כסף קל באינטרנט - אמת או אשליה ? פרק ראשון בסדרה ״יש לי חלום״

הכנסה ממכירת מוצר או שירות באינטרנט, כתוספת שכר צדדי או כמקור הכנסה עיקרי, האם ניתן לעשות זאת, למי זה מיועד, אילו כלים או ידע הכרחיים להצלחת המיזם, ומאיפה בכלל מתחילים. אם יש לך חלום, סדרת מאמרים זו מיועדת לך.

בפתח מאמרי אתמקד בשאלה המעסיקה מליוני אנשים ברחבי העולם, כסף קל באינטרנט, האם זה אפשרי, ואם כן, כיצד ניתן הדבר למימוש ולעשיה.

גלוי וידוע כי הרשת עמוסה לעייפה בפרסומים מפתים והצעות מגוונות להרוויח כסף באינטרנט. היצע האפשרויות הוא אין סופי, ובלתי מוגבל, וכל בעל חלום יכול למצוא תשובה ומוצא לדרכים בהן ניתן לייצר נתח רווחים און ליין. הסקפטים שבנינו יאמרו כי זוהי רק אשליה אשר משרתת את מפרסמיה, וימשיכו הלאה. הסקרנים ייפתחו את הקישור שצף לנגד עיניהם במסך, יזפזפו ותוך כדי עיון, אולי ימצאו הגיון בדברים, אולם לאחר קריאה ובירור, יעדיפו להחזיר את הרעיון שלהם למגירה, ולחזור לשגרת יומם. המעיזים, יעמיקו, יחקרו, יבררו, ואפילו יעסקו באופן המימוש, הם יהנו מממנת אנדרנלין משכרת שתמלא כל תא בגופם, אולם ככל שהזמן ינקוף, ורצונם לא יעמוד בקו אחד עם דמיונם, סבלנותם תפקע, ומרביתם בסופו של דבר יזנח, ויתייג את העניין בגדר אכזבה, מי מהם ימשיכו הלאה לרעיון הבא, והבא אחריו, אולם ספק רב אם אי פעם יוציאו לאור את העיניין. החתך הבא שייך לממשים. אלו יצאו למסעם עם גישה משולבת של היסחפות אחרי האמונה וגודש של מידע. באמתחתם יהיה ארגז כלים עמוס בכל טוב, ואת דרכם ינחה ההגיון בעיקר. הם ישקיעו מנה נכבדת מזמנם ללימוד ועשיה, אולם כשהתשואה הנשגבת לא תניב פירותיה כפי שציפו לה, ימצאו עצמים נשאבים חזרה להשקעת מרצם במקור הפרנסה הבטוח שלהם, יזנחו את הפרוייקט שאיכזב, וייתכן כי לעולם יותר לא ישובו לעסוק בדבר. ישנו אחוז עוד יותר קטן, זעיר אפילו, בלשון המעטה, שחלם, האמין הוציא לפועל, הגשים ובסופו של דבר קנה ומכר לעצמו ולציבור את המוצר שלו, תוך שהוא נהנה מנתח רווחים חודשי מסויים. בשבריר האחוז האחרון (בהשוואה למליוני הבריות שמידי יום מנסים את מזלם און ליין), ישנו נתח של מצליחנים באופן מעורר הערצה. הם אלו שגורמים לנו להרים גבה, הם אלו שיוצרים את גלי האמונה והתקווה און ליין. הונם בהחלט מניב תשואות וגדל מדי יום, ושמם ברשת האינטרנט הולך לפניהם בכל רחבי העולם. הם אלו שלמעשה מאמתים את האקסיומה שצמיחה כלכלית אפשרית בהחלט בעבודה און ליין.

מה אם כן מבדיל את המצליחנים און ליין ממרבית הגולשים שמדי יום מנסים את מזלם באמונה שלימה, ובסופו של דבר בוחרים לזנוח את חלומם?. שאלה זו מאתגרת, ואין לה תשובה חד משמעית אחת - משום שהצלחה היא תוצאה. כפי שלשם הכנת עוגה מוצלחת נדרשים מוצרים מוגדרים במינונים מדוייקים, בלישה ספיציפית, כך הצלחה מורכבת ממרכיבים שאין לגביהם פשרה.

סוד ההצלחה מחד גלוי וידוע ומגיסה עלום ונסתר. ובכל זאת, ישנם לבנות יסוד עליהן מושתת תורת ההצלחה. וגם אם כולנו חכמים גדולים בתורה, עדיין עצום ורב המרחק בין ההבנה, הידע, וההוצאה לפועל. התיאוריה לבדה הינה מרכיב חשוב אמנם אולם אין היא לבדה יכולה להיות אחראית על המעשה. הרצון מתפקד כמניע, האמונה משמשת כמקור אנרגיה, היכולת כמוה כאמצעי, הידע משתווה לכלי עבודה, ואם יש לאדם את כל אלו באמתחת היוזמה אכן מתבקשת. אולם בל נטעה ונרתום את העגלה טרם עת. הצלחה עיסקית של מוצר או מתן שירות און ליין, על פניו, ולא מעט בשל הפרסומים המטעים נראה כמהלך קל ומיידי אולם כלל ועיקר אינו כך. השקת הרעיון שלכם לאינטרנט, ואין זה משנה עד כמה גאוני הוא, ובעל פוטניציאל, דומה בהחלט להקמת עסק עצמאי. המיזם נדרש לכלי קיבל שיאפשר לו מעוף, ורוח גבית חזקה שתפיח בו חיים ותסייע בהליך הלידה, השגשוג והפריחה. אם אתם בעלי עסק עצמאיים אתם לבטח מודעים לצעדים השקולים והמדודים בהם נקטתם למין היום הראשון בו יצאתם לדרך. לעולם תזכרו את הקשיים והמכשולים איתם התמודדותם באומץ רב ונחישות נטולת עוררין, את דרישות העסק מכם, את ההקרבה, הסיכון, הלילות בהם שנתכם נדדה, המאמץ והמסירות המוחלטים אשר בתוקף קיומם איפשרו לכם להמשיך ולכבוש את יעדכם. במקביל, לאלו מבינינו שמעולם לא בנו לעצמם עסק עצמאי, וכל חייהם עבדו כשכירים, ידועות כל הסיבות שמנעו אותם מלעשות זאת, מכשולים כגון חשש, חוסר אמונה, חוסר אמצעים, מחסור בזמן או משאבים, חוסר ידע, עייפות, תלות בם, והרשימה ארוכה חסמו עבורם את המעבר. בשני המיקרים ההתנסיות והחוויות האישיות הם אלו שהזינו את הדמיון, וסייעו או בלמו את הפעולה.

תחילת מסלול ההצלחה בחלום, שניזון מהדמיון. יש להבדיל ולזכור כי הדמיון אינו מציאות, אלה הנחה ותיאור נטול גבולות של מוח האדם. דמיון חיובי מעורר אמונה, וקוטבו הוא הדמיון השלילי שמאיים ומשתק. בהעדר הדמיון החיובי, לא תנפח רוח החיים באמונה, ומנגד, קיום האמונה בלב האדם ייסע בהרקמות העור והגידים של המחשבה. ומשזו נרקמה, בשילוב והזנה של ידע רב, משאבים, נכונות, יושר והתמדה שאין עליה עוררין, יתקיימו התנאים להזנת והכנת הרעיון שלכם להשקה. בררו את מקומכם בסקלה, הגדירו את רצונכם, את היעד, את המסלול, את הגישה. זכרו כי הצלחה היא תוצאה.

נתראה בפרק הבא בסדרה בו אפרט על מגוון המיזמים הקיימים ליצירת הכנסה און ליין, ודרך ביצוען.

בברכת דמיון חיובי פורה,
יפה :)


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל