נועד להט

אלוף עולם ומרגלת לחג השבועות

לכבוד חג שבועות הבא עלינו לטובה ולברכה, בחרתי להתמקד בתורה הטבועה בנו, כיהודים. יש בנו תורה, שהיא קודמת לתורה הכתובה ושבעל פה. זו תורה שנמצאת בנשמה היהודית. נכון וראוי וחשוב ללמוד תורה כתובה ושבעל פה. במיוחד בליל חג שבועות, כמו גם בהושענא רבה, הבאים עלינו לטובה ולברכה. אך קודמת לכל, היא ההכרה שבכל יהודי, ויהודייה, קיימת תורה פנימית. כלומר, שכל מה שאנו לומדים, זה מזכיר לנו, את מה שקיים כבר בתוכנו, בנשמה שלנו.

כדי להדגים את התורה, שנמצאת בתוכנו, וכיצד היא קודמת לתורה שאנו לומדים, בחרתי באיש מופת ושמו נועד להט, ובאשת מופת ושמה שולמית קישיק כהן. נשמות טהורות וגיבורות המשתקפות בתנ"ך ובתלמוד ובקבלה.

נועד להט, הוא לוחם יהודי, בן 33, נשוי לסטפני ואב לעזרא בן השנתיים. לבנו הוא קרא עזרא, על שם עזרא הסופר. נועד גדל בשומרון, באלפי מנשה. התגלה כספורטאי מצטיין. נועד הוא אלוף ג'ודו בישראל. הוא לא נתן לתואר לעצור אותו בדרך לצבא, והוא ויתר על מעמד של ספורטאי מצטיין, כדי להתגייס לקרבי, לחטיבת הצנחנים.

לאחר סיום שירותו הקרבי, המשיך נועד להט להתאמן באמנויות לחימה, ובחר להתמחות בג'ו ג'יטסו ברזילאי, ובלחימה משולבת. זכה באליפות העולם בג'ו ג'יטסו. הוא הפך לישראלי הראשון שניצח במסגרת קרבות ה .UFC בסיום הקרב, להט התעטף בדגל ישראל, ובנאום הניצחון שלו, אמר שהוא מתכוון לחזור לישראל כדי ליטול חלק במערך הלחימה במבצע צוק איתן כחייל מילואים.

"תודה רבה, אבא ואימא, לא הייתי כאן בלעדיכם", פתח להט בעברית את נאום הניצחון שלו. "אין לי ברירה אלא לחזור הביתה. ברור שאני לא רוצה להילחם, שאני מעדיף להיות כאן בקליפורניה השמשית, אבל יש דברים שחייבים לעשות. יש לי משפחה שצריכה לברוח מטילים ואני חייב להגן על הבית שלי. כחייל קרבי, אין דבר שאני רוצה יותר משלום, לא רוצה לראות עוד הרג ועוד מלחמה. שהדם היחידי יהיה כאן, בזירה".

נועד להט עולה לזירת הקרבות, עם סמל מגן דוד מצויר על מגן השיניים ועל מכנסיו. לכל קרב הוא נכנס לזירה עם דגל ישראל. תשומת הלב שהוא זוכה לה בעולם וארצות הברית, חוצה מגזרים ותרבויות, מדבריות ואוקיינוסים. רק בארץ התקשורת כמעט מתעלמת ממנו. זה ברור למה, כי הוא פטריוט. כי הוא מתנחל. כי הוא לוחם קרבי בצנחנים. כי הוא הפגין נגד אוסלו. כי הוא נושא את דגל ישראל, את אהבת ישראל, את המסירות למען ארץ ישראל, בזקיפות קומה תנ"כית לכל דבר ועניין. נועד להט מזכיר לי את ריש לקיש ממורשת התלמוד הנצחית.

נועד להט עוסק בספורט מקצועי, ומייצג את מדינת היהודים, לא כי היא שלחה אותו – אלא כי הוא יהודי וישראלי גאה. נועד הוא יהודי וישראלי, והוא לא מתבייש. הוא בולט בזה. למרות תגובות אנטישמיות באינטרנט, טוקבקים ארסיים כולל הכינוי 'רוצח ילדים', ואיומים על חייו, הוא ממשיך להיות החייל הישראלי הגאה בכך שהוא ישראלי, גאה בעם שלו.

מול מראיינת אנטישמית, מרשת CNN, שהטיחה בו שהישראלים הורגים ילדים ערבים במבצע צוק איתן, הוא השיב לה שזו צביעות. שהרי ישראל עושה כל מאמץ אפשרי להימנע ממלחמה, וגם כשיש מלחמה אז נכנסים מהקרקע ומסכנים חיי חיילים, כדי שלא ייפגעו חפים מפשע הצד הערבי, המוסלמי. ילדים ערבים, נהרגים הרבה פעמים, כי יש ערבים מוסלמים, שבאכזריותם, משתמשים בילדים בתור מגן אנושי, ואם הבחירה בין הילדים שלנו לילדים שלהם, אז אין בכלל שאלה. המראיינת האנטישמית, נותרה ללא מענה.

אילו הייתי שר החינוך, הייתי מזמין את נועד להט ללשכתי, ומגייס אותו, במשרה מלאה וכפולה, להיות שגריר של העם היהודי, בארץ ובעולם. שגריר של יהדות ישראלית יפה ומלאת גבורה אצילית. אני אישית, מזמין אותו לפתוח יחד קריה חינוכית יהודית חדשה, בו נחנך יחד את הדורות הבאים לאהבת העם, אהבת הארץ, אהבת התורה שבכתב ובעל פה.

מופת נשי, נדיר ואדיר, אשר אותה רוח פטריוטית, של אהבת העם והמדינה היהודית, פעימה בה 100 שנות חיים מפוארות, היא שולמית קישיק כהן. מרגלת אמיצה למען ישראל בלבנון. בתחילת השבוע שעבר, נפטרה, בהותירה אחריה מורשת, שחיה בה, בנשמתה, כמו בנשמת נועד להט: "אף פעם לא עבדתי על מנת לקבל פרס, עשיתי את זה כי אהבתי את המדינה".

הקצין הלבנוני שחקר ועינה את שולמית קישיק כהן, בכלא הלבנוני, בו נכלאה לחמש שנים וחצי, לאחר שהואשמה בריגול למען ישראל ובהברחת יהודים לארץ הקודש, לא שבר את רוחה, ולא עלתה בידו להכניעה, ומעולם לא הודתה בפני שוביה, התרגז ואמר לחבריו: אתם לא יכולתם לסבול רבע ממה שהאישה הזו עברה. אתם רואים למה ישראל מנצחת? בגלל שיש להם אנשים כאלה.

אנשים ונשים כאלה, כמו שולמית קישיק כהן, והלוחם הצעיר נועד להט, קורצו מזן מיוחד, שבזכותו אנו חיים ומלבלבים בארץ הקודש, של פטריוטיזם מוחלט. הקרבה ומוכנות לעשות כל דבר למען מדינת ישראל באופן לא מתפשר ובהתנדבות, בלי לקבל ולו אגורה אחת. שולמית תמיד אמרה על מדינת ישראל הצעירה: הוולד הרך הזה צריך לגדול ולהתבסס לעד.שולמית זכתה באות יקיר הסתר של קהילת המודיעין, במדליית דונה גרצייה, ויקירת העיר ירושלים. אבל הזכות הגדולה ביותר של שולמית, שקמים לה ממשיכים כמו נועד להט. לו ירבו כמותם בישראל. זאת תורת ארץ ישראל.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל