והעיר רמאללה צהלה ושמחה

ב-23 בנובמבר 2016 סקרנו כאן בהרחבה את שעובר על מהלך חילופי השלטון ברמאללה והעברת השלטון מדור מקימי הפת"ח, נאמני עראפת, לדור מחונכי السجون=בתי הכלא. מומחים למתרחש פרסמו פרשנויות על סוף ימי אבו מאזן והיום אנו מתחילים לחוש שלמרות הבחירות בפת"ח הרוחות ממשיכות לסעור.

לפני כשלושה שבועות התרחשה דרמה במחנה הפליטים עין אל חילווה המצוי מפאתי צידון, כחמישים ק"מ מגבולנו הצפוני ודרומית לביירות. דרמה שנוצרה בעקבות מאבקי כח על השליטה במחנה ובעקבות מערכות היחסים הקשים בלבנון בין הגורמים השונים הפועלים בארץ שסועה זו. ובכן במהלך הסכסוך המתמשך מאז שנת 2006 ואפילו לפני כן, כוחות שונים פועלים במחנה וכוחות אלו "במקרה" פתחו באש לא מדוייקת על מנהיג המהפכה הפלשטינית-אבו מאזן שנאלץ לברוח מיידית מהאזור ומלבנון. אבל המעניין בכל הסיפור הזה שלא ראינו ולא שמענו כמעט מילה על האירוע בתקשורת הישראלית. ייתכן ואבו מאזן ניסה ליצור מצב שממשלת לבנון תדאג "לטפל" בכוחות הסוררים הפועלים בעין אל חילווה.

תהליך זה אותו ניסינו לתאר בקטע הקודם הוכיח עד כמה האחדות במחנה הפלשטיני רחוקה מלהיות חלק מחיי היום יום ועד כמה אנשי חמאס והסאלאפים הנלחמים אלה באלה ושניהם ביחד נגד הפת"ח מנסים לכבוש את השלטון על חלקים ביהודה ושומרון כמו גם במחנות הפליטים שבלבנון ובסוריה המדממת.

לאחר שסקרנו את המתרחש במחנות הפליטים הבא נחזור לסקירה שסקרנו בנובמבר האחרון על המתרחש בנושא הבחירות. ובכן מי שנבחר כסגנו וממלא מקומו של אבו מאזן אחד מחמוד אלעאלול. רבים מכם, הקוראים, ירימו גבה נוכח השם הזה שלא היה נוכח בבורסת המועמדים לסגנות. איש זה ממנגנון "הגזרה המערבית" שהועברה, לאחר גירוש ערפאת מבירות, לתוניס ובראשה עמד חאליל אל ווזיר=אבו ג'יאהד שמצא את מותו במיתתו כשבגופו נותרו למעלה מתריסר כדורים שנורו מנשק מושתק קול על ידי "אלמונים"... אותו מחמוד אלעאלול ממנהיגי האינתיפאדה הראשונה וממפעילי הנערים זורקי הבקת"בים, הוא מי שפעל מול ישראל בסיפור שיחרורם של 5000 עצורים פלשטינים ממחנה "אנצאר" בעקבות העיסקה של שחרור הנחלווים שבוצעה על ידי ממשלת רבין.

הבעייה עם המחמוד הזה שהוא לא כל כך חמוד במיוחד נוכח החשיבה שלו הרואה בישראל אויב שגרם ל"נכבה" של עמו וכי יש לדאוג לסילוקה של הישות הציונית.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל