אוצר זהב-מעגל ה-99

אדם רוצה לחיות בעושר בעולם הזה מצד שני רוצה את האושר,איך יעשה זאת? פשוט מאוד,הוא צריך להישאר מחוץ למעגל ,מעגל -איזה מעגל ?מעגל ה-תשעים ותשעה ,ומה זה מעגל התשעים ותשעה? אהה... ליועץ המלך יש תשובה עבורנו!


את הסיפור הבא אני מקדיש לזכרם של הוריי,שרוליק ושרה רוזנברג עליהם השלום שנולדו בגליציה שבפולין אבי למד ב-"חיידר", הורי כל אחד בנפרד עברו את מוראות השואה עלו ארצה בנובמבר 1947 היישר לרחוב רמבם בראשון לציון.שרוליק אבי היה איש עמל כפיים שהפרוטה לא תמיד היתה מצויה בכיסו אך תמיד היה שמח ומאושר בחלקו.אבי נהג לספר לי בילדותי את הסיפור הבא המבוסס על חסידות ברסלב:

וכך סיפר לי אבי...באחת הנסיכויות שהתקיימו לפני שנים רבות בין פולין לבין אוקראינה היה מלך מאוד עצוב,והיה לו משרת עני, אך מאוד שמח ומאושר.כל בוקר העיר המשרת את המלך בשירה עליזה והגיש לו את ארוחת הבוקר.יום אחד שאל המלך את משרתו: "מה סוד השמחה שלך? אין שום סוד. פשוט אין לי סיבות להיות עצוב ואני שמח במה שיש לי" ענה המשרת.התשובה של העני הכעיסה את המלך, אשר חשב שהמשרת מוליך אותו שולל ומשקר לו.המלך התהלך אחוז טירוף ולא הבין איך המשרת העני מסוגל להיות מאושר בחייו העלובים.קרא המלך לזקן החכמים, ושאל אותו לפשר הדבר."הוא מאושר כי הוא מחוץ למעגל שגורם לאנשים להיות אומללים" אמר החכם למלך."ואיך הוא הצליח לצאת מהמעגל ?", שאל המלך.
"הוא מעולם לא נכנס למעגל ", ענה החכם."מהו המעגל הזה ?" שאל המלך.
"מעגל התשעים ותשעה!" ענה החכם. אך המלך לא הצליח להבין אותו.
המלך החליט להכניס בכוח את המשרת למעגל, והחכם הסביר לו שיש דרך לעשות זאת, אך אז המלך יאבד משרת מעולה. המלך שסקרנותו גברה עליו הסכים.החכם ביקש מהמלך להכין לקראת לילה שקית ובתוכה בדיוק תשעים ותשעה מטבעות זהב.לעת לילה החכם והמלך הסתתרו ליד ביתו של המשרת, והמתינו שם לזריחה.את השקיק עם המטבעות תלו על דלת ביתו ובתוכה שמו פתק בזו הלשון : "האוצר הזה שלך כפרס על היותך איש טוב. תיהנה ממנו ואל תאמר לאיש כיצד מצאת אותו".
הבוקר הגיע והמשרת יצא את ביתו. כשפנה לנעול את הדלת, הבחין בשק התלוי. הוא פתח את השקיק, קרא את הפתק, ובתחתית השקית גילה את המטבעות. הוא נכנס נרעד לביתו.החכם והמלך התקרבו בלאט כדי לצפות במחזה מבעד לחלון...המשרת רוקן את שקיק מטבעות הזהב על שולחנו, והחל לספור אותם בערמות של 10. כאשר הגיע לערמה האחרונה גילה שיש בה רק תשעה מטבעות.
"שדדו אותי!" הוא צעק בזעם, והתחיל לחפש על השולחן, על הרצפה, אך לא מצא...
תשעים ותשעה מטבעות זה הרבה כסף, אך חסר מטבע אחד כדי שזה יהיה מושלם חשב בלבו.
המלך ויועצו החכם הביטו מבעד לחלון, וראו שפני המשרת לא כתמול שלשום.המשרת החזיר את המטבעות לשקיק, והחביא אותו בין עצי ההסקה.המלך והחכם שבו לארמון: המשרת נכנס למעגל התשעים ותשעה!
בימים הבאים המשרת היה עצוב וזועף, והמלך החליט לפטר אותו בגלל מצב רוחו העגום.
כאן סיים אבי את הסיפור לא לפני שהקשה עליי...אתה מבין לושיק, (לושיק היה כינוי חיבה שלי בפי כל מכריי) כמה דברים היו משתנים לו היינו נהנים מהאוצרות שבידינו כפי שהם...אז אל תיפול בני למלכודת, קבל את כל מה שיש לך באהבה ורק כך תוכל להישאר מחוץ למעגל התשעים ותשעה.
לימים הוספתי תובנה משלי לסיפור... והמשפט "תן לי אלוהים את הכוח לקבל את שאין ביכולתי לשנות" הפך להיות ה-מוטו (קוו מנחה) בחיי!אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל