרים כל שנה מיליוני אנשים בפטימה שבפורטוגל, המקום הפך לאתר מקודש שעדיין מרחשם בו מקרי ריפוי בדרך נס.

טקוטלופה, זאת המצילה אותנו מהשמד

סיפור נס נוסף שקרה, הוא הסיפור על איכר אצטקי מקסיקני במאה החמש עשרה, בתקופה שבה הספרדים ניסו לנצר את תושבי אמריקה. בעקבות התגלות מופלאה של מריה הקדושה בפני איכר אצטקי מקומי במקסיקו, ניצלו חייהם של מיליונים רבים, בכל רחבי היבשת האמריקנית. הסיפור הזה הביא לכך שמריה הקדושה נקראה, בפי המקומיים, טקוטלופה, כלומר זאת המצילה אותנו מהשמד. מילה זאת תורגמה פונטית לספרדית כ-גואדלופ.
האיכר האצטקי נצטווה על ידי מריה הקדושה, שהתגלתה לפניו על גבעה, לשכנע את הבישוף המקומי לבנות במקום כנסייה. הוא לא זכה לאמון הבישוף כשבא אליו. עד אשר מריה הקדושה שלחה אותו שנית לבישוף, מצויד בפרחים שצמחו באמצעותה על הגבעה שעליה פגש אותה ובטילמה (לבוש מקומי של אז) שעליה הטביעה את דמותה.
נוסף לפרחים המופלאים שבהם הצטייד האיכר האצטקי, חואן דייגו, בבואו שנית לבישוף, גילה הבישוף על הטילמה שלבש את דמותה של מריה הקדושה. הדמות הייתה כל כך מרשימה שהוא החליט להאמין לאיכר.
בבחינה מדוקדקת שנעשתה במאה העשרים בטילמה, באמצעים משוכללים ביותר, התגלו דמויות נוספות בתוך אישוניה של הגבירה מריה הקדושה. היו אלו דמויות של האיכר והבישוף של אותו זמן....
הטילמה הייתה יצירה כל כך מושלמת ומדהימה, שנתלתה בכנסיה אחרי שנבנתה, ומיליונים רבים באו לבקר בה. למרות מאות שנים שעברו, עשן נרות רב וחבלות של ממש שעברה הכנסייה בידי חוליגנים – הטילמה והזכוכית של הארון שבה היא מצויה, לא נפגעו מעולם.
כל הפרשה מופיעה בספר שנכתב מאוחר יותר, בשם "גבירתנו גואדלופ".
כך קרה שהודות להתגלותה של מריה הקדושה, בפני איכר אצטקי פשוט, שמילא את בקשתה של מריה הקדושה, שהתגלתה בפניו על גבעה, ניצלו חייהם של מיליוני מקסיקנים, אצטקים, ותושבי אמריקה אחרים. זאת מפני שהאמונה הנוצרית חדרה ללב האוכלוסיות המקומיות, בלי שהספרדים נדרשו להפעיל כוח. כך נמנע השמדתו של העם האצטקי המקומי.

The miracle of Cokesville (נס הילדים בארה"ב)

בשנת 1986, בעיירה קטנה בשם Cokeville במדינת Wyoming שבארה"ב, התרחש אירוע החטיפה של 150 תלמידי בית הספר היחיד בעיירה, על ידי זוג שהכניס עגלה מלאה בחומרי נפץ ותחמושת בכמות עצומה לתוך בית הספר ונעל את כל התלמידים על מוריהם בפנים.
בסופו של דבר כל חומר הנפץ פוצץ על ידי זוג המטורפים, אבל למרבה ההפתעה, חייהם של כל החטופים ניצלו.
הדבר נחשב בעיני מומחים שבדקו את העניין כנס של ממש, לא היה שום סיכוי שהם יצאו בחיים מהפיצוץ האדיר.
פלא עוד יותר גדול נתגלה אחרי שכל הילדים התאוששו מהפרשה. התברר שהם חוו נס של ממש, כאשר דמויות אור התגלו לעיני הילדים, מרחפות מעל כל אחד מהם. דמויות אלו כונו מלאכים. ילדים רבים סיפרו על קרובי משפחה שנפטרו (בדרך כלל סבים) שהדריכו אותם כיצד לנהוג כדי להינצל. כל הילדים טענו שהם שמעו קולות כאלה וכולם ייחסו להתגלויות אלו את הצלתם ממוות בטוח.
בארה"ב הופק סרט טלוויזיה על כל האירוע בשם:
To Save the Children
המבוסס על הספר:
The Cokeville Miracle: When Angels Intervene
שנכתב עליו.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל