1573פרח קטן 2-שנסונים צרפתיים

מיטב השנסונים בביצוע טוב מאודאמש ראיתי את המופע 'Petite Fleur - פרח קטן 2' ש 'אבן חיים הפקות מוסיקה ותיאטרון' הפיקה.חברת הפקות זו, הנה חברה של בני משפחה והמופע הופק ביוזמת האבא, ג'ו ובהשתתפותו כנגן גיטרה וזמר, בהשתתפות בתו כזמרת ובנו – כמעבד מוסיקלי ונגן גיטרה. על ניהול ההפקה כולה אמונה אשתו – יהודית.

המופע הראשון באותו שם 'פרח קטן', הועלה לפני כ-8 שנים וזכה להצלחה גדולה מאוד.בעקבות ההצלחה הופק מופע שני בשם 'פרח קטן 2 ' שאותו ראיתי בבית ציוני אמריקה, ושכלל שירים צרפתיים בלבד, כולם מוכרים ומפורסמים, ממלחינים ומבצעים צרפתיים ידועים כאדית פיאף, אנריקו מסיאס, שארל אזנבור, ז'אק ברל, איב מונטאן, זילבר בקו, ג'ורג' מוסטקי ואחרים.

כאשר הופק המופע הראשון עתון 'גלובס' כתב עליו שהוא 'אחת התופעות הגדולות של המהפכה התרבותית הצרפתית בישראל'. מילים שאפשר להסכים איתן בהחלט.

שני הזמרים, המופיעים במופע, מלווים בתזמורת מעולה של 6 איש וכן בחלק מהשירים, גם בשני רקדנים.

הריקודים שלהם, בכוריאוגרפיה של הרקדן, מסוגננים היטב ומבוצעים בצורה מעולה ומעוררת התפעלות בקרב הצופים מצורת הריקוד, מהזריזות והביצוע המושלם, אשר כלל לפעמים אף אקרובטיקה. שמה של הרקדנית - ליקה כספי ושמו של הרקדן והכוריאוגרף - אילייה גוחמן. מיותר לציין שבכל ריקוד הרקדנים החליפו בגדים בעיצוב מעולה. תוך כדי השירה, הזמין הרקדן נשים מהקהל לרקוד איתו - מחווה שהתקבלה על ידי הקהל בהתלהבות.

הקהל, גם ליווה חלק מהשירים המפורסמים בשירה. כל השירים, זכו לעיבודים מוסיקליים על ידי המעבד והמנהל המוסיקלי של ההרכב - מני אבן חיים, שהנו בנו של ג'ו -יוזם המופע. השירים, מעוררים בקרב הקהל הדובר צרפתית, נוסטלגיה צרפתית מלאת זכרונות ילדות והתרגשות.בין השירים ששמענו היו גם השירים המפורסמים שתי גיטרות (Les Deux Guitares), היא היתה כה יפה (Elle Etait is Jolie), שיר הוא לא רק מילים (Chante), סיפור של אהבה (Une belle histoire), או גיטרה (Oh Guitare), מלאד (Malade), שנז אליזה (Champs Elysées) ועוד רבים.

השנסון הצרפתי מפורסם בכל העולם והרבה מיצירותיו תורגמו לעברית, כך שאנו אימצנו אותם כשירים ישראליים כפי שעשינו בזמנו עם השירים הרוסיים שנחשבים לשירים ישראליים ואפילו עממיים.

הרכב המופע, בחר לעשות את ההפך - לחפש שיר עברי בעל גוון שנסוניירי – הן מבחינת הטקסט והן מבחינת הלחן, כדי לתרגמו לצרפתית ולשלבו במופע. וכך, כמחווה לזמרת שושנה דמארי, ביצע ההרכב את שירה 'לאור הזכרונות' הן בצרפתית והן בעברית. שיר, אשר ייכלל באלבום עליו עובד ההרכב ויהיה כולו בניחוח צרפתי.

ברקע, כדי ליצור אווירה צרפתית, בעומק הבמה, היתה שקופית של נהר הסיין, הגשרים שעליו ומגדל אייפל.


המופע החדש 'פרח קטן 2', עלה לפני למעלה משנתיים ובו ניתן להאזין לשיריהם של גדולי השנסוניירים הצרפתיים שאת שמותיהם כבר ציינתי. המופע, הופק על פי רעיון של האב, ג'ו, שכאמור הינו גם גיטריסט וזמר שספג את התרבות הצרפתית בילדותו והדביק בה את כל בני המשפחה.


הזמרת שני גלבוע, בתו של ג'ו, הנה גם במאית המופע, אשר גם הנחתה את המופע בקיצור,לענין ובחן רב. ביצוע השירים על ידה והן על ידי האב היה נהדר. הכל הוגש והושר בטוב טעם, בחן ובכשרון רב.

היה זה ערב בו שמענו את השירים הקלאסיים של הזמר הצרפתי שאקטואליים ומבוצעים עד עצם היום הזה.

בתום הערב היוצא מהכלל, הקהל עזב את המופע מאוהב בו ובתקווה שבעתיד הקרוב יהיה מופע 'פרח קטן 3'.

לראות או לא לראות: ערב נהדר,חן בניחוח צרפתי, בידור קל ומעולה בביצוע מצויין שאפשר להמליץ עליו ברצון ומהלב.
נכתב בתאריך 14 באפריל 2017 בשעה 09:11, מאת אלי ליאון-ELYBIKORET:
עיתונאי-מבקר אמנות
תיאטרון,מחול,מוסיקה,קולנוע,פנאי
חבר אגודת העתונאים של תל אביב
ותא המבקרים שליד האגודה
מנהל קהילות התרבות והפנאי-אתר מוטקה
מבקר תרבות בדעתון,עסקים,ק. דה מרקר,הפורטל שלנו,פרשן,
WORD PRESSאהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל