הלו, את/ה לא יוצא/ת עם הפוטנציאל שלו/ה...

אולי שמעתם כבר את המשפט: "ווט יו סי איז ווט יו גט", או בעברית מצויה: זה מה יש! לחלקנו יש נטייה רומנטית לייפות את המציאות. אנחנו מתחברים לחלקים היפים של האחר המשמעותי שלנו ופשוט מתעלמים מכל מה שלא עובד, במיוחד עם האחר המשמעותי הזה הוא חדש, בן שבוע וקצת... אז הוא לא מתלבש לטעמנו והוא גם קמצן שזה מפחיד, אבל יש לו פוטנציאל...

 

 

 

הלו, את/ה לא יוצא/ת עם הפוטנציאל שלו.... מה שאתה רואה זה מה שיש!
אני כמטפלת ומאמנת יודעת שכל אדם יכול להשתנות. בשביל זה באים לקליניקה. אבל אחת הטעויות החמורות שיש לנו בזוגיות היא שאנחנו בוחרים מישהו מסמנים את כל מה שלא עובד אצלו עבורינו כבר ביום הראשון ובטוחים שנצליח לשנות אותו. אם לא עכשיו, אחר כך. לא. לצערי הרב זה לא עובד כך. אנשים משתנים בגלל שהם בוחרים לעשות עבודת התפתחות עם עצמם ולא בגלל שאתם רציתם שישתנו. אנשים גם לא מגיבים טוב לאיום מסווה, להתניות, לבקורת תמידית, אלה בדרך כלל מניבים את הפעולה ההפוכה, התנגדות והתחפרות. יצאתי פעם עם מישהו שחשב שאני "מלאה מדי"... התוצאה הייתה שבפרק זמן שהייתי איתו השמנתי ב4 ק"ג הדרך שבה הסתכל עלי פשוט הגבירה לי את התיאבון. חודש אחרי שנפרדתי ממנו כבר שקלתי 6 ק"ג פחות. ככה זה. לרוב אנחנו משתנים מסיבות פנימיות שלנו. מתוך החלטה פנימית. מערכת יחסים איננה טיפול. איננה מרתון לשינוי אישיות.

תשאלו את עצמכם האם אתם בוחרים באדם שמולכם בדיוק כמו שהוא? זו שאלת המפתח. יתכן שישתנה עם הזמן, ודאי שישתפר, אבל אל תבנו על זה...תשאלו את עצמכם האם אני אוהב/ה אותו/ה בדיוק כפי שהוא. אם לא הסיכוי קלוש. זה רק יסלים כלפי מטה. הסיבות לפרידה שלכם היו שם מהרגע הראשון רק שהתעלמתם מהם. כמובן שאין אדם מושלם, תסתכלו במראה, האם אתם מושלמים? ולכן השתמשו בכלל של "העיקר והטפל" לא כל דבר הוא עילה לפרידה. אך אם יש שם משהו מהותי, צורך ממשי שלכם שלא נענה או משהו שמפריע לכם בצורה משמעותית אל תתעלמו תציפו ותבדקו את עצמכם. הרומנטיקנים שביננו מתבייתים על הדבר האחד שקוסם לנו ומעצימים אותו עד שאנחנו עיוורים לגמרי לכל שאר הדברים. כדאי לאמץ ראייה יותר מערכתית. למרות שהבדידות שם בחוץ לעיתים גדולה, אנחנו לא רוצים להוסיף עליה גם לב שבור.

 

מקור תמונה: FreeDigitalPhotos.net


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל