לוח השחמט ההיסטורי של המאה העשרים-ואחת

הפוטנציאל לחזות את בואן של מלחמות-העולם, נפילת הגוש הקומוניסטי, והתפוררות השלטונות בארצות-ערב, מובנת לנו היום. יש מי שתוהה: "איך זה קרא שאנשים מלומדים, פוליטיקאים אדירים, איך הם לא ראו את התופעות האלה הרי כל הסימנים והנתונים הגלויים הראו את אשר עומד להתפתח, אז למה האנושות לא התכוננה להתגונן מהנזקים של התופעות? התשובה אבי-העולם לא מסתיר מהאנו

לוח השחמט ההיסטורי של המאה העשרים-ואחת
יגאל בור 27/04/17
במאמרים קודמים דיברתי על דרך "התפתחות העתיד בהיסטוריה של האנושות" במסלול שיש בו סימנים של "תוכנית-על היסטורית" שיש בה ראשי-פרקים, סעיפים ומשפטים שהבנתם מאפשרת הערכת ההמשך של הסיפור ההיסטורי.
בעבר הראיתי כי ניתן היה לצפות מראש את בואן של מלחמות-העולם, נפילת הגוש הקומוניסטי, איחוד אירופה, ומלחמת-העולם-השלישית שאנחנו נמצאים בעיצומה .
במאמר זה נתאר את הכלים העיקריים על לוח-השח-מט ההיסטורי, ואת ההתרחשויות בעבר-הקרוב ובעתיד הנראה לעין.
סיכום האירועים של שלושת השנים האחרונות מראה לה כאוס-עולמי מוחלט. ניתוח האירועים והמצב הנוכחי יגלה לנו עד כמה אפשר לקרוא את "מפת-הסימנים-בתהליכים-הסטורים" הפרושה לפנינו אם אנחנו מוכנים להקשיב לרמזים שההיסטוריה מגלה מראש.
א. בשלושת השנים האחרונות אמריקה הציגה לנו משחק נרפה, והתעלמות מהזדמנויות שהיו לה להוריד את רף-הסיכונים ולהעלות את רף-ההזדמנויות הטובות.
ב. רוסיה הציגה משחק פוקר תוקפני הן מבפנים והן מבחוץ. מצד אחד סיפוח חצי-האי קרים ומלחמה בתוך אוקראינה, ומצד שני נוכחות צבאית במזרח התיכון.
ג. רוסיה "נענתה לבקשת הנשיא הסורי אסד" ושלחה לסוריה צבא רגלי, משוריין, מערכות אנטי-אוויריות, ומטוסי-קרב.
ד. אסד נלחם במורדים נגדו וטובח בעמו בכל סוגי כלי הנשק.
ה. פוטין מסייע לאסד לדכא את המרד העממי נגדו.
ו. סוריה ועיראק הן שדה קרב עם כוחות האסלאם הקיצוני.
ז. תימן ומדינות בצפון אפריקה נלחמות בשטחן עם פלישה אכזרית של האסלאם הקיצוני.
ח. מיליונים של מוסלמים עוקרים מאפגניסטן, סוריה ו עיראק, וארצות-אפריקה, פולשים לאירופה והם נכנסים ל"מחנות-פליטים" בכמה ממדינות אירופה.
ט. אירופה מכניסה פליטים לשטחה, אבל נמנעת מצעדים לעצירת הטבח בלבנט.
י. ארצות-הברית וארצות אירופה מפעילות לחץ-על ממשלת ישראל לוותר לחמס על שטחים ביהודה ושומרון ולאפשר להם חלק בעיר ירושלים.
יא. למדינת ישראל צבא גדול, הרבה שריון מתקדם, סוגים רבים של מזל"טים לתצפית, ריגול, ותקיפה-זעירה על מטרות איכותיות.
יב. למדינת ישראל רשת של לוויינים שמאפשרים לה לראות מה מתרחש על הקרקע במקומות שיש לה עניין בהם.
יג. חמישים אחוז של היהודים בעולם חיים במדינת-ישראל.
יד. איראן חתמה על הסכם להימנעות מהקמת כוח-גרעיני אבל היא מכריזה שיש לה זכויות להגנה גרעינית.
טו. צפון קוריאה מתגרה בעולם המערבי בתחום תכנון וייצור טילים בליסטיים לכל טווח שניראה לה.
טז. אירופה נתונה בתחילת פרוק אחדותה.
התמונה המצוירת לעיל נראית מפחידה מאד. נשאלות כמה שאלות:
א. האם יש קשר בין כל שש-עשרה התופעות שמנינו לעיל?
ב. האם יש כאן תהליך מובנה שמוליך לתוצאות עולמיות?
ג. איך יוצרים הערכה שמבהירה את המתרחש?
זיהוי הגורמים לתופעות שזוהו:
ניתוח סעיף א.
1. בכל התופעות שנימנו מכהנים אנשים ידועים לכול.
2. כל הנפשות הפועלות משפיעות על התופעות.
3. מאחורי כל האירועים ההיסטוריים ניתן לזהות כמה סוגים של אינטרסים: אינ(טרסים) . זהים,
אינ. מנוגדים, אינ. תוקפניים ואינ. משלימים: במזרח-התיכון, אירופה, רוסיה, ארה"ב, ארצות-האסלאם, ומדינת ישראל.
4. חילופי שלטון בו-זמניים במדינות המפתח הם סימן להתפתחות היסטורית חדשה.
אקסיומות:
1. לשרשרת-היסטוריה המתפתחת על פני מאות, עשרות ויחידות שנים, יש חוליות.
2. בכל חוליה בודדת מתרחשים אירועים שקשורים זה לזה באופן בולט.
3. האירועים המתרחשים בחוליה הם תופעה שנובעת מאופיים ותפיסת עולמם של האנשים הפועלים, ובנוסף: אירועים שאינם ניתנים לחיזוי מראש.

4. לְכָל הַנְּפָשׁוֹת הַפּוֹעֲלוֹת בְּשַׁרְשֶׁרֶת חֻלִיוֹת-פְּנִימִיּוֹת (תַּת-חֻלִיוֹת שֶׁל חוֹלִייָת-אֵם בְּשַׁרְשֶׁרֶת הִיסְטוֹרִית) יֵשׁ שְׁלִיחוּת הִיסְטוֹרִית אַחַת. הַסִּבָּה: כָּל שְׁלִיחוּת הִיסְטוֹרִית מַצְרִיכָה בְּלוֹק תְּכוּנוֹת הַכּוֹלֵל: סוּגִים וּגְוָנִים הנארגים לָאֹופִי-הַדָּרוּשׁ-לְמִלּוּי-תַּפְקִיד-הִיסְטוֹרִי. הָרְכִיבִים: אֹופִי , חוֹסֵן נַפְשִׁי, יְצִירָתִיּוֹת, חָכְמָה, כָּרִיזְמָה, אֹמֶץ, נֶאֱמָנוֹת, נְחִישׁוּת, וּמַנְהִיגוּת.
לוח השח-מט של השנים 2016 – 2017
הסתכלות על "המצב המדיני-הסטורי" בימים אלה מראה את המתרחש עכשיו במדינות המפתח של ימינו:
1. חילופי שלטון בכול ארצות-האסלאם במזרח התיכון. בטורקיה התהליך החל לפני למעלה מחמש שנים, במצרים, לוב, תימן, עיראק וסוריה ההנהגות נכנסו לתהליך חיזוק הדיקטטורה המסורתית באסלאם.
2. באירופה מזה ארבע שנים מתחוללת מהפכה ימנית. אוסטריה, איטליה, פורטוגל, ספרד, נורבגיה, דנמרק, הולנד כבר בפנים. בימים אלה צרפת קרובה למהפכה כזאת ובגרמניה בספטמבר תעלה מחדש מפלגה ימנית. גם באנגליה התחלף השלטון ונבחרה ראש-ממשלה שדוגלת בפירוק חברותה של המדינה מהאיחוד האירופאי.
3. באמריקה מנהיג מתון, חששני, ואלגנטי, עזב את הגה השלטון, וּבִרְיוֹן-קַשְׂקַשִּׂים פְּרִימִיטִיבִי הִתְיַשֵּׁב בָּרֹאשׁ הַפִּירָמִידָה שֶׁל הָעַמִּים הָחֹפְשִׁיִים.
4. בסוריה יושב ראש ממשלה שהוא רופא במקצועו ושלא יועד על ידי אביו השליט הקודם, להיות מנהיג המדינה, אלא שהאח שהיה מיועד לתפקיד נהרג בתאונה והרופא קיבל את התפקיד. האיש שנחשב לאמין והומניטארי ארגן מחדש את צבא-סוריה וכל השכבה הפיקודית הורכבה מקצינים עלוויים. בשנת 2011 החל המרד האזרחי ואסד מדכא את המרד במחיר של חצי-מיליון הרוגים וכמה מיליון פליטים בטורקיה ובאירופה.
5. בישראל יושב ראש ממשלה על כסאו מזה שמונה שנים. מכל הבחינות לנתניהו יש את רשימת התכונות הטובות ביותר מבין כל המעומדים התיאורטיים האחרים. יש לו השכלה אקדמית, הוא שרת כקצין בצה"ל בקבע ובמילואים, היה נציג ישראל באו"ם וכיהן כשר-אוצר ושר חוץ. הוא מכיר את כל הנפשות הפועלות בדיפלומטיה העולמית, ויש לו הצלחה רבה בחימושו של צהל. השקל הוא המטבע היציב בעולם,קיים איזון בין ערך-היבוא מול ערך היצוא. אמיץ וברור בהבאת האינטרסים הקיומיים של מדינת-ישראל מעל במות-העולם.
6. ברוסיה יושב דיקטאטור שעשה מיליארדים בהעברת רכוש המדינות הקומוניסטיות לידיים פרטיות ובעיקר לשלו. הוא שינה את חוקי רוסיה כדי לקחת לידיו סמכויות דיקטטוריות. הוא נערץ ברוסיה מכיוון שהמצב הכלכלי של השכבות העניות השתפר בשנים האחרונות. הוא נחוש להחזיר לרוסיה תדמית של מעצמת-על. זהיר ביחסים עם מדינת-ישראל, תומך באיראן ובסוריה, מסוכן מאד לשלום העולם.
7. בארה"ב יושב נשיא חדש שכולו סימני שאלה. הוא אנטישמי אוהד מדינת-ישראל..., הוא מיליארדר בחסד-האל ובחסד-השחיתות האמריקאית שלא תפסה אותו בעברות מס שבהם הוא נחשד. הוא שחצן, נמהר, חצוף וזורק הבטחות חסרות שחר: לבנות חומה בין מקסיקו וארה"ב, לגבות מיליארד דולר ממשלת מקסיקו על הנזק שתושביה גרמו לארה"ב, לגבות סכום דומה מצפון קוריאה, לגרש מאות אלפי מהגרים בלתי-חוקיים, ועוד כהנה וכהנה...
זאת תמונת המצב "הפרסון-פוליטיקה" בעולמנו השקוע במלחמת עולם.
זאת תמונת המצב "הפרסון-פוליטיקה" בעולמנו השקוע במלחמת עולם.

זאת תמונת המצב "הפרסון-פוליטיקה" בעולמנו השקוע במלחמת עולם.


המצב המדיני של מדינת-ישראל בעולם:
1. מצרים קרובה לפשיטת-רגל לאומית. הג'יהאד העולמי יושב בסיני ובתוך מצרים. איש לא יודע מה יהיה גורלו של עסיסי וּבְאֵיזֶה מִדָּה "הָאַחִים-המוסלמיים" יְכוֹלִים לַחֲזֹר לַשִּׁלְטוֹן "דִּיקְטָטוּרָה שֶׁל כֹּהֲנֵי-הַדָּת".
קיים קשר טוב ואמין בין שלטונות מצריים וישראל. בסיני יש שיתוף פעולה טוב במאבק המשותף נגד דאע"ש, מאידך המשכילים המצריים והתקשורת עוינים את ישראל.

2. באיראן השלטון הדתי נשען על הצבא האיראני. המצב הכלכלי של האנשים ברחוב מניח את הדעת. איראן עושה מאמץ להגדיל השפעתה בעולם המוסלמי בסיוע למחתרות מקומיות כדי לחולל מהפכות לטובת קשרים עם איראן. איראן אינה מסתירה כי למעשה לא ויתרה לבנות טילי לטווח ארוך ולא ויתרה על "זכותה לנשק אטומי".
בין איראן וישראל קיים קשר-מתוח. מצד שני שתי המדינות אינן נחפזות להפעיל כוח פיזי זו על זאת.
3. ירדן עצרה את נשימתה. יש חשש שמתחת לפני השטח יש התגברות של האסלאם הקיצוני. הקשר בין שתי המדינות טוב. ישראל מסייעת לירדן בתחומי הביטחון והחקלאות.
4. סוריה התרוקנה משישים אחוז מתושביה. צבאה חלש, כלכלתה נשענת על כסף איראני ורוסי. אדמת סוריה יבשה. נהרותיה יובשו בסכרים שהטורקים בנו בשטחם על הנהרות שירדו לכל אורך סוריה ועיראק. החקלאים מיצו את המים התת-קרקעיים בשאיבה בלתי מבוקרת וכיום אין באקוויפר של סוריה מים בכמות נאותה.

5. טורקיה: כיום היא "דמוקרטיה דיקטטורית..." ההמונים מצביעים למען כל בקשת חוק חדשה שמגדילה את כוחו של המנהיג, ואתא-טורק מסתובב בקברו כמו ונטילטור...

6. בארה"ב: בשלב זה האמריקאים גורסיםSo far so good… . הבורסה מתחזקת, וכל היתר זה נחושים. ברור שהנשיא החדש לא מתכוון לעזור לאירופה המוכה, לא לסוריה המוכה, ולא לרוסיה המכה ולא לאיראן המסתורית... את היציאה הראשונה שלו לנשיא הוא עושה דווקא אל... ביבי – הגיבור של טרמפ...
אנחנו סקרנים לדעת מה עם הכרה בירושלים, והכרה בהרחבת ישובים קיימים ביהודה ושומרון
בתשובה לשאלות כתבים על עמדתו כלפי המחלוקת הנוראית בין האיסלאמיסטים והיהודים, הוא מפריח אמירה: "אני לא רואה סיבה מדוע
שלא יהיה שלום בין ישראל והפלסטינים...".
אני מבקש את סליחת הקורא אבל בדיוק עכשיו אני מתפוצץ מצחוק...
טרמפ' נפגש עם אבו-מאזן ובו-זמנית הוא מדבר המון עם ביבי. הבת שלו ובעלה שומרי שבת וכשרות, הנכד עשה בר-מצווה והנשיא-הסבא לא יודע שיש חילוקי דעות מטורפים בין אלוקים ואללה משיחו...

7. אירופה על סף קטסטרופה.
יש בה עשרות מיליוני מוסלמים עניים מרודים, חסרי-גג ומזון, מוסתי-דת וסבל. המטבע המשותפת יורדת בערכה, ויש מדינות שמתכוננות לערוק החוצה. הימין הקיצוני מתקרב לאחיזה בהגה הנהגת מדינות רבות והשד יודע כיצד הם יוציאו את אירופה מהקשיים הקשים שעומדים לפניה.
עכשיו נדון בשאלה מדוע המצב נראה כך.
כדי להבין את אשר הולך להתרחש צריך לבחון את ההיסטוריה של המאה-העשרים.
במאה העשרים התרחשו שתי-מלחמות עולם בהפרש קצר של זמן.
המלחמה העולמית הראשונה התרחשה בין 1914 ל- 1918 בשנות העשרים המאוחרות העולם נפל למשבר כלכלי נורא, ורק בתחילת שנות השלושים התחילה התאוששות. בתחילה באמריקה ואחר-כך גם באירופה.
בתחילת שנות ה-30, המשבר הכלכלי בגרמניה העלה לשלטון את המפלגה הנאצית. היטלר וחבריו האיצו מאד את התעשיות בכלל ואת התעשיות הצבאיות בפרט. המצב הכלכלי התמתן עד. עד מתי? עד שהיטלר התחיל עם היהודים. הפרעות שחוללו המוני הגרמנים ביהודים, לא עודדו את העולם לעמוד לימין גרמניה. העולם התחיל להבין עם מי יש לו עסק, באירופה, רוסיה, ארה"ב, קנדה ואוסטרליה, התעשיות הצבאיות תפסו תאוצה, ותוך זמן לא רב ואנגליה נכנסה למלחמה כשבידה מטוסי קרב והפצצה, אוניות מלחמה וחיל-שריון גדול.
ביוני 1941 ארה"ב הותקפה על-ידי היפנים בפרל-הרבור. כאשר הנאצים ראו את האמריקאים מסובכים במלחמה עם מעצמה חזקה במזרח-הרחוק הם ניסו להרוויח יתרון והכריזו מלחמה על אמריקה. הנשיא רוזוולט הכניס את אמריקה למשטר חרום. מאות אלפי-גברים צעירים גויסו למלחמה והנשים נכנסו למפעלי הנשק לכל תהליכי הייצור של מטוסים, טנקים, נשק-אישי, ביגוד ואביזרים אישיים. חלק גדול של הנשק האמריקאי הועבר למדינות ששלחו חיילים למלחמה נגד הגרמנים.
המאמץ המלחמתי של ארצות-הברית, רוסיה, ואנגליה בסיוע של אוסטרליה, קנדה, הודו וגם חיילים יהודים שגויסו בארץ-ישראל, הכניעה את הגרמנים. בו זמנית נפלו המשטרים הפשיסטי בצרפת ואיטליה.
ההכרעה של המשטרים הפשיסטיים באירופה סילקה מהעולם את האידיאולוגיה של עליונות-האינטרסים של ארצות-פשיסטיות על העמים האחרים.
התוצאות של מלחמות העולם:
מלחמת העולם הראשונה הייתה בין הארצות שנשלטו בידי מלכים והארצות הדמוקרטיות. המלחמה החריבה את המלוכות באיטליה, ספרד, רומניה, בלגיה, יון, טורקיה ואוסטריה. רוב הארצות שהשתתפו במלחמה הפכו למדינות דמוקרטיות פרט לספרד שנפלה לדיקטטורה של פרנקו.
מלחמת העולם השנייה הייתה על בסיס: "המדינות פשיסטיות (גרמניה, ספרד, ואיטליה) נגד שאר המדינות באירופה ואמריקה".
עם נפילת האימפריה של היטלר, העולם קיבל תמונת מצב חדשה לחלוטין.
1. רוסיה הפכה לאימפריה הגדולה ביותר שההיסטוריה ראתה. רוסיה שלטה על חצי אסיה, וכל אירופה המזרחית, כולל כל הארצות הסלביות.
2. כל מדינות אירופה חידשו את המשטרים הדמוקרטים ובעיקר: גרמניה, איטליה וספרד.
3. הוקמה הקהילה האירופית ונפתחו כל גבולות אירופה.
4. הוקמה ברית-צבאית בין כל מדינות אירופה שחפצו בכך.
5. אירופה אימצה גישה רשמית של אנטי-אנטישמיות.
6. אירופה הכירה את אסון "הפתרון-הסופי" שהנאצים הפעילו על העם היהודי.
7. לאחר נפילת הקומוניזם, מדינות אירופה הרחיבו את גג-התמיכה הכלכלית והתרבותית על ארצות כמו רומניה והונגריה פולין, צכיה וסלובקיה.
8. מדינות אירופה השקיעו כספים רבים בקידום הדמוקרטיה בארצות הים התיכון.
9. גרמניה קיבלה אחריות לשואה ותמכה בכספים רבים במדינה היהודית החדשה.
10. גרמניה השקיעה מיליארדים של פרנקים בשיקום מדינת-ישראל ושילמה פיצויים לנפגעי הנאצים.
11. מדינות אירופה משתפות פעילות צבאית עם צבא ההגנה לישראל.

בְּעֵינָי הַהִיסְטוֹרִיּוֹת אָנִי רוֹאֶה כִי מִלְחָמוֹת-הָעוֹלָם הָרִאשׁוֹנָה וְהַשְּׁנִיָּה הָיוּ אֵרוּעִים הֶכְרֵחִיִּים לַקִּדּוּם הַחֶבְרָה הָאֱנוֹשִׁית.
בָּאֲגַף הַיָּפָּנִי, הַמִּלְחָמָה-הָעוֹלָמִית הַשְּׁנִיָּה יָצְרָה מְצִיאוּת חֲדָשָׁה גַם בַּמִּזְרָח-הָרָחוֹק בְּכָךְ שֶׁנּוֹצְרָה קִרְבָה מַשְׁמָעוּתִית בֵּין תַּרְבֻּיּוֹת הַמִּזְרָח וְהַמַּעֲרָב, וּבַמֵּאָה הַחֲדָשָׁה חֹוזָק שִׁתּוּף הַפְּעֻלָּה בֵּין כָּל מְדִינוֹת הַמִּזְרָח עִם הַמַּעֲרָב, פְּרָט לְקוֹרֵיאָה הַצְּפוֹנִית, וְקֻדְּמָה הַכַּלְכָּלָה וְהַבִּיטָּחוֹן בֵּין עַל עַמֵּי הַמִּזְרָח בַּשִּׁתּוּף הַפְּעֻלָּה עִם אֲרָצוֹת הַמַּעֲרָב.


הבמה ההיסטורית ונפשות "הפרסון-פוליטיקה" של "מלחמת העולם השלישית" בשנת 2017

הבמה ההיסטורית ונפשות "הפרסון-פוליטיקה" של "מלחמת העולם השלישית" בשנת 2017
מֵהַיּוֹם בַּבֹּקֶר אָנוּ צוֹפִים אֶל הַבַּמֶּה הַפּוֹלִיטִית שֹׁל הָעוֹלָם, שֶׁעָלֶיהָ אָנוּ רוֹאִים אֶת "הַגְּדוֹלָה בַּהַצָּגוֹת תֵּבֵל" כְּשֶׁאָנוּ מְבִינִים כִי כָּל הַהִתְפַּתְּחוּיוֹת עַל הַבָּמָה נוֹבְעוֹת מֵהַצּוֹרֵךְ שֹׁל הַחֶבְרֶה הָאֱנוֹשִׁית לֵהִיפַּטֵר מֵעֻנְשֵׁהּ שֶׁל הַקַּנָּאוּת הַדָּתִית!הגדרת התכונות של הדמויות הפועלות – (Person-Politics) "הפוליטיקה האישיותית".
אקסיומה:
ההיסטוריה היא זאת שבוחרת את האנשים שישפיעו באופן מכריע על אופי ותכלית האירועים החשובים בהיסטוריה של האנושות.
1. בחלק האסלאמיסטי הפעיל בתחום שמלחמת העולם השלישית פרוסה עליה אפשר להבחין בכמה זרמים:
A. הג'יהאד, אד"ש, חיזבאללה, חמ"ס, איראן, ונספחיהן – הזרם הקנאי שצריך לספוג מפלה דומה למפלת המדינות הפשיסטיות.
B. האסלאם הדיקטטורי המתון: סעודיה, מדינות המפרץ, מרוקו, ודומיהן.
C. האסלאם הדיקטטורי החלש: ירדן, מצרים, עיראק, אפגניסטן, תימן, ודומיהן.
D. אסלאם-דיקטאטור-לאומי עם שאיפות להשפעה חיצונית – תורכיה ואיראן, (עם הבדלים גדולים מאד בפעילות הבין-לאומית).
הָאֲנָשִׁים שֶׁעוֹמְדִים מֵאֲחוֹרֵי הַהִתְפַּתְּחוּיוֹת הָאֵלֶּה הֵם כֹּהֲנֵי-דָּת, מַאֲמִינִים נֵחוּשִׁים שֶׁאֵינָם כֹּהֲנֵי-דָת, וּפוֹלִיטִיקָאִים נֵחוּשִׁים לְשַׁנּוֹת סִדְּרֵי-עוֹלָם. לְכָל אֶחָד מֵהֵם הַגּוֹרָל שֶׁיֹּעַד לוֹ וְכָל אֶחָד יַעֲשֶׂה בְּכָל כֹּחוֹ לְהַצְלִיחַ בִּשְׁלִיחוּתוֹ. הֵם לּא מוּדָעִים לַפָּן שֶׁעָלָיו רוֹמֵז הַמַּאֲמָר.

2. רוסיה. היום לרוסיה אין ארצות-חסות-ישירה. גם חסידים אין למעצמה הרוסית, אבל יש לה את פוטין. והפוטין הזה כבר סיבך את רוסיה בכמה שכבות של כישלון-בהמתנה.
A. שחיתות כלכלית,
B. שחיתות פוליטית.
C. שחיתות חברתית.
D. מצפון קר-אנוכי-שקרן-ולוקח סיכונים.
E. התערבות גסה ומסוכנת בארץ-נגועת כל מחלות-תבל.
כֵשֶׁפּוּטִין יִפֹּל לְתוֹךְ כָּל הַשּׂוֹּחוֹת שֶׁהוּא חָפַר, בְּרוּסְיָה תָּקוּם מדינה דֵמוֹקְרָטִית.

3. אמריקה.
לְאָמֶרִיקָה יֵשׁ נָשִׂיא שֶׁהִצְלִיחַ לִבְנוֹת לְעַצְמוֹ אִימְפֶּרְיָה כַּלְכָּלִית מְנַצֶּלֶת וּמוּשְׁחֶתֶת, וּבַכֶּסֶף שֶׁגָּרַף מֵהַנַּדְלָ"ן הַאָמֶרִיקַאִי וְבהִמָּנְעוּת מִתַּשְׁלוּם מִסֵּי-מְדִינָה, הוּא קָנָה בְּכַסְפוֹ- הָרַב אֶת תַּפְקִיד הַנָּשִׂיא-האמריקאי-הַמּוּזָר-בְּיוֹתֵר-שֶׁל-אַרְהַ"ב-הדמוקרטית-בַּמִּדְרוֹן-הַהִתְנַוְּנוּת הַחֶבְרָתִית.
הַהִיסְטוֹרְיָה בָּחֲרָה דַּוְקָא אֶת מִיסְטֶר טְרַמְפְּ' לַתַּפְקִיד מֶרְכָּזִי בְּהִתְאַרְגְּנוּת הָעוֹלָמִית לְנַצֵּחַ בַמִּלְחָמָה אֶת הָאִסְלָאם הַקִּיצוֹנִי.

למען האמת, אין לי מושג איך זה יתרחש.
אני מבין את המצב, אני מבין את השחקנים, אני מבין את המטרות של ההיסטוריה העכשווית, אבל דמיוני העשיר לא מספיק כדי לראות או להבין "למה טרמפ' ואיך הוא יעשה זאת?". אולי התוצאה הרצויה תבוא משרשרת השטויות שיעשה טרמפ' אדום-השיער הצבוע... אבל הוא הנבחר שינצח את האסלאם הקיצוני, והיועץ הטוב שלו יהיה "מיסטר חוֹבֵב סיגרים וְשַׁמְפַּנְיָה... ".

4. אירופה.
אֵירוֹפָּה הַיּוֹם הִיא טַוָּס שֶׁמֵּרַב הַנּוֹצוֹת הַנֶּהֱדָרוֹת שֶׁהָיוּ-לוֹ נִתְלְשׁוּ וְכוּסוּ בְּאָבָק הַדְּרָכִים.
בְּמַחְסְנֵי הַנֶּשֶׁק שֶׁל מְדִינוֹת אֵירוֹפָּה יֵשׁ הַכֹּל, מִלְּבַד נִסָּיוֹן צְבָאִי...
כל הגנרלים המבריקים של אירופה או שהם בבתי-אבות או שהם בביתי-הקברות. לאירופה אין היום מדינאים גדולים, ואפילו גברת מרקל איננה מספיק גדולה כדי להוביל את אירופה למלחמת הגנה נגד האסלאם.
במצב-טרום-אלימות-דמים, לאירופה יש יתרון אחד בלבד. האויב של אירופה הרבה יותר חלש מאירופה החלשה.

במאזן הכוחות בין האסלאם ואירופה לאירופה יש מספר יתרונות בולטים:
א. ניסיון חוקתי עשיר.
ב. מבנה והתארגנות כלכלית-טובה.
ג. מצפון חברתי שנשען על כל הדברים המשמעותיים שמלחמת-העולם השנייה עשתה לאירופה.
ד. נכונות לשלם עבור שגיאות שגרמו למצב השורר היום באירופה.
ה. מודעות עמוקה לסכנות שהאסלאם הניח במיטה האירופאית.
ו. ניסיון עתיר שנים בשיתוף פעולה בין מדינות אירופה ועם מדינות מחוץ לאירופה.
ז. עודפי-הון בכמה ממדינות אירופה.
ח. מערכות תקשורת-המונים מהמתקדמות בעולם.
ט. מערכות "תנועת-שטח" גדולות, יעילות וחכמות.
י. משאבי כוח-אדם לכל התפקידים שיהיה בהם צורך לשלב את האנשים המתאימים.

מדינת ישראל
מְדִינַת-יִשְׂרָאֵל נִמְצֵאת בִּרְשִׁימָה הַבְּסִיסִית שֶׁל הַקְּשׁוּרִים לְ"מִלְחֶמֶת הָעוֹלָם הַשְּׁלִישִׁית".
א. הַנַּצְרוּת. ב. הָאִסְלָאם. ג. הַיַּהֲדוּת.
זֶה מַמָּשׁ מְגֻחָךְ, וַאֲפִלּוּ מַגְעִיל: עָם שֶׁכֻּלּוֹ שָׂשׂ-עֲשָׂרָה מִילְיוֹן נֶּפֶשׁ, וּמִתּוֹכוֹ רֵק שֶׁמּוֹנֶה מִילְיוֹן יְהוּדִים הַמְּאַכְלְסִים אֶת הַמְּדִינָה הַיְּהוּדִית הַיְּחִידָה בָּעוֹלָם, וְהַמְּדִינָה הַזְּעִירָה הֲזֹאת, בֵּשֶׂם כָּל יְהוּדֶיּה בָּרְשִׁימָה אֲחֵת עִם: "כָּל הַאִסְלַאמִסְטִים...", רוּסְיָה, אֵירוֹפָּה, וְאָמֶרִיקָה...

אֲבָל זֹאת עֻבְּדָה שֶׁכָּל הַשֻּׁתָּפִים שֶׁלָּנוּ מְבִינִים וּמְקַבְּלִים אוֹתָה. הֵם יוֹדְעִים שֶׁבַּמִּלְחָמָה הַזֹּאת הַשֻּׁתָּף הַבָּכִיר בְּיוֹתֵר זֹאת הַיַּהֲדוּת.
כֵּן.
לְאַחֵר אַלְפַּיִם שְׁנוֹת גָּלוּת אֲנָחְנוּ חוֹזִים בַּתּוֹפָעָה שֶׁמּוֹפִיעָה בָּתָנַךְ וּבַתּוֹרָה בְּכָל מִינֵי צוּרוֹת. מִי-מִיַלֵּל וּמִי פִּלֵּל שֶׁהַדּוֹר הַזֶּה יְזַכֶּה לִרְאוֹת בְּמוֹ עֵינָיו אֶת מִלְחֲמֹת-גוֹג וּמָגוֹג.

וְאֶת מִי שָׂמָה הַהִיסְטוֹרְיָה עַל הַבָּמָה שֶׁל מִלְחֲמֹת גוֹג וּמָגוֹג?

• אֶת אַסַד
• אֶת פּוּטִין
• אֶת כָּל נְשִׂיאַי וְרָאשֵׁי הַמֶּמְשָׁלוֹת בְּאֵירוֹפָּה.
• אֶת הַוַותִּיקַן.
• אֶת יוֹרְשֵׁי חוּמֶיִינִי.
• אֶת אָרְדוּאַן
• אֶת כָּל הָדִיקְטַאטוֹרִים הָעַרְבִיִּים
• אֶת טְרָמְפְּ'

זֶה מַצְחִיק לְחָשׁוּב כַּמָּה הַרְבֵּה מַנְהִיגוֹנִים-בֵּגְרוּשׁ בְּמִפְלָגוֹת הַבּוּעָה שֶׁל מְדִינַת-יִשְׂרָאֶל, רוֹצִים לִתְפֹּס אֶת מְקוֹמוֹ שֶׁל הָאִישׁ הַמַּתְאִים בְּיוֹתֵר לָשֶׁבֶת בַּמּוֹשָׁב-מְפַקֵּד טַנְק-יַהֲדוּת- הָעוֹלָם, הרי אין להם מושג רזה אחד מה עושים ביחס ליחסים עם החמס... עם ארה"ב. אין להם מושג מה המשמעות לוודא שצהל מתחזק היטב את מחסני-הנשק מכל הסוגים והרמות, איך לחלץ שבויים ישראלים מידי חוטפים, איך תומכים בזוגות צעירים, אין להם מושג על מיסים ושכר במשק, הם רוצים כבוד. הם רוצים לוקסוס. הם רוצים כותרות בעיתונים. כשהם חושבים על מה שמחכה לראש ממשלה, הם אומרים, "קודם אהיה ראש ממשלה, ואחר-כך הדברים יסתדרו לבד...".

נתניהו גַם מַשְׁכִּיל. גַם אִישׁ צָבָא מְנֻסֶּה, דִּיפְּלוֹמָט עִם תְּעוּדוֹת הִצְטַיְּנוּת, שָׁר אוֹצָר מְעֻלֶּה, וּמֵעַל הַכֹּל אִינְטֵלִיגֵנְט יְהוּדִי-יִשְׂרְאֵלִי בְּנַעֲלַיִם בְּלוּיוֹת-מִקְּרָבוֹת בְּשֵׁרוּת מַעֲרָכוֹת יִשְׂרָאֶל.

בְּכָל מִפְלָגוֹת יִשְׂרָאֶל אָיִן אֲפִלּוּ מַנְהִיג אֶחָד שֶׁיָּכוֹל לֵהִכָּנֵס לַנַּעֲלַייִם שֶׁל נְתַנְיָהוּ. לּא כַּחַלּוֹן, לּא לַפִּיד, לּא בוז'י הרצוג וְלֹא אֲבִיגְדוֹר לִיבֶּרְמָן (תֹּאַר רִאשׁוֹן בְּמַדְּעֵי הַחֶבְרָה, בְּשֵׁרוּתוֹ הַצְּבָאִי טִפֵּס וְהִגִּיעַ לְדַרְגַּת רַבָּ"ט). לֵלִיבֶּרְמָן יֵשׁ אֶת הָעֹז וְהַחֻצְפָּה לִרְצוֹת לִהְיוֹת שַׂר-בִּטָּחוֹן וּבַקָּרוֹב לִהְיוֹת רֹאשׁ-הַמֶּמְשָׁלָה. אֲבָל כָכָה זֶה בִּמְחוֹזוֹתֵיִנוּ, הַקָּדוֹשׁ-בָּרוּךְ-הוּא יוֹדֵעַ לָשִׁים כִסְאוֹת מִתַּחַת לַיָשְׁבַנִים הַכְּבֵדִים בְּיוֹתֵר בְיִשְׂרָאֵל.

בְיִשְׂרָאֵל שֶׁל הַיּוֹם, אֵין תַּחֲלִיף מֻצְלָח לְבִיבִּי: עַל-יָד הַנִּסָּיוֹן, הַיֶּדַע, הָאֹמֶץ, הַגַּאֲוָה הַלְּאֻמִּית-נוֹסֶקֶת-שְׁחָקִים שֶׁל נְתַנְיָהוּ, כֻּלָּם תִּינוֹקוֹת שֶׁל בַּיִת-רַבָּן.

לְהַעֲרָכָתִי, אֲנָחְנוּ נֵצֵא מִמִּלְחֶמֶת הָעוֹלָם הַשְּׁלִישִׁית עִם בִּיבִּי עַל כְּתֵפֵי-הַעָם הַיְּהוּדִי.

תודה לכל מי שקרא את המאמר כולו.
אשמח מאד לקבל הערות כל שהן.
יגאל.
אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל