מה (באמת) נשתנה הלילה הזה מכל הלילות

לרגל חג הפסח, שמחתי להשתתף בראיון של כתבת, שהיא גם חברה יקרה (למען הגילוי הנאות). להפתעתי, הראיון לקח אותי למקומות אישיים ומאוד חושפניים. קבלו אותי במערומיי. הזמן להיפרד מהחמץ.

עד לגיל 30, מיה התמודדה בעצמה עם לא פחות מ- 10 לקויות

מאת: נטלי עמאר

פסח ממש כבר כאן, וואו..מצות, שוקולד, מצות מטוגנות במילוי תפוחי אדמה של סבתא שלי, הממממ..מה אומר ומה אגיד..בטח גם אתם כבר מרגישים את זה, ואם לא, אז פשוט תנו לעצמכם עוד קצת זמן, ותתחילו להתחבר לתחושות של "לפני הפסח..". איזה כיף, נכון?

טוב. אז למען הגילוי הנאות, השנה, החלטתי, ביני לבין עצמי, ביושר פנימי, שאני רוצה להפחית במשקל, כן, בא לי להגיע לסדר כשאני נראית ומרגישה אחרת. במבט של רוגע פנימי יחסי ואפילו להסיר מעצמי מעט משקל. בא לי שכולם יתבוננו בי בתדהמה, ויאמרו לי: "מה קרה לך, נטלי, את נראית. אחרת...וואו. מה השתנה בך הלילה הזה מכל הלילות. מה הסוד שלך?, את יפה יותר..מחייכת ואפילו..איזה קטע..נראה ש...ירדת במשקל..את אוכלת?"

האומץ לבחור
כן כן חברים! בדיוק כך. לכן, כמו שהקב"ה אוהב, להלן: כשאדם מקבל אחריות, עליו לפעול, כנאמר: "הכל צפוי, והרשות נתונה" - מתוקף בחירתי, כשועלה ותיקה, המומחית ברשת האינטרנט, החלטתי לעשות הפעם משהו אחר, במסע שינוי החיים שלי, וכך, נפרדתי לשלום מהדיאטנית שלי, והתחלתי לחפש ברשת, אדם שיכול לעזור לי, והפעם החלטתי שאינני מעוניינת בשמות המוכרים ברשת, עליהם אני יודעת די ולא יותר (אלה שמבטיחים ולא ממש מקיימים..מי שמכיר, מכיר, ומי שלא, אקווה שלא יכיר)

כולנו חווינו, לפחות אחד מהמצבים הבאים: לאכול חסה, לצום בתירוץ כזה או אחר (כשביניכם לבין עצמכם, כשבתוככם ידעתם שאתם מנסים לרדת במשקל), נשבעתם לעצמכם ש"הפעם אין מצב לאכול את הקינוח הזה" או שהבטחתם לעצמכם ש"עד מחר אני לא אוכל/ת, באמת, די! נמאס לי שהבגד הזה לא עולה עליי", ואז הענקתם לעצמכם תירוץ של הגיל, החיצוניות פחות חשובה מהפנימיות, אין לי זמן להתעסק בשטויות האלה, כשלא אהיה עצלן מידי או עסוק/ה מידי אתמקד בנושא הפחות חשוב הזה מאשר יתר הדברים בחיי...החלטה עגומה, לכל הדעות כמובן, שלעיתים גורמת לכם לחטוא בחגיגת זלילה חסרת שליטה, של מוצרי המזון במקרר, (במקרה הזה, ללא הפרדה בין חלבונים לפחמימות). חוצמזה, שהאמת היא שקצתי בשתיית משקאות דיאט, לאחר שגיליתי שממתיק מלאכותי חוסם את הירידה במשקל (שמעתם נכון ומדוייק!)


קדימה. ספרו לעצמכם, מתי הייתה הפעם ה....(השלימו את המספר האישי שלכם), בה, נעצבתם להביט בדמות שבמראה, או שלחילופין, הבחנתם באדם כלשהו, שיצר בכם רגש של תסכול ואכזבה מעצמכם, מפני שבסתר ליבכם, ממש רציתם להידמות לו, מכיוון שהאדם הזה היה מחויך, אולי אפילו שר לעצמו או שורק להנאתו, רזה, לבוש יפה, רגוע יחסית, מתנהל באופן שנראה, כאילו שחייו "מושלמים". גם כשהילדים שלו "מרגיזים" אותו. גם לי זה קרה, ואני זוכרת היטב איך השתוקקתי לאזור אומץ ולשאול אותו :" מה אתה עושה, למען השם, שאתה מצליח להתנהל ככה עם הילדים", או אולי פגשתם מישהי שנראית לכם כאילו שהכול מושלם בעולמה, ורציתם פשוט לגשת אליה ולשאול אותה: "סליחה, אנא ספרי לי מה הסוד שלך, אחותי, ערבות הדדית וכאלה..נו בחייאת, עשי טובה לאדם שניסה את כל סוגי הדיאטות, ומכיר את כל סוגי המטפלים והטייטלים וההבטחות שנמכרות לצערי לאנשים רבים וטובים. אני בטוחה שיצא לכם שמתישהו, יצא לכם להבחין באדם, שממש רציתם להתחלף אתו? אם לא..הגיע הזמן להתעורר!

איך אומרים, כשאדם בוחר, הקב"ה עוזר לו, נכון? טוב, אז אני אומרת. בכל אופן, כשתכננתי ליצור כתבה על אדם כזה, שאמצא ברשת האינטרנט, זכיתי להבחין באדם, בדיוק כפי שאיחלתי לעצמי! נחשו היכן? מכל המקומות בעולם (וראיתי עולם, אנשים) דווקא בסופרמרקט השכונתי.

טרם אספר לכן אודותיו, אגלה לכם מהן ההצהרות ששמעתי מפי חבריי האהובים, נשים וגברים כאחד, טרם פרסום הכתבה: "תקשיבי, אני עושה דיאטה חדשה, ממש שווה, הפעם היא ממש תעזור, חבל על הזמן", (נכון, בהחלט חבל על הזמן. הרהרתי לעצמי ); "תשמעי, היא תזונאית תותחית, ויודעת בדיוק מה היא עושה, ומנחת קבוצות דיאטה, את לא מבינה, יש לה שם, אין בכלל מה להשוות לדיאטות הקודמות שעשיתי, יש אפילו תמונות של אנשים לפני ואחרי, אין דברים כאלה". דיאטנים, תזונאים, "מרזים בקבוצה בשיטת הביצה בלי שאף אחד אותנו פיצה" (צוחקת איתכם כאן, אנא אל תחפשו על זה מידע ברשת).

"הייתי עם דימוי עצמי נמוך ולא פחות מ 10 לקויות שונות שלא טופלו, ואגלה לך ולקוראים סוד..."
מי היא נושאת הבשורה החדשה
טוב, לא אפסח על ערך ה"ערבות ההדדית", ואציג בפניכם את האדם הראוי היחיד, שכבר הספיק לעזור לרבים וטובים, לעשות סדר אמתי ועמוק, לאחר שהצליח לעזור לעצמו, וגילה את הדרך.
בשלב זה, אספר לכם שהאדם הוא בעצם אישה בשם מיה שחף. מיה שחף היא דוקטורנטית, שחקרה במהלך העשור האחרון, והצליחה לפתח שיטות ייעוץ אישיות, שעוזרות לאנשים רבים להפחית משקל פיזי, רגשי ואף נפשי. רגע, התעכבו שנייה על המילים שכתבתי כאן. אתם מבינים איזו מתנה עצומה זאת?

בשיחה אישית ארוכה ומעמיקה עם מיה, שניהלנו בבית קפה, ברעננה, התרשמתי ממכתבי התודה הרבים שקיבלה מלקוחות רבים, החל מהורים לפעוטה וכלה באדם מבוגר, שהגיע למטרה של ירידה במשקל, וחווה דרך מרתקת עם עצמו, שגרמה לו להפחית משקל רגשי שהכביד עליו.

מיה סיפרה לי על עצמה, שרוב חייה, החל מילדות וכלה בגילאי ה20 שלה, הייתה שמנה, וניסתה בעצמה לרדת במשקל בשיטות שונות, שלא עזרו לה לטווח הארוך. לתפיסתה של מיה, לא תמיד אנחנו רעבים..לאוכל..לפעמים זו עייפות כי לא התנהלנו נכון עם הילדים, אולי רבנו עם בן הזוג, ולעיתים, לא השתחררנו מזכרון ילדות, שמכרסם אותנו מבפנים, ומבקש ש"נאכיל ונמלא אותו". אם ואצטט את דבריה של מיה: " ישנם אנשים, המשלמים הון תועפות לתזונאית שיוצרת לנו תפריט (לעיתים זה נעשה כאילו בשיתוף פעולה עם הלקוח/ה) שגורם לנו לתקוות שווא לא מציאותיות, שלא אומר שקריות, שההתמדה בתפריט הזה תגרום להרזייה עד שהחולפת תקופת הזוהר, אנשים עולים שוב במשקל, מתוסכלים, מחפשים פתרונות קלים ומחפשים תזונאי/מטפל אחר, המתמקד בהרזיה החומרית., פעולות אלה גורמות נזק לגוף שלנו, תסכול, עצב כעס, שמשפיעים עלינו ועל יקירנו"

כששאלתי את מיה, מה היא חושבת על עצם ההישקלות, כמדד ומעקב אחר הירידה במשקל, מיה ענתה לי:"(לאחר נשימה עמוקה וחיוך) האובססיה הזאת הרסנית, וגורמת להתעסקות בזוטות, ולא במה שגורם לנו לאכול באמת, מה הדבר העמוק, שמניע אותי לאכול ולא מניא אותי מלא להתגרות ממזון כזה או אחר. ההצלחה האמיתית של הלקוחות שלי היא: גילוי מה מזין אותם, מה יכול לקרות בחייהם, ולהשביע את החלק הלא מסופק שלהם. באופן זה, באופן טבעי, תוך כשלושה מפגשים בסך הכל! הלקוחות שלי יורדים במשקל, כל עוד הם כמובן מחוייבים לדרך ולתהליך שלנו. " באמת!! אפשר לדעת ירדנו במשקל לפי הבגדים שלנו - אני מתנגדת, בכל תוקף, להישקלות חוזרת. אנחנו בני אדם, לא נתח בשר קצבים. הרזיה ע"י תפריט, לא תמנע את החזרה למשקל המקורי אחרי זמן מה".

גילוי מפי מיה, שאישרה לי לחשוף בפניכם, הוא הגילוי הבא: "ומה אם אספר לך, שבגיל 30 התחלתי לטפל בעצמי, אחרי כישלונות בבתי הספר, השמנה ואינספור דיאטות ותזונאיות שונות, שעלו לי הון תועפות, במבט לאחר, ושלא עמדו במבחן הזמן. אין בידי תעודת בגרות, ולפני שנהייתי מי שאני כיום, הייתי עם דימוי עצמי נמוך ולא פחות מ 10 לקויות שונות שלא טופלו., ואגלה לך ולקוראים סוד. לפני שהתחלתי להוריד מעצמי משקל, הדבר הראשון, בו התמקדתי, היה סליחה לעצמי, ולאחר מכן, סליחה להוריי, שעשו למעני את הטוב ביותר, כפי שהיו מסוגלים. וזה הדבר הראשון שקורה למי שנפגש איתי..הוא מתחיל לגלות את תהליך הסליחה לעצמו, לפני כולם. וזה הצעד הראשון להרזיה".

תחושת הצלחה
טוב, אני חייבת להודות. שכבר ברגע, בו התיישבנו זה מול זו, טרם החל הריאיון הקסום הזה, הרגשתי מוקסמת מהאישה האותנטית, שאינה מחזיקה טלפון סלולרי והנאמנה לדרכה. בתום הריאיון, הבנתי הכל. זה בדיוק סוד הקסם של מיה – ברגע שהתמסרתי למפגש עם מיה, האנרגיות השלוות והאופטימיות שלה כבר החלו להשפיע עליי.וואו.איזו תחושה..זה משהו שתצטרכו להרגיש בעצמכם.

מו"ס במתנה – מתנה ממיה לכבוד חג החירות הקרב ובא עלינו לטובה

פעם ביום, בשעה קבועה, מיה ממליצה לנו להעניק לעצמנו "מו"ס"-מיון וסליקה של מחשבות ורגשות. שבו במקום שקט, ומצאו רגש או מחשבה הרסניים. אז, התחילו להקדיש בכל יום זמן לעבודה פנימית של פרידה מהגורם ההרסני. לאחר מס' ימים, תחושו בהבדל, ובנוסף, הרבה יותר שלווים מכפי שהייתם. מיה הבטיחה לי, שהתרגיל המצוין הזה גורם לשינוי משמעותי באיכות החיים.
לסיום, אציין שתחום הטיפול, האימון האישי, שוק תעשיית הדיאטות והיועצים למיניהם - רווי בשמות ובדמויות, שלרוב, לצערנו, לא מעניקות לנו, בטווח הארוך, את התמורה המיוחלת – למעננו, למען בני הזוג שלנו או למען ילדינו. "הפרעות הקשב", "קשיים בזוגיות", וקשיים רבים נוספים, שאנו חווים בחיינו, אינם באים לכדי פתרון או/מענה ראויים, ואחת ההוכחות לכך היא למשל: ההצפה בשוק הדיאטות, העלייה הדרמתית במספר הילדים המאובחנים ב"הפרעות שונות", המספר הגבוה של האנשים, המטופלים היום בתרופות ובבתי-החולים. ראוי יהיה לומר, שההבטחות, הלא מדויקות, של מטפל כזה או אחר, מבלבלות ואולי אף "קונות אותנו" בנזיד עדשים, מבלי שנזהה מיהו מטפל איכותי, שיתאים לנו או/ו לילדינו.

מה אנחנו רוצים? להיות רגועים באופן יחסי, לחיות בהרמוניה עד כמה שאפשר, קודם כל, עם עצמנו. בקשה טבעית, שלדעתי, מיה שחף מעניקה, באמנות שעדיין לא מצאתי במקום אחר.


 
 

 

 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל