מוקדש ליום הבינלאומי לשואה ולגבורה

כתב אישום נגד הממשלות לדורותיהן על העוול הנורא שנגרם לניצולי השואה שחווים שואה שנייה במדינת ישראל

11/04/2018
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
יום השואה מוקדש לזכר 6 מיליון יהודים יקרים מפז שנרצחו בדם קר על ידי הצורר הנאצי ועוזריו ולציון הגבורה של לוחמי גטו ורשה.
ניצולי השואה החיים בישראל מיום עליתם חווים שואה שנייה מידי הממשלות לדורותיהן, לראיה אפילו היום שכלכלת ישראל משגשגת ומיליארדים רבים מוקצבים למגזר הערבי פלסטיני אזרחי ישראל שחיים בגן עדן עלי אדמות, אלפים רבים מניצולי השואה חיים מתחת לקו העוני.
שר האוצר משה כחלון מתפאר בכך שקצבתם הוגדלה בסכומים סבירים לדעתו, במיוחד למי שעלה ארצה אחרי שנת 1954 ו'שכח' להזכיר שגרמניה מזרימה תגמולים בסכומי עתק המיועדים במיוחד לכל הניצולים, אך למרבה הצער הממשלה זורקים עצם לחלק לא מבוטל מהם ואף אחד מהקואליציה ומהאופוזיציה והתקשורת לא מצייץ.
אני מאשים את הממשלה המכהנת שנים רבות והעומד בראשה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון, בהפקרת ניצולי השואה ובהתעלמות 'הסלקציה' המעוותת את זכויות כל הניצולים שאושרה בלי בושה בכנסת שקבעה לפני מספר שנים, שניצול שואה שעלה אחרי שנת 1953 יזכה רק בקצבה חלקית, למרות שאחיו שעלה במהלך שנת 1953 זוכה לקצבה מלאה וגם על הגזירה המכוערת הזאת אף אחד לא קם.
קבלו טעימה: ניצול שואה שעלה עד שנת 1953 מקבל .2000 ש"ח מדי חודש, פטור מתרופות בסל ועוד כהנה הטבות וכאמור אחיו מאותה המשפחה שעלה בשנת 1954, מקבל רק 3960 ש"ח מדי 3 חודשים כאילו ששר האוצר כחלון משלם להם מכיסו ואת אותם הפטורים...
אם זו לא שואה שנייה, כל ח"כ שידו הייתה בגזירה האיומה הזאת, יקום ויצהיר מעל במת הכנסת שלא נגרם עוול חמור ליתרת הניצלים שחלקם הלכו לעולמם והאוצר חסך מיליארדי שקלים שמגיעים בזכות, על גבם.
האם כתב האישום החמור הזה ינער מישהו מתרדמתו ויחול שינוי מידי שלא יקפח גם אלה שעלו אחרי שנת 1953 כדי לתקן את העוול הזוועתי כלפי יתרת הניצולים הנותרים, כולל תשלום רטרואקטיבי?


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל