הפוך ומתהפך – ימין פסיכולוגיסט – שמאל פרגמטי

מה למדנו מאירוע הנשיא טראמפ אחרי שכבו אורות הבמה? - קלפו את הקליפות והמסכות אל האמת: אין עצמאות לישראל. היא בת 50 שבויה בידי הפלשתינים. ועצמאותה תלויה על זרים. היפוך מהפיכת הריבונות שהקימה מדינה.

מה למדנו מאירוע הנשיא טראמפ אחרי שכבו אורות הבמה? - קלפו את הקליפות והמסכות אל האמת: אין עצמאות לישראל. היא בת 50 שבויה

הפוך ומתהפך – ימין פסיכולוגיסט – שמאל פרגמטי
צבי י' כסה

מה למדנו מאירוע הנשיא טראמפ אחרי שכבו אורות הבמה? - קלפו את הקליפות והמסכות אל האמת: אין עצמאות לישראל. היא בת 50 שבויה בידי הפלשתינים. ועצמאותה תלויה על זרים. היפוך מהפיכת הריבונות שהקימה מדינה.

הימין/ליכוד אומר: השמאל נאיבים, שוגים באשליות, חולמים על ערכים וזכויות ושיוויון ולא מבינים מהם ערבים וביטחון ומדיניות. אנחנו ריאל פוליטיים, מבינים עולם ויודעים את אלה באזור המסוכן הזה. בפייסבוק תגלו אלפי פוסטים כאלה מהארזים ועד אזובי הקיר.

ומופיע נשיא ארה"ב טראמפ וברגע אחד הריאל פוליטיקאים, המעשיים שיודעים פוליטיקה וכוח, זקופי הקומה והגאווה הלאומית נמסים בשיכחון מה שידעו אל חלום של פסיכולוגיות אהבה. הנשיא טראמפ שלא כקודמיו אוהב אותנו. ברגע אחד הימניים זקופי הגאווה הלאומנית נמסים מהאהבה.

השמאל התמים אומר: מה קרה לכם? מה החנופה הגולשת מול הנשיא האוהב? מה לכם מוחאים כפיים עוד ועוד ועוד. טמבלים ! אנחנו ההזויים, הלא ריאל פוליטיים אומרים לכם שאין דבר כזה נשיא או ראש מדינה שאוהב עם או מדינה אחרת. הוא אוהב או לא אוהב רק אינטרסים שהוא סובר שהם טובים למדינתו ולו.

צ'רצ'יל ציוני מחלק את א"י; אטלי בראש הלייבור אוהדת ציונות חוסם עלייה; שמעון פרס כותב שהקשר עם צרפת זה לא אינטרסים אלא ה"אספרי" – הרוח והתרבות. ודה גול קורא ומשתאה: איך לא ידעתי את זה ומפנה עורף לישראל. נשיא מעצמת על לא אוהב את ישראל. ליהודי ארצות הברית יש כוח שמחייב אותו להתחשב בישראל (והערבים עוזרים בכך) לא פחות ולא יותר. התפקיד המוטל על ישראל מטעם אמריקה הם לא הדיקלומים על הערכים (שתי המדינות יודעות להסתדר עם ערכים הפוכים) אלא לייצב את האזור.

להוכחה: בכל מלחמה שהערבים פגעו ביציבות קיבלנו תמיכה של ארה"ב (ששת הימים, יום הכיפורים, מלחמת לבנון השנייה). ובכל מלחמה שאנחנו שיבשנו את היציבות לא קיבלנו תמיכה (מבצע סיני, לבנון הראשונה). וכך היום. הנשיא טראמפ מנסה לייצב באזור קואליציה. ברור היום שלא ישראל היא סיבת המהומה הערבית איסלמית. אבל, ללא הסדר עם הפלשתינים הקואליציה הטראמפית לא תתייצב כדרוש. וישראל תוחזק כמחלישה אותה אם תקום. כי לאיסלמיסטים ולשיעים ישראל היא קלף חזק נגד המתונים.

אנשי שמאל נאיבים מתבוננים גם מעבר לישראל, במעשיה של מעצמת העל האמריקאית. אף אחד לא יודע מה זה טראמפ. חתנו הכין תקשורת לפוטין עוקפת מערכת; ה – FBI מאשר שמסמך רוסי מזויף הפיל את קלינטון; טראמפ מציג הסכם (?) מאות מיליארדים עם סעודיה. אומר שאין התחממות כדור הארץ. ואין ואח"כ יש התחייבות להגן על אירופה. לכזה מתפלל הקרמלין מ – 1946. אז אולי טראמפ הוא שפוט של הרוסים? התקציב שהוא הגיש לקונגרס מגרש 23 מיליון מביטוח בריאות ומעביר הכל לעשירים.

ישראלים טראמפואידים מה אתם ממהרים לאבד את הראש. אם הוא יצליח כאן נוריד אותו מן התלייה. מבייש היה לחזות בחנופה הגולשת של המנהיגות הישראלית וניגרריה מהמרכז הפוליטי ולהיווכח שהשבי בידי הפלשתינים מצמצם את העצמאות שחלמנו עליה.
אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל