שיטת המינוי הבזויה בה כל דיכפין יכול להתמנות לשר

הקשיבו הקשיבו בית הנבחרים הפך לשוק רוכלים ונוכלים לתפארת מדינת ישראל

נובמבר 2016
מיני סטירה ברוח הזמן
שיטת המינוי הבזויה הנהוגה בממשלות לדורותיהן על תהליך מינוי שרים על פי מפתח מפלגתי ולא על פי מבחן השכלתי ברמה מתאימה, למשל דרך מבחן אישי לפני שיבוץ כלשהו, כפי שנהוג לכל מי שמעומד להתקבל למשרה רמה, או לחלופין להתמנות לתפקיד פוליטי בכיר רק אחרי שהתבררו תוצאות מבחן מותאם לכך ו-ועדה בהרכב שלושה פסיכולוגים בכירים בלתי תלויים תאשר את כשירותו של מועמד/ת שאכן הוא/היא בעל תכונות חיוניות כגון:
בעל השכלה ומוח אנליטי, ישר דרך, אמין, בעל חזון שרואה מעבר לקצה אפו, צנוע, משמש דוגמה אישית, אחראי, מציאותי, מבין במקצת ופועל על פי תורת המשחקים על מרכיביה השונים, מפעיל שיקול דעת, מבחין בין עיקר לטפל, לא נכנע למצבי לחץ, פותר בעיות אסטרטגיות, קשוב לאנשיו, מכבד את זולתו ועוד...
במנהרת הזמן אנו עדים לירידה הדרגתית ומסוכנת בתחום החשוב הזה, ללא מבחן קבלה רציני של בחירת הנבחרים לתפקידי שרות, יו"ר הכנסת, נשים וגברים נטולי מרבית התכונות הנדרשות, בעתיה הכנסת הפכה לשוק שבו כל רוכל/ת וכל נוכל/ת יכול לפתוח בסטה ולמכור אלטע-זאכן.
גם מוסד נשיא המדינה חולל, כיום כל פוליטיקאי קטן יכול להתמנות לנשיא המדינה וליהנות מחיי מלך, אפילו שאינו ראוי לתפקיד הרם הזה ואם הוא מועל בתפקידו, כמעט בלתי אפשרי לפטר אותו גם אם הוא אינו מכבד את המגבלות המוטלות עליו כחוק למילוי תפקידו ובוחש כנגד החוק בהחלטות ממשלה מכהנת, מפלג את העם במקום לאחד אותו.
בהעדר חוקה ובגלל אחוז חסימה נמוך, קמות מפלגות וסיעות רבות וכך נוצר מצב שהרשות המחוקקת מאשרת מאות חוקים ובית הנבחרים הפך לזירת התגוששות ביריונית בין הח"כים
ולא רחוק היום והיא תהפוך לזירת קרב בין תרנגולים/ות, צמאה דם.
דוגמאות יש רבות מספור לכאוס הפוליטי השורר לאחרונה בכנסת ו-רה"מ נתניהו מודה שהוא אינו מסוגל לשלוט, בין היתר כי הוא ו-יו"ר הכנסת נטולי כושר מנהיגות ואסרטיביות ראויים לשמם.
בתוך כך יש דוגמאות אין ספור, אנחנו נסתפק בשתיים 'טריות' לגבי החולשה ממנה סובל הציבור, בהן אפשר להקיש על המצב משרדים הממשלה השונים ולא אמרנו מילה על רוב שופטי בג"ץ שמתעלים לכאורה ממקור סמכותם שניתנה על ידי מינוי ולא על ידי בחירת הציבור.
1 .בממשלה הקודמת ח"כ יהיר לפיד מונה לצר האוצר, תחום שלא היה לו מושג היכן להתחיל ואיך להמשיך ורק ידע לפני הבחירות לדקלם כמו תוכי " איפה הכסף ", ככה עשה רושם על הכסיל שמינה אותו ותוך שנה הוכיח שהוא מומחה ב-קלקלה בלבד ופוטר.
2 . בממשלה הנוכחית מונה ומכהן משה כחלון כצר האוצר, הצעד הראשון שנקט בדרך למוטט את כלכלת המדינה, היה לעלות ל- 8% את מס הרכישה על דירות ו...בום תראך, מחירי הדירות עלו לשמיים וכל בר דעת מבין עד כמה צעד בלתי מקצועי ובלתי אחראי בעליל פגע קשות בזוגות צעירים, חיילים משוחררים והחוליה החלשה של מחוסרי דיור.
משפחות רבות גרות בדירות של עמידר ו-עמיגור שמרביתן קטנות ומתאימות למגורי בהמות, מוזנחות ולא אמרנו מילה על זוגות ובודדים שגרים בדירות שכורות במחירים מופקעים.
כל כלכלן מתחיל יגיד לכם שבראש המשרד החשוב הזה, מונה פעם נוספת איש שגם הוא ממוחה ב-קלקלה כמו קודמו, הצר כחלון מוכיח שהוא כישלון והמדינה צועדת על בטוח לכיוון מיתון שניצנים מורגשים כיום שפוגעים בראש וראשונה בעלובי החיים במגזר היהודי בלבד.
נכון שאדון כחלון עשוי לנפנף ביתרות מטבע החוץ שעומדות 101 מיליארדי דולרים וברור שלא בזכותו, השוכבים במרתפי האוצר, אך אליה וקוץ בה, זאת הוכחה שמחזקת את כישלונו שממגל השן בו הוא יושב, אינו סופר את העניים הסובלים חרפת רעב שחיים בתנאים קשים מנשוא ולא אמרנו מילה על מיליארדי היורו שהממשלות לדורותיהן מקבלות מגרמניה לטובת ניצולי השואה, הצרה היא שהניצולים היקרים שגרמניה מזרימה עבורם סכומי עתק לא נהנים ממנו וחלק לא מבוטל מהם חיים בעוני ומרעין בישין נוספים.
בתוך כך נתוני העוני במגזר היהודי בלבד מצביעים כאלף עדים על ההזנחה הפושעת שהממשלה וצר האוצר כחלון נוקטים כלפי עלובי החיים, מעמד הבינוני והעליון נהנים מחיי רווחה ונוצר מצב בלתי נסבל שהחזיר את פרנסי המדינה לסגוד לעגל הזהב וחוגגות על גבם של ניצולי השואה.
אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל