הגבורה היהודית החדשה

למשמעותו הפנימית והרוחנית של ביקור נשיא ארצות הברית

הגיבורה היהודייה החדשה שמה נעמי קוטין. יש בה בשורה ייחודית משמעותית. היא נערה יהודיה תורנית מאמריקה. שברה שיאי עולם בהרמת משקולות לגילה - אף שהיא נמנעת מתחרויות בשבת. היא מתחרה בימי ראשון, מדהימה גברים מקועקעים ושריריים. אביה הפך למאמן והמנהל האישי שלה, אחרי שראה אותה גוברת על בנים בשיעורי הקראטה שלה.

יש כאן בשורה חדשה, שעלינו להקשיב לה רוב קשב. הרב דאג חפץ, רב בית כנסת, אשר שמו של בית הכנסת שלו מרמז לנו את הכיוון הנכון: "עושה שלום" בלאורל שבמדינת מרילנד, הוא עוד מרים משקולות יהודי שזכה בפרסים רבים. הוא שבר שיאים, ובואו נקשיב לדבריו: "אני חושב שהמסורת היהודית קוראת לנו לשמור על איזון ושלמות, וטיפוח הגוף הוא חלק מזה", אומר הרב חפץ. "יש בה הרבה התייחסויות לכוח ולתנועות הגוף בהקשר של הרוחניות שלנו". שימו לב, יש כאן בשורה עבורנו.

האם ידעתם שיש לנו אלופות עולם נוספות, כמו רות אהרון, טניסאית שולחן מארצות הברית, שזכתה פעמיים ברציפות באליפות העולם לנשים. הצעירה היהודייה התורנית, החדשות החמות ביותר בספורט העולמי, היא אסתי אקרמן, הילדה החרדית שכובשת את עולם טניס השולחן.

בארץ הקודש, ארץ ישראל, יש לנו יבול מבורך ביותר. יש לנו את הגר פיינר, מחזיקה בתואר אלופת העולם באיגרוף מקצועני למשקל תרנגול, באיגוד איגרוף הנשים העולמי. מאז שמרה על תוארה 44 פעמים נוספות. כמוה קמו לנו בארצנו, השייטת לידיה לזרוב, והגיבורה הידועה לכל, אלופת העולם בגלישת רוח, לי קורזיץ.

יש לנו אלופות ג'ודו ידועות כמו ירדן ג'רבי ויעל ארד. האלופה עדי רותם אלופת עולם באיגרוף תאילנדי. את אליס שלזינגר, אלופת ג'ודו שהפכה לאלופת עולם בסמבו. לצערנו, עברה לייצג את בריטניה.

ייחודיות ויחידות במינן, הן שרה אברהם אלופת העולם באיגרוף תאילנדי, ונילי בלאק, אלופת עולם בקיק בוקס ואיגרוף תאילנדי. שתיהן, אלופות צעירות יהודיות תורניות, בוגרות אולפנות.

ידועה מאוד היא בת אל גטרר, אלופת אירופה בטאקוונדו. גטרר גדלה ביישוב 'כוכב יעקב' בבית תורני, מתגוררת כעת בירושלים, סיימה לימודים לתואר ראשון חינוך גופני ומתמטיקה, ולומדת תואר שני בחינוך גופני.

אהובה על הכל, היא שחקנית הכדורסל, ואלופת הקליעה נעמה שפיר, בוגרת אולפנית אורט 'אמונה' טבריה.

הבאתי מקצת מהאלופות, ועוד חזון למועד, בכדי להבין את המהפיכה שלנו, כיהודים, כיהודיות, לממש זהות יהודית עתיקת יומין בכלים עדכניים ומתקדמים של ימינו.

הזהות היהודית המקורית שלנו הינה של עם קדוש אשר לחם כנגד עמים אדירים עובדי עבודה זרה בכל הזמנים, וניצח אותם. שבטי ישראל נמשלים לחיות. שבט יהודה נמשל לגור אריה, אריה ולביא . שבט דן לגור אריה ולנחש שפיפון. שבט בנימין עליו זכיתי להשתייך, נמשל לזאב. קולע אל השערה ולא יחטיא. שבט גד נמשל ללביא וטרף זרוע אף קדקוד. כלומר, אויב שונא ישראל שנהרג ע"י לוחם משבט גד, היה ניכר כי "טרף זרוע אף קודקוד", בחרב היה מכהו וכורת ראשו עם זרועו. זו הזהות של הגבורה והעוז שלנו כיהודים. זה מי שאנחנו. אנחנו חיות הקודש. להגיע לגבורת לוחמינו הקדמונים, ניתן להגיע רק בגבורת הקודש.

הייעוד שלנו הוא להיות לוחמי ולוחמות אור יהודים, שהם כולם בעלי רוח של קודש, יש בהם גבורה, שמתגלה בעוצמה פיסית נפשית ורוחנית, המסוגלת לנצח כל אויב ומתנכל, בחרב ובקשת, בתפילה ובקשה. בשילוב ביניהם. נאמנות ומסירות לתורה ומצוות, ובעיקר לקדושה שברוח הגבורה היהודית, הם התנאי לניצחון האור והקודש.

אל מול הרפיסות והשתדלנות המביכה והמביישת, בחיזור התבוסתני, אחרי ארצות הברית של עמריקא, ואחרי נשיאיה ויועציה, עלינו להעמיד חלופה של מנהיגות חדשה.

אהבה גדולה והערכה אמיתית יש וחייבת להיות, כלפי ראשי ממשלות ישראל מאז ומתמיד, ועד ימינו. אהבה מיוחדת יש לנו לראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו ואשתו וילדיו, אשר אהבת התנ"ך והיהדות ניכרת בהם. אין ספק, יש בנו גבורה ומנהיגים גיבורים, המעמידים דורות של גיבורים. יחד עם זאת, אי אפשר להמשיך את שרשרת הדורות היהודית, בגבורה שכזאת, שיש בה טירוף הדעת, לחתור להקמת מדינת טרור ערבית נוספת בלב ארץ הקודש, שכמוה כבר הכרנו כמפלצת חיזבאללה בלבנון וחייזר חמאסטן בעזה.

כבר למדנו כיצד התרפסות ותבוסתנות כלפי טרור ערבי, טרור מוסלמי, כלפי נשיאים וראשי ממשלות נרפים באירופה ובארצות הברית, מביאה על אירופה את חורבנה ועלינו את אסון אוסלו, ותביא על כולנו מלחמה בלתי נמנעת נגד תרבות המוות והשנאה, כנגד שונאי אדם ועם ישראל, בתנאים ובמצבים נחותים ומסוכנים עד מאוד.

בזכות נשים צדקניות יצאנו ממצרים. אלו היו נשים גיבורות. גבורת מרים הנביאה, גברה על חולשת אביה עמרם גדול הדור, ובזכות גבורתה הוא הכיר בגבורת הקודש, גם בתנאי עבדות וגזירת הרג הבנים. בזכותה נולד מושיעם של ישראל, משה הנביא וגדול הנביאים מאז ומעולם. גבורת מרים התנוצצה במשה רבינו, כשהרג את המצרי האכזר וטמנו בחול. זו גבורה שהביאה את עם ישראל לנצח את עמלק ואת עוג ושלל עמים שונאי ישראל. גם בימינו מתנוצצת גבורת מרים בנשים יהודיות צעירות כבוגרות, בארץ ובעולם, והן מתגלות כלוחמות אלופות עולם. מהן נלמד כרמז מההשגחה העליונה, כאז כן היום, בזכות גבורת הקודש, נביס את האויב הערבי, את הטרור הערבי והמוסלמי. לעולם לא ניכנע לו.

לעולם לא נתרפס בפני בשר ודם, גם אם הוא נראה כמו נשיא ארצות הברית. לעולם לא ניתן פרס לרוצחים ולמסיתים לשנאת ישראל. להיפך, עוד נגבה את מחיר הדם של משפחת פוגל, את דם קרבנות המלחמות והטרור, ננצח את אויבינו ונקים כאן מלכות קודש לנצח נצחים. את השלום האזורי והעולמי יביא אלינו רק מלך מלכי המלכים, הקדוש ברוך הוא, בזכות נאמנותנו למלכותו.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל