פוטש צבאי בישראל

פוטש תרבותי פוליטי

מחתרת הסמאל מובילה הפיכה צבאית, כלומר עושה מהפיכה תרבותית פוליטית כנגד הקבוצה השלטת במדינה, שלא על פי הכללים הקיימים לחילופי שלטון, אך עדיין ללא שינוי רדיקלי של סוג המשטר. את זאת יודעים רבים, ביניהם אלופים ורבנים, אבל הם מפחדים להגיד את האמת.

יש סתימת פיות קשה ואכזרית, ומי שמעיז לדבר בנידון מפעילים עליו לחץ עצום עד שהוא חוזר בו. זהו פוטש צבאי, בדרך שאינה מוסרית ואינה חוקית. מקור המלה פוטש בגרמנית. פירושה דחיפה, או מהלומה.

יש פוטש משפטי של הבג"צ. יש פוטש תקשורתי. יש פוטש מגדרי של הלהט"ב. יש פוטש אקדמי של מרצים ישראלים שתומכים בחרם על ישראל ועל אקדמיה ישראלית. יש פוטש לאומני של חברי הכנסת הערביים. יש פוטש מדיני של שוברים שתיקה וארגוני השמאל במימון זר. ועכשיו יש פוטש צבאי.

הרי היה ניסיון לשלב את הבנות ביחידות הלוחמות, והוכח שזה גם גורם נזק מבצעי ליחידות וגם נזקים גופניים חמורים לחיילות. למשל, מבקר המדינה דיווח שביחידה מסוימת שברי מאמץ של החיילים כ2% ושל חיילות כ21%. זאת ועוד, היה אבדן כושר לידה באחוזים גדולים מאוד. אלא שמשתיקים כל זה.

לצערנו הסמאל בפוטש צבאי נגד המדינה ונבחריה.

אם שילוב הבנות היה עניין צבאי בלבד, הרבנים וגם אנחנו היינו שותקים, כי איננו מומחים בענייני צבא, אלא אם כן יש רב שהוא גם מפקד בכיר.

אבל שילוב הבנות הוא עניין פוליטי, יוזמה לדחוף השקפת עולם גם בצבא, ובענייני החברה, רבנים וכולנו כן מבינים, ולכן אנו מדברים.

אנחנו אוהבים את הצבא ולכן אנחנו חייבים להביע מחאה ולומר אמת.

אי אפשר לשתוק.

בדרך כלל, צריך לדבר בעדינות, אבל כשיש מצב של פיקוח נפש, חייבים לדבר בתקיפות.

צה"ל הוא פיקוח נפש. יש 350 מיליון ערבים סביבנו.

אסור להחליש את הצבא בניסיון פוטש כושל.

לכן אנחנו חייבים לצעוק.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל