מוזר אבל נכון – כמה תובנות על העולם האמיתי

הבעיה שאנו לא מבינים שיש להתרכז בדברים בעלי משמעות רוחנית, שהנשמה שלנו באמת רוצה בהם ולא לבנות על ציפיות ושאיפות של האגו. אנחנו מושכים אלינו את מה שאנחנו ולא את מה שאנחנו רוצים ומצפים שיקרה לנו. אנחנו מושכים את הדברים של טבענו האמתי ולא של האגו שלנו.

ג'ון ווילר, מחלוצי הפיזיקה אמר: "אם לא גילית משהו מוזר במשך היום, אין זה יום ראוי לשמו". ואכן המדע המודרני כבר גילה שהעולם מתנהל בצורה שונה לגמרי ממה שחשבו. אין זה עולם לינארי של שליטת החומר, אלא עולם לא צפוי, שבו האדם, הצופה, הוא השולט בו.
ואכן אני מוצא בצירופי המקרים, בדברים המוזרים שקורים לי מדי פעם, מן מסר נסתר מהאני העליון, השולט בכול. אני מתפעם מהם ממש כמו בשיר: "יש דברים נסתרים, לא יידע האדם"... החיים הם אשליה וכל מה שקורה לנו זה תולדה של המחשבות והרצונות שלנו, שבאים לידי ביטוי בחיינו. אבל בגלל שאנו מאמינים שהכול מזל ומחוץ לשליטתנו אנו לא מודעים לכך.
המשפטים של חכמי כל הדורות ממצים את העניין:
אנו הופכים להיות קרבנות של החיים, בלי שניקח עליהם אחריות. נדמה שהעולם יצא משליטה והכול בלאגן. אבל למעשה הכול קורה בגלל רצונות רבים של אנשים, שפשוט לא מבינים שהם הם הגורמים לכל לקרות.
תשומת הלב שלנו גורמת לדברים לקרות והם לא קורים מעצמם. אנחנו צריכים להסתכל על הדברים ולא להתנגד להם. כי ההתנגדות יוצרת אותם. אם נבין שהכול אשליה ונביט ברוגע על המציאות, נוכל להתגבר על האשליה ולברוא את הדברים שאנו חפצים בהם.
אנשי המדיטציה מאמינים, ובצדק, שאם תהיה מסה קריטית של אנשים שיתרכזו במחשבות רגועות, שלוות, העולם יהיה טוב יותר.
הבעיה שאנו לא מבינים שיש להתרכז בדברים בעלי משמעות רוחנית, שהנשמה שלנו באמת רוצה בהם ולא לבנות על ציפיות ושאיפות של האגו.
אנחנו מושכים אלינו את מה שאנחנו ולא את מה שאנחנו רוצים ומצפים שיקרה לנו. אנחנו מושכים את הדברים של טבענו האמיתי ולא של האגו שלנו.
תשומת הלב שלנו גורמת לדברים לקרות והם לא קורים מעצמם. אנחנו צריכים להסתכל על הדברים ולא להתנגד להם. כי ההתנגדות יוצרת אותם. אם נבין שהכול אשליה ונביט ברוגע על המציאות, נוכל להתגבר על האשליה ולברוא את הדברים שאנו חפצים בהם.
החיים נראים לנו מפחידים, מפני שאנו נצמדים לתוצאות.
בודהה כבר זיהה את האומללות האנושית כתוצאה של מאוויים ורצונות בלתי מסופקים שלנו. זה מעגל סבל אינסופי, שכן את החופש אנו יכולים להשיג רק ברגע שנצא מהרדיפה אחרי הישגים ונחיה חיים משמעותיים. אנו יכולים לתת משמעות לחיינו על ידי נתינה ולא על ידי צפייה לקבלת תמורה.
בשיר הנפלא, מתוך "צלילי המוסיקה" נאמר: עלה על כל הר, עד שתשיג את חלומך, חלום שימצה את כל האהבה שתוכל לתת.
האדם יכול להגיע לאושר שלו רק על ידי הגשמה עצמית והבעה של כל התכונות החיוביות שיש לו להעניק לעולם.
הדברים המוזרים שקורים לנו בחיים, קוראים לנו לעצור רגע, להתבונן ולהבין את העולם האמיתי שלנו. זהו עולם של אשליות שאסור לנו בו לשגות. אנחנו צריכים לסגל לעצמנו ראיה של מי שעומד ומשקיף מהצד. לא פעם בשעה של סכנה גדולה, כשחוויתי תאונה, הרגשתי שאני מתנתק מעצמי והופך לצופה מהצד. להוציא את האגו מהתמונה – זה המתכון לחיים אמיתיים. התגובה האינסטינקטיבית, החייתית, הטבועה בנו, צריכה להיות מעודנת על ידי מחשבה מעמיקה וראיה של התמונה הגדולה – אנחנו פה אורחים זמניים ואל תנו לקחת את החיים ברצינות – כי בין כה לא נצא מהם בחיים.
אין דרך אל האושר – האושר הוא הדרך... אל תאמר לעצמך: למה לא טוב לי, כי אז יהיה לך רע. אמור: אם אחשוב טוב – יהיה טוב!
אתה לא יכול להשיג דברים שאתה לא מסוגל לדמיין. אתה לא יכול למשוך אליך משהו ששונה ממה שאתה בעצמך. כדי לשנות דברים אתה צריך להשתנות.
תחשוב טוב יהיה טוב. כל דבר לטובה – שכן החיים ניתנו כדי שניצור בהם דברים טובים ולא נהרוס – החיים הם היצירה הנפלאה ביותר שיש. כל זמן שאתה חי באמת – אתה יכול לעשות רק טוב. הרע בא ברגע שאתה מתייאש, חדל, ושוקע באי עשייה. ברגע שנולדת אתה נדון לחיים ולא למוות. המוות יבוא בסוף כחלק ממסלול החיים. בסוף תיפתח לפניך הדלת אל החוכמה האינסופית שתאסוף אותך אליה. כשתבין שבאמת הכול אינסופי ונצחי – תוכל למות כפי שנועדת כשנולדת.
יש סיבה לזה שאתה עדיין חי – וכל מי שאומלל פשוט לא מבין את זה.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל