הועדה ליישום שוויון מלא בין הראש הממלכתי לשמאל המלחתי

הוועדה ליישום שיווין מלא בין כל הסטודנטים אזרחי ישראל ערכה סקר-ציפיות של תלמידי האוניברסיטה לגבי הטכסים הלאומיים בין כותלי האוניברסיטה. בעזרת עורכי-דין שמונו כיועצים למדינה, החליטה הוועדה על נוהל רשמי של הנהלת האוניברסיטה שיאפשר גם לתלמידים שאינם יהודים, להגשים את השאיפות הלאומיות גם של התלמידים הערביים, לצד השאיפות הלאומיות של התלמידים יהודים.

השמאל היהודי שם על ראשו ופניו כובע גרב, ושכח לנקב חורים לעיניים...

נוהל מתן יחסים שווים לסטודנטים יהודים וסטודנטים ערביים
הועדה ליישום שוויון מלא בין סטודנטים ישראלים
הוועדה ליישום שיווין מלא בין כל הסטודנטים אזרחי ישראל ערכה סקר-ציפיות של תלמידי האוניברסיטה לגבי הטכסים הלאומיים בין כותלי האוניברסיטה.
בעזרת עורכי-דין שמונו כיועצים למדינה, החליטה הוועדה על נוהל רשמי של הנהלת האוניברסיטה שיאפשר גם לתלמידים שאינם יהודים, להגשים את השאיפות הלאומיות גם של התלמידים הערביים, לצד השאיפות הלאומיות של התלמידים שאינם ערביים.
א. בכל הטכסים של מדינת ישראל כמו יום העצמאות, שירת התקווה היא חלק מהטכסים, אולם מפאת רגשותיהם של האזרחים הערביים שאינם מזדהים עם עצמאות הישות היהודית, רק סטודנט אחד ישיר את ההמנון של המדינה הישראלית ובלחש פן התלמידים הערביים ירצו להחרים את הטכס.
ב. בטכסים פנימיים של האוניברסיטה לא יונפו דגלים נוספים פרט לדגל אחד של האוניברסיטה שלנו.
ג. בטכסים פנימיים של האוניברסיטה שלנו יושרו המנונים שמכילים את השאיפות הלאומיות של הערבים ושל הישראלים. מכיוון שעד היום ההמנון המיושן מהתקופה שלפני קום המדינה עדיין מושר למרות שאנחנו כבר חיים במדינה עצמאית ומשוחררת, ההמנון הזה משקף רק את השאיפות של חלק מהציבור הישראלי, ולכן לא יושר.
ד. ביום הזיכרון הכללי של קורבנות-שואת אירופה, אין ולו תזכורת אחת על הקורבנות הערביים במלחמת העולם השנייה, ומשום כך אצלנו יערך טכס שבו יוזכרו קורבנות השואה של כל קורבנות העמים בעולם שנהרגו במלחמת העולם השנייה.
ה. מכיוון שכל המרצים באוניברסיטה מלמדים את כל ההרצאות רק בעברית, והתופעה פוגעת ברגשות הסטודנטים הערביים שקשורים לשפה הערבית. מהיום והלאה כל התלמידים יקבלו את תרגום ההרצאות לערבית וכל מי שירצה יוכל לבחור באיזה שפה הוא ישתמש במבחנים.
ו. נהלי האוניברסיטה העברית של טל-עביב מכירים בתוקפם של כל חגי התלמידים. למרות השוויון של התלמידים של כל העמים, לישראלים יש הרבה יותר חגים מאשר לתלמידים הערביים. לתיקון אי השוויון נעשה חשבון הימים של שני העמים ונמצא שלערבים יש רק שלושה חגים: רמדאן, איד אלפיטר ואיד אל אדחה " לעומת זאת ליהודים יש את יום כיפור, ראש -השנה, סוכות, חנוכה, טו-בשבט, פורים, פסח, מימונה, לג'-בעומר, יום העצמאות, שבועות, יום המשפחה ותשעה באב, סך הכול שלושים ושתיים יום.
ז. לעומת זאת לערבים יש רק ארבעה חגים: 'איד-אל פיטר' 4 ימים, איד אל אדחה 4 ימים. והרמדאן 30 . סך הכול 38 ימים שזה הרבה פחות מהחגים של הישראלים מפני שאצל המוסלמים הרמדן זה חג שבו צמים וסובלים ביום ובלילה אוכלים כפליים ולכן הסבל המוסלמי כפול, ואין כאן שוויון בין ערבים וישראלים.
לתיקון המצב המועצה שלנו ממליצה לקבוע שיום כיפור גם הוא ימשך שלושים יום.
בכל הכבוד לכל חברי הוועדה
פרופסור צבי כסף ירושלמי
דר' למדעי ההיגיון והמוח.

מזכיר הוועדה: יגאל בוראהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל