אל תירא ישראל שמאל – הכל הפיך

הכל הפיך, העדות: ניתוח הבחירות ארצות הברית. מסקנה:The best is the enemy of the good .= אויב הטוב הוא הטוב המוחלט. אידיאליסטים מכסימליסטים מבקשים את הבלתי אפשרי ומונעים את האפשרי

הכל הפיך, העדות: ניתוח הבחירות ארצות הברית. מסקנה:The best is the enemy of the good .= אויב הטוב הוא הטוב המוחלט. אידיאל

אל תירא ישראל שמאל - – הכל הפיך
צבי י' כסה

הכל הפיך, העדות: ניתוח הבחירות ארצות הברית. מסקנה:The best is the enemy of the good .= אויב הטוב הוא הטוב המוחלט. אידיאליסטים מכסימליסטים מבקשים את הבלתי אפשרי ומונעים את האפשרי .

קלינטון איבדה בוויסקונסין, פנסילווניה ומישיגן 77,744 מצביעים. מספר הדמוקרטים פחת מ – 2012 .
הרפובליקאים גדלו ב – 440,000 מצביעים.

הרשימות השנייה והשלישית – הליברטנים והירוקים עלו במצביעיהם יותר מהגידול של הרפובליקנים.
503,000 יותר בחרו בליברטנים ובירוקים לעומת 2012.

כאשר בוחנים את המצביעים הלבנים הדבר בולט יותר:

בויסקונסין קלינטון קיבלה פחות 193,000 קולות לבנים מאובאמה ב – 2012 . אבל, טראמפ קיבל רק 9,000 קולות לבנים יותר מרומני. איפה 184,000 קולות ויסקונסין לבנים?
רובם הלכו לרשימות השנייה והשלישית הנ"ל שגדלו ב – 250,000 לעומת 51,000 ב – 2012 .ואילו מצביעי קלינטון פחתו רק ב – 10,704 קולות.

בפנסילווניה בעיות הדמוקרטים לא היו עם הבוחרים הלבנים אלא עם האפרו אמריקאים. יותר מ – 130,000 מהם לא הצביעו והיא איבדה 44,000 קולות.
לו הדמוקרטים לא היו מחמיצים קולות לבנים לליברטנים ולירוקים היו מנצחים במישיגן, ויסקונסין ולו גייסו את האפרו אמקיקאים בפנסילווניה הייתה קלינטון הנשיאה.

46% ממצביעי הדמוקרטים בבחירות 2016 לא היו לבנים. ב – 4 השנים הבאות יתווספו 10 מיליון לא לבנים לאוכלוסיה לעומת רק 1,5 מיליון לבנים.

מה אנו לומדים וזה העיקר: אסור למקסימליסטים .בפוליטיקה לנגוס בפרגמטים הקרובים להם: האויב של הטוב האפשרי הוא המצוין הלא אפשרי.

טראמפ קיבל לא מיליונים קולות נוספים לבנים אלא רק 784,000 קולות ב – 10 המדינות המתנדנדות וניצח.

בפנסילווניה הבעיה הדמוקרטית לא הייתה עם הלבנים הם נתנו לה יותר קולות משנתנו לאובאמה ב – 2012
לו הדמוקרטים היו חוסמים את הזליגה לליברטנים ולירוקים היו מנצחים במישיגן ולו הלהיבו משהו באפרו אמריקנים של פנסילווניה הייתה קלינטון הנשיאה.
וזה מעמיד את עניין הצבעת הלבנים רק במקום השלישי או הרביעי בסיבות ההפסד.

לזכור שבספירה הלאומית הכללית קלינטון קיבלה 3 מיליון קולות יותר מטראמפ.

כך בארה"ב וכך היה בארץ: אשכול המנוח ביקש לצרף את הציונים הכלליים לממשלתו. החסידים באידיאולוגיה מנעו את הדבר והם לכו אצל בגין להיעלם בליכוד. ואין ימין ליברלי.
גם רבין היה לראש ממשלה על הפילוג של החסידים האידיאולוגיים הלאומנים בימין שלא הצביעו ליכוד.
אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל