יום העצמאות הטוב מאד – הטוב – הרע – והרע מאד

הטוב מאד לצפות בטקס הענקת ההצטיינות לחיילים וחיילות בבית הנשיא. לראות את "יפה הבלורית והתואר" של ימינו מכל הגוונים והמינים והעדות. מה נפלא הדבר.

הטוב מאד לצפות בטקס הענקת ההצטיינות לחיילים וחיילות בבית הנשיא. לראות את "יפה הבלורית והתואר" של ימינו מכל הגוונים והמינ

יום העצמאות הטוב מאד – הטוב – הרע – והרע מאד
צבי י' כסה

הטוב מאד
לצפות בטקס הענקת ההצטיינות לחיילים וחיילות בבית הנשיא. לראות את "יפה הבלורית והתואר" של ימינו מכל הגוונים והמינים והעדות. מה נפלא הדבר. לשמוע ולא להקשיב למילים הנבובות של מנהיגי האומה וכן להקשיב מאד ולהתבונן באחד – ברמטכ"ל גדי איזנקוט – שעמד ועומד כסלע להבטיח שצה"ל לא יהיה למיליציה לא של לאומנים ולא של צבא השם של הרבנים ולא של שפטלים. צבא ששומר על ערכי המילה "ההגנה". לא צבא המלחמה ולא צבא כיבוש אלא של ערכי הישראליות שעוצבו עם הקמתו. יחזק הרמטכ"ל ואלה שיבואו כמותו. כאלה לא יבצעו פקודה להפציץ את אסואן ולא יכתירו כגיבור מי שאינו כזה.

הטוב
להאזין לראיון שעשה דן מרגלית עם אהוד ברק. כל מילה ראויה להיחקק במחשבה. אני אומר זאת למרות שאכזבה גדולה הייתה אתי בימי כהונתו כראש ממשלה ושר ביטחון אצל נתניהו. בפני המראיין הוא פורס את תבונת האסטרטגיה להיום. מפוכח מבקר גם אחדות מעמדות קודמות. מעיד שהיה קיצוני יותר מנתניהו לעניין הפעולה באיראן. אבל, היום העניין הוא מה עושים בעשר או חמש עשרה השנים הדחויות לגרעין האיראני. והוא עולה אל מרחב האפשרויות וההזמנויות האסטרטגיות האזוריות והפלשתיניות. ומולן מציג את המתווה הראוי באם אלה לא תתגשמנה עד להסדר של שלום. והכל כדי שמדינתו של עם ישראל לא יגלגלו אותה הלאומנים הדתציונים והמשת"פים בליכוד למדינתם המאוחדת של עמי ארץ ישראל. לחברים מהאסכולה שלי. השומרים את אכזבתם מברק אני מציע את התורה החכמה "עת לעשות לה' הפרו תורותיך". ובחספוס: כשצריך מישהו מורידים אותו מהתלייה. כשצריך ראש ממשלה מורידים אותו מהפנטהאוז.

הרע
ערב החג התפרסם ראיון עם משה (בוגי) יעלון. היה שר ביטחון ובמו פיו הוא מספר את הרע. שר הביטחון מעיד שמים וארץ: אפשר היה למנוע את מלחמת צוק איתן:
"לפני צוק איתן חמאס היה במצב כלכלי קשה. בלי משכורות למגזר הציבורי. אני מזהה את זה ומנסה למצוא פתרון שבאמצעותו אנשים חפים מפשע יקבלו שכר. ואני בונה מנגנון כזה עם שליח האו"מ, רוברט סרי, באמצעות קטאר.
שר החוץ ליברמן טירפד את זה משיקוליו... ולצערי רוה"מ קיבל את עמדתו. היה ברור שהלחץ ברצועה עלול להתפוצץ... וכך הידרדרנו. חמאס לא תיכנן מערכה ביולי 2014 – הוא התגלגל לזה וגם אנחנו. זה הלקח מהמלחמה הזאת...."
אני - ממשפחה שהמלחמה הזאת נגמרה לנו עם פצוע וצל"ש - מזדעזע. ומה על משפחות שהיא נגמרה להן כה אחרת? ותשאל, נתניהו לא הבין את המצב. עוד איך הבין. אבל, אסור שליברמן או בנט יהיו ימינה ממנו. זה הרע שלי ביום העצמאות תשע"ז. הכל מא' ועד ת' אישי בממשלתו.

הרע מאד
נאומו הסקנדאליוזי של אדלשטיין יו"ר הכנסת: " לא כל השמאל הם בוגדים". מי האומר את הדבר הזה הוא מי שהוא הבוגד האולטימטיבי שאין כמותו. דגם ללימוד נושא על בגידות לאומיות. כל הקריירה שלו התחילה בבגידה. האיש היה אזרח מדינה. והוא לא רק בגד בה אלא פעל ואירגן בגידה רבתי להגר לארץ אחרת.
מדוע הבגידה שלו אנחנו מחייבים אותה עד לנשיאתו על כפיים. כי הוא צדק. המדינה שלו הפלתה אותו לרעה. מנעה ממנו את תרבותו ומנעה ממנו שיוויון זכויות אזרחי. העוול הזה הצדיק בגידה במדינה. אם כך אתו, מדוע אסור עם אחרים כאשר הם ניתקלים ברישעות ובעוול מסדר הדברים שהסובייטית נהגו ביהודים. או כשהם עדים לכך שגם ממשלתם נוהגת עוול באחרים. – אזרחים או תושבים. על עוול שכזה נאלץ אמיל זולה לברוח מפאריז ללונדון עד שעבר זעם הלאומנים.
בא אדם מעמק הגולגים של פראוודה ושקר ורצח ועוול ועלילות דברים. ואתה מצפה שהוא ישתחרר מסיגנון הרפש וההסתה. אבל, הוא נעול בראש סובייטי: "לא כל השמאל בוגדים". "לא כל העולים מרוסיה לאומנים שלא השתחררו מהמושגים של הפאשיזם האדום שבצילו הם גדלו". כה חבל שאחד מהם שהבגידה במדינתו העלתה אותו לגדולה אצלנו אומר דבר ניקלה כזה. זה הרע מאד של יום העצמאות התשע"ז.
ומי זה השמאל שלא כולם בוגדים בו? רוב רובם של מפקדי צה"ל ואלופיו וראשי השב"כ והמוסד ומרבית היהודים שעלו מיהודים יהודיים ליהודים ישראלים. מחרדות גלות למדינה.אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל