חושפי השחיתות

אם נכונים דבריו של רפי רותם איש רשות המיסים לשעבר, אז מצבנו כמדינה, הנחשבת למתוקנת הוא בכי רע. גלריית האישים הנגועים בשחיתות ממסדית ושלטונית אותה הזכיר רותם בדבריו בפורום מאג'די שהתקיים אתמול (יום שישי 30.6.2017) בכפר סבא, מדמה את ישראל למדינת עולם שלישי ממזרח אירופה או דרום אמריקה. האם יש דרך לקץ השחיתות? ימים יגידו.

מערכת המשפט נגועה בשחיתות

פורום מאג'די אירח שני חושפי שחיתות מרשות המיסים, רפי רותם ושוקי משעול, ששילמו מחיר יקר על דבוקתם לטוהר המידות ברשות המיסים. שוקי משעול שהשתחרר לפני זמן קצר מהכלא בגין עבירה על אי דיווח לעודף של כ-500 ₪ בביטוח הרכב, המצדיקה לכל היותר העמדה לדין על עבירה משמעתית אך בשום פנים לא עבירה פלילית. משעול: "הפכו אותנו, חושפי השחיתות, למושחתים ופוטרנו מהעבודה. כבר לפני שנים התרעתי על מערכת המשפט הנגועה בשחיתות בקשר בין הפרקליטה רות דוד ורונאל פישר. כולם מטשטשים את הפרשה והיועץ מנדלבליט סגר את הפרשה ולא רוצה לחשוף אותה". דרכו של משעול בחשיפת שחיתויות החלה מערכתית ברשות המסים והתפשטה עם הזמן יחד עם רותם לחשיפה כוללת של שחיתות ממסדית ושלטונית. עתה הם פועלים במסגרת תנועת מחאה ציבורית למיגור השחיתות. לדבריהם מדובר בסכום עתק של 50 מיליארד שקל בשנה השייכים לאזרחי המדינה ונגרעים לטובת הטייקונים והמושחתים האחרים במסדרונות הממסד.

ארגון הפשע "רשות המיסים"

רותם אינו עושה חשבון לאיש ודבריו בוטים ונאמרים ללא מורא ופחד. "אני שם זין עליהם. אני לא רואה אותם מסנטימטר" (הכוונה לרשויות החוק למיניהם שתפרו לרותם תיקים פלילים-מ.ח.). לדבריו של רותם הוא הואשם על: "רצח בעולם התחתון, הטמנת מטען לסגן רשות המיסים, יריות על איש פרקליטות, ועל הצתות ושריפות. חוץ מאונס וסחר בסמים האשימו אותי על הכול ביותר ממאה תיקים".
את מלחמתו התחיל רותם ברשות המיסים שבראשה עמד ה"מאפיוזו איתן רוב מנהל הרשות". היום מלחמתו מתמקדת בפרקליטות ובשופטים. "במדינת ישראל יש שופטים מושחתים מהיסוד ואני אתן לכם לדוגמא את השופטת בבית הדין לעבודה ורדה סאמט. אם היא שופטת אני יכול להיות אפיפיור. כשהגעתי כתובע מטעם רשות המיסים לבית הדין בתל אביב הצגתי לשופטת הפושעת והמושחתת עדנה סאמט מסמכים על חקירה מסוימת שבכלל לא עניינה אותה. אתם יודעים למה? מסתבר כי בעלה היה העורך דין של החברה אותה חקרנו. דוגמא אחרת היא בעניין וינשטיין (לשעבר היועץ המשפטי לממשלה) שהיה העו"ד של איתן רוב לפני היבחרו לתפקיד היועץ. הפרקליטות החליטה על העמדתו לדין של רוב אך וינשטיין בתור היועץ המשפטי לממשלה ביטל את ההעמדה לדין. הבנתם?!"חושף שחיתות עולמי

בהמשך דבריו הזכיר רותם אנשי ממסד נוספים הנגועים בשחיתויות וכינה אותם "אוכלי שחיתות" כמו: עו"ד משה מזרחי (יועץ משפטי ברשות המיסים), ניצב משה מזרחי, ניצב יעקב בורובסקי מבקרי המדינה לינדנשטראוס ושפירא, ואחרים.
את מפגש הפורום פתח ד"ר נתן לביא, מבקר עיריית כפר סבא לשעבר, שסיפר אודות תפיסתו ב'מאה הקודמת' של תת אלוף רמי דותן באשמת קבלת שוחד בעסקאות חיל האוויר מול חברות אמריקאיות שסיפקו חלקי חילוף למטוסי הקרב של החייל.
רותם זכה לאות "אביר איכות השלטון לשנת 2014" אותו העניקה לו התנועה לאיכות השלטון בקטגוריה של "חושף שחיתות". בגלל שמלחמתו בשחיתות לא קיבל את ההתייחסות הראויה בישראל על ידי מי שאמור לטפל בה, פנה רותם לאו"ם. "כשהבנו שבמדינה המושחתת הזו לא נקבל סעד הגענו לאו"ם, ובינואר 2017, יצא דו"ח של האו"ם שמגבה את המאבק שלי ושל שוקי וחבריי האחרים, וציין את השם שלי כאחד מחמשת חושפי השחיתויות בעולם בנשימה אחת עם אדוארד סנודן מהסוכנות לביטחון לאומי בארה"ב וג'וליאן אסאנג מויקיליקס. אנחנו נלחם בכל הפושעים, ברות דוד ואחרים, בכל הכוח בארץ ובחו"ל".


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל