מיזם 575

מצעד הענווה הייחודי לכל אחד ואחת

הריני מכריז בזאת על הקמת מיזם 575. המספר מבטא שיעור נפח יסודי בליטרים למקווה טהרה. תרגום של ארבעים סאה.

מִקְוֶה הוא מאגר מים קטן, אשר נועד לאפשר לאיש או אישה יהודים, לטבול, כדי להיטהר ממצבי גוף ונפש שונים.

השימוש העיקרי במקווה נשים, הוא קיום מצווה מן התורה לטבילת אישה יהודיה נשואה, עם ברכה מיוחדת, כשלב מתקדם של התקדשות ושמירת טהרת המשפחה, כמו גם כשלב מתקדם של הצטרפות לעם היהודי. מקווה גברים, מיועד כיום לטבילת גברים, כמנהג של התקדשות ושמירת העיניים והברית, כמו גם כשלב מתקדם של הצטרפות לעם היהודי. כמו כן קיימת מצווה לטבילת כלים חדשים, שנקנו מאדם מאומות העולם.

מקור המים החשוב למקווה, הינו מי גשמים. ההיטהרות היא במים שבאים מהמקור העליון, כלומר מבורא עולם. מאות מקוואות טהרה עתיקים נתגלו ברחבי ארץ-ישראל. עדות מים חיים, למורשת ומסורת מופלאה של עם עתיק יומין הקם לתחייה בעוצמות רוחניות אדירות.

אם אין מקווה, אפשר בתנאים מסוימים, לטבול בים, במעיין, בנהר או באגם. ידועה לכל, חוויית הטבילה במקווה האר"י בצפת, שהוא מעיין מים חיים, בו טובלים גברים.

ומהו המיזם? המיזם הוא שכל אישה המכירה היטב את הטבילה והשפעתה הנפלאה על אישה נשואה, תציע לאישה שאינה מכירה את חוויית ההתקדשות הייחודית הזו, לחוות יחד את הפלא הנסתר הזה, ולהוסיף יחד התקדשות וטהרה בנשיות ובמשפחה היהודית.

ומהו המיזם? מימד נוסף של המיזם, הוא שכל איש המכיר היטב את הטבילה והשפעתה הנפלאה על גבר, יציע לאיש שאינו מכיר את חוויית ההתקדשות הייחודית הזו, לחוות יחד את הפלא הנסתר הזה, ולהוסיף יחד התקדשות וטהרה בגבריות ובמשפחה היהודית.

כדי לקדם את איחוד הלבבות בעם היהודי, בארץ הקודש ובעולם, אין כמו היטהרות והתקדשות, יחדיו, בשמחה והתעמקות רוחנית, בכדי להביא את בשורת האיחוד. כדאי להסמיך תומכות טבילה לנשים ותומכי טבילה לגברים, שיוכשרו להנחות תהליך התקדשות רוחני יהודי. ניתן ללוות את המפגש המשותף, בתפילה לפני, תוך כדי, ולאחריה. ניתן להקדים לימוד רוחני, מתוך דברי גדולות תורה לנשים וגדולי תורה לגברים, אשר גילו בהיטהרות את המימד הרוחני הפנימי. זו הזדמנות נפלאה לשיח עדין ורגיש על תזונה בריאה, על קדושת הגוף, על נשימה ויציבה נכונה, על התעמלות בריאה, על הקשר בין גוף בריא לנפש בריאה, ועל איזון נפשי ורוחני. ניתן לייחד לטבילות בגד מיוחד, ערכת טבילה מלכותית, ולהוסיף שירת קודש של אישה לאישה, ושל איש לאיש. הכל בצניעות, במצעד ענווה, בסוד סמוי מן העין בין שותפי ושותפות סוד החיים, להמתיק חיים משותפים באהבה ואמונה.

רבים מגדולי פנימיות התורה, לימדונו, כי ההכנה המשמעותית ביותר לקראת הגאולה האחרונה, שהיא ניצחון האור וטוב הלב ואהבת האדם , האיש והאישה, הקהילה והעם, היא התקדשות. אותם רגעים של קודש קודשים, בהם מתייחד האדם עם גופו ונפשו, במפגש עם מים בראשיתיים, אשר סגולתם לדחוף את הטובל מעלה, בגשמיות וברוחניות, הם רגעים שיש בהם התנוצצות של נשמה, הגוברת על כל המעכבים, הקליפות, המקטרגים, המצויים בימינו, ביותר מימי קדם.

זהו מיזם שתכליתו להיות ממלכתי לאומי בהסכמת הכל, ותחילתו במי שהאורה והיפעה של שותפות במעשה בראשית, נגעה בליבו, בליבה.

עשני כלי לשליחותך, אבא יקר, והמצא לנו כלים ואמצעים, אשר יכילו היטב את האור הגדול, אשר תשפיע עלינו, כמתנה מאוצר מתנת חינם, ללא הנאה צדדית, אלא הכל בהתנדבות מלאה, של שליחים ושליחות נאמנים ונאמנות.

באהבת חינם ניגאל, נתאחד, נתקדש, נתעלה, ונחגוג את חגיגת חיי עם קדוש ומקודש, בארץ הקדושה, כמיטב אהבת התורה אשר בנו, אהבת החיים אשר בנו, למען תתגלה השכינה בנו, בצאצאינו, ובצאצאי צאצאינו, עד עולם.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל