אנדרטת הנח'ל-פרדס חנה כרכור

בפתח אולם הטקסים הוצב ציור גדול מימדים שצייר בננו שחר. בציור מתאר שחר בית קברות אמריקאי לחללי מלחמת ויטנאם מעל רשם באנגלית THE WAR IS OVER בתחתית הציור הוסיף צלליות של שני מסוקי יסעור. בצדו הימני התחתון נוספה לה כתובת בכתב ידו של שחר ובה נאמר "בבוא העת בבוא היום אפרוש כנף ואעלם" כאילו וחזה את מותו.פעילות עניפה להכנת טקס יום הזכרון לחללי הנח"ל

אתר ההנצחה עוצב כסמל החטיבה וממעוף הציפור קל להבחין כי מבני הבטון הענקיים מוצבים בצורת המגל והחרב. במרכז האתר מתנוסס מגדל התצפית ("החרב") שגובהו כעשרים מטרים. כדאי מאוד לטפס לראשו כיוון שביום בהיר ניתן לראות ממנו אפילו את החרמון. בתאריך 17 במאי 2017 נערך כמידי שנה טקס האזכרה לחללי הנחל לדורותיו. בכותל השמות חקוקים בשיש שחור שמותיהם של למעלה מ-1,000חיילי הנחל שנפלו מאז קום המדינה. הגענו כמה הורים שכולים בשעות הבוקר כדי לשאת דברים בפני בני נוער העומדים לפני גיוס. המולה רבה קיבלה את פנינו הכנות אחרונות של אנשי אבטחת אישים,כלבניות המסיירות עם כלביהן בכל האתר. דגלים בצבע ירוק לבן ועליהם מוטבע סמל המגל והחרב המסמלים את הנח"ל. מתקרב לכותל השמות כולי התרגשות ומגיע לשנת 1997 שנה בה נפל בננו שחר רוזנברג באסון המסוקים יחד עם עוד 72 לוחמים .רב-נגד המלווה את חיילי הנחל שנים הרבה נעתר לבקשתי ואנו מצטלמים על רקע כותל הדמעות והשמות.


מעט על הציור של שחר

מנהל עמותת הנחל מלווה אותי לציור גדול מימדים שצייר בננו שחר ואותו הציבו בכניסה לאולם הטקסים. בציור מתאר שחר בית קברות אמריקאי לחללי מלחמת ויטנאם מעל רשם באנגלית THE WAR IS OVER בתחתית הציור הוסיף צלליות של שני מסוקי יסעור. בצדו הימני התחתון נוספה לה כתובת בכתב ידו של שחר ובה נאמר "בבוא העת בבוא היום אפרוש כנף ואעלם" כאילו וחזה את מותו.

המסייר באתר לא יכול "להחמיץ" את הציור של שחר

ליד הציור של שחר אני פוגש חיילת צעירה המתבוננת בציור עיניה אדומות (כנראה רגישה)לא יכולתי שלא להזדהות כאבא של שחר ולבקש ממנה להצטלם על רקע ציורו של שחר. עייף עצוב ומותש אני חוזר הביתה לעת ערב.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל